PDA

View Full Version : کار با QRShape

ms_raeisy
سه شنبه 13 بهمن 1388, 23:22 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز برنامه نویس.

قبل از اینکه مشکلم رو بگم، بهتر است یک نکته رو جهت یادآوری به شما اساتید محترم بازگو کنم. میدانیم برای تنظیم کردن دستی DBText، باید خاصیت AutoSize آن را False، و خاصیت AutoStretch آن را True بگذاریم. حال مشکلم رو مطرح میکنم.

من برای گزارشگیری در دلفی از Quick Report استفاده میکنم و سؤالی از QRShape دارم.

میدانیم که برای جدا کردن سطرها باید از QRShape و حالت qrsHorLine استفاده کنیم. اما هنگامی که اطلاعات یک فیلد بیشتر از یک خط میشود، QRShape بجای اینکه از پایین سطر خط افقی بکشد، خط آن از وسط نوشته های DBText رد میشود.

کسی میدونه مشکل کجاست؟ و چه کار کنم تا خط افقی در پایین نوشته های سطر کشیده شود؟
ممنونم.

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 14 بهمن 1388, 17:36 عصر
سلام.میتونید یک عکس بذارید؟
فکر کنم شما بهتره از frame خود باندها استفاده کنید که اگر یک باند محتویاتش بیشتراز یک خط شد به مشکل برنخورید.
موفق باشید.

ms_raeisy
سه شنبه 20 بهمن 1388, 22:11 عصر
سلام

ممنون از توجه تون به سؤالم.
من 4 تا عکس از برنامه گرفته ام. یک عکس از صفحه "Print Preview" در حین اجرای برنامه، و 3تا عکس هم از "Property" اشیای استفاده شده در گزارشگیری.
همه رو زیپ کرده ام و براحتی میتونین دانلود کنید و عکسها رو ببینید. فکر کنم با دیدن عکسها به مشکلم پی ببرید.

ممنون از راهنماییهاتون.

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 09:19 صبح
سلام. دوست عزیز عکسها رو دیدم. در fastreport این قابلیت وجود داره که خطها یا shape ها expand بشن .
ولی در Qreport من ندیدم. به همین خاطر شما به جای استفاده از Shape از property خود باندها به نام Frame استفاده کن که میتونی خطهای بالا پایین و چپ و راست رو قرار بدی. دیگه اینجوری هرقدر هم باندت طولانی بشه این مشکل دیگه پیش نمیاد.
موفق باشید.

ms_raeisy
پنج شنبه 22 بهمن 1388, 20:12 عصر
سلام
ممنونم، مشکل تا حدودی حل شد، اما نه 100%. با این کار فقط تونستم خطها افقی رو درست کنم. اما واسه خطها عمودی بازهم به همان مشکل قبلی برمیخورم. یعنی واسه ردیفهای بیشتر از یک سطر، خط عمودی تا آخر خط پایینی امتداد داده نمیشه.
ممنونم.

حمیدرضاصادقیان
جمعه 23 بهمن 1388, 00:06 صبح
سلام.شما میتونی در رویداد onafterprint خود باند کنترل کنی که اگه باندت Expand شد به مقدار ارتفاع اون shape اضافه کنه. با استفاده از
qrband1.expanded میتونی کنترل کنی که باندت Expand شده یانه.
موفق باشید.