PDA

View Full Version : یک مشکل مهم لطفا کمکم کنید

Alfa_Debager
شنبه 10 اردیبهشت 1384, 23:07 عصر
با سلام
من یک مشکلی در نرم افزار خودم دارم با یک مثال توضیح می دم که بیشتر بفهمید
من یک کارخانه تولید اتومبیل را طراحی کردم که قطعات جزء جزء و مجزا وارد این کارخانه می شوند و پس از عمل تولید ماشین بطبع این مواد باید از انبار کم شود ولی من می خواهم طوری برنامه را بنویسم که با فروش هر ماشین به صورت خودکار تعداد کالاهای مصرف شده مثلا 4 عدد لاستیک از انبار کم بشه و بهمین صورت تا آخر لطفا کمکم کنید و لطفا کنید من را راهنمایی کنید تا بتوانم آن را تکمیل کنم
با تشکر

sadegi
یک شنبه 11 اردیبهشت 1384, 13:18 عصر
دوست عزیزاین که کاری نداره (اگه درست فهمیده باشم)
خوب شما اول لیستی از وسایل تشکیل دهنده ماشین تهیه میکنی و نیز قطعاتی که وارد کارخانه شده و میشه(موجودی انبار) رو در یه جدول ذخیره میکنی بعد از فروش هر ماشین با پایگاه داده مورد نظر
و جدول مربوطه ارتباط برقرار میکنی و تمامی اون قطعات رو از موجودی کسر میکنی
:flower: :flower: :flower:
اگه منظورتون رو درست نفهمیده باشم بیشتر توضیح بدین

Alfa_Debager
یک شنبه 11 اردیبهشت 1384, 13:42 عصر
آقای صادقی از جوابتون بسیار ممنونم
جوابتون تقریبا درسته ولی لطفا بیشتر توضیح بدهید ببینید موجودی انبار ما قطعات است که خریداری شده ولی برای فروش کالا ما ماشین می فروشیم یعنی بایستی طوری تنظیم کنیم که با فروش هر ماشین تعداد قطعات استفاده شده که در یک فرم می توانیم آنها را تعیین کنیم مانند لاستیک - موتور و غیره به اندازه دلخواه - حالا با فروش هر ماشین باید به فرم تعیین بهای تمام شده که همان نام قطعات و مواد مصرفی اون است رفته و با کنترل محتوای هر یک از این تکس باکس ها اقدام به کسر از انبار نماید

انبار --------------- کنترل بهای تمام شده (شامل نام خودرو )(نام خودرو شامل تمامی قطعات استفاده شده به همراه تعداد قطعات --------------------فروش

نمودار آن به شکل زیر است
فروش
مراجعه به (کنترل بهای تمام شده )
(دریافت مقدار تعیین شده درون تکس باکس )
کسر مقدار تعیین شده درون تکس باکس از انبار )

خواهشن کمکم کنید خیلی خیلی برام مهمه
با تشکر

mn_na
دوشنبه 12 اردیبهشت 1384, 19:44 عصر
اگر درست متوجه شده باشم شما باید یک جدول برای قطعات انبار شامل :کد ،نام یا مشخصه قطعه وقیمت قطعه و تعداد موجود در انبار ایجاد کنید یک جدول برای اینکه برای هر نوع ماشین قطعات لازم و تعداد مورد نیاز برای هر ماشین در نظر بگیرید
وقتییک ماشین فروخته شد با توجه به جدول دوم می تواند لیست قطعات را استخراج کرده قیمت را از جدول اول در بیاورد ومقایسات لازم را انجام بدهد و در آخر از تعداد قطعات کم کند
البته برای بهینه سازی می توان تعداد قطعات را در یک جدول جدا که شامل کد و تعداد می باشد قرار داد چون تعداد قطعات در حال تغییر می باشد
موفق باشید :flower: