PDA

View Full Version : سوال: دیتا گرید ویو

ostadi
چهارشنبه 14 بهمن 1388, 09:16 صبح
با سلام و خسته نباشید
من یک برنامه ویندوز اپلیکیشن با c#20008 نوشتم توی فرمم یک دیتا گرید دارم دارم که از طریق design اونو طراحی کردم ولی کومبو های توی هر سطر از اون رو داینامیک پر میکنم.
حلا مشکلم اینه که میخوام تا زمانی که کاربر دکمه ی درج سطر جدید، رو نزده به دیتا گرید ویو سطری اضافه نشه در حالی که من بلافاصله بعد از اینکه داخل سلول کلیک می کنم تا چیزی بنویسم به دیتا گریدم اتوماتیک یک سطر اضافه میشه.
حالا باید چه کارش کنم چون هم خاصیت enable adding رو میخوام تا با زدن دکمه یک سطر اضافه بشه و هم اینکه کاربر بتونه داخل سلول مقدار وارد کنه .
در ضمن بانک من هم sql sever 2000 هستش.
اگه راهنماییم کنین ممنون میشم:متفکر:

AliRezaPro
چهارشنبه 14 بهمن 1388, 09:45 صبح
شما مقدار هاتونو از آبجکت های دیگه بگیرید و در گرید با سلکت نمایش بدید،من اینجور فهمیدم که شما مستقیم در گرید می نویسید

ostadi
چهارشنبه 14 بهمن 1388, 10:07 صبح
دوست عزیز ممنونم از اینکه به سوالم جواب دادید ولی فکر میکنم منظورم رو درست نتونستم برسونم
ببینید من توی هر سطر از دیتا گریدم 5 تا کومبو دارم که از طریق دیتا ست پرشون میکنم و 4 تا check box و چند تا از سلول ها م که مقدار عددی توط کاربر مگیرن توی هر سطرم فقط کومبو ها هسن که از دیتا ست پر میشن و تما دیتا گریدم رو با wisard طراحی کردم .
حالا میخوام زمانی که من مثلا دارم توی یکی از سلول هام چیزی وارد میکنم یک سطر خال پایین این سطر اضافه نشه و بعد از اینکه من دکمه یطر جدید رو زدم این سطر رو ذخیره کنه اول و بعدش بیاد یک سطر جدید مثل سطر بالایی رو برام ایجاد کنه( البته در صورتی که مثلا شماره دانشجویی سلوش خالی نباشه).امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم.
بازم ممنون از جواب قبلیتون . اگه بازم کمکم کنین ممنون میشم ازتون:متفکر:

slashslash2009
چهارشنبه 14 بهمن 1388, 10:59 صبح
خاصیت allowusertoaddrow یا enable adding در گریدویو غیر فعال یا false کن