PDA

View Full Version : نمایش اطلاعات در گرید ویو

o0maryam0o
چهارشنبه 14 بهمن 1388, 20:01 عصر
سلام

دوستان من توی یه جدول DB هم تاریخ فسخ یک قرارداد رو دارم هم تاریخ پایان (جدول قرارداد)که توی یه فرم قراردادها رو ثبت کردم حالا میخوام یه فرم جدید داشته باشم که در اون قراردادهای خاتمه یافته رو مشخص کنم.حال اومدم اون جدول DataSet که قراردادها توش ثبت شده رو به این فرمم اضافه کردم که با تاریخ شروع و پایان فیلترش کنم(نمی دونم تا اینجاش درسته یا نه؟) اما نمی دونم چطوری باید فقط یکی از این دو تاریخو نشون بدم. :متفکر:

لطفا راهنماییم کنید .

rasoolgh1
چهارشنبه 14 بهمن 1388, 20:07 عصر
شما یا باید توی کوئری دونه دونه فیلد ها رو انتخاب کنید
و بهد بر گردونید. یا اگر هم دستی اینکا رو می کنید باید در
قسمتی که فیلد های جدول رو انتخاب می کنید اون فیلدی که
نمی خوایید رو تک نزنید.

o0maryam0o
چهارشنبه 14 بهمن 1388, 20:41 عصر
ممنون
دوست عزیز یا من منظورمو خوب بیان نکردم یا خوب منظور شما رو متوجه نشدم :متفکر:

ببینید من توی Table هم تاریخ پایان دارم هم فسخ که در هر زمان فقط یکی از این دو مقدار می گیره.حالا می خوام این جدولو به یه دیتا گرید ویو تو یه فرم متصل کنم که تاریخ ((اتمام)) بهم نمایش بده یعنی یا تاریخ پایان یه قرارداد یا تاریخ فسخ البته بدون تغییر یا ثبت اطلاعات جدید توی پایگاه دادم.

خودم فکر کنم باید دو ستون تاریخ پایان و فسخ رو تو گرید ویو بیارم ولی Visible اونها رو False کنم بعد یه ستون جدید اضافه کنم که فقط یکی از این دو تاریخو نمایش بده.

نمیدونم چطوری و با چه کدی این کارو کنم.

aminh85
پنج شنبه 15 بهمن 1388, 09:17 صبح
به نظر من دیتاستی که درست کردیو به دیتا گرید وصل نکن. با استفاده از data binding و binding navigator محتویات دیتاستتو تو آبجکت هایی مثل textbox و label نشون بده. تو این حالت با استفاده از شرط میتونی یا تاریخ پایان قراردادو نمایش بدی یا تاریخ فسخ یا هیچ کدوم یا هردوتا!!!!

o0maryam0o
پنج شنبه 15 بهمن 1388, 09:58 صبح
ممنونم
ببنید من تو یه بازه می خوام بررسی کنم ممکنه 50 تا مورد تو این بازه باشه . درسته بازم از این کنترلا استفاده کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :متفکر: به نظر خودم یه جورایی کار نادرستی باشه.

aminh85
پنج شنبه 15 بهمن 1388, 10:03 صبح
ببینید این راه حله، شما وقتی میخواین دسترسی کامل به اجزای بطور مثال 50 رکورد موجود داشته باشین و بخواین تو یه سری از رکوردها مقادیر فیلد X نمایش داده بشه و تو یه سری از رکوردها نمایش داده نشه، تو این حالت میتونین از این روش استفاده کنین. البته این نظر شخصی منه، اگه شما اصرار دارین که حتما تو دیتاگرید نمایش داده بشه اون یه بحث جداست.

slashslash2009
پنج شنبه 15 بهمن 1388, 10:50 صبح
اگر برای گرید ویوتون به اندازه فیلداتون کولومن add کرده باشید بعدش هر کولومن را به یک فیلد وصل کرده باشید میتونید در قسمت edit column هر کولومن یا ستونی رو که خواستید visible کنید .
یا اینکه در دستور سلکتتون به جای استفاده از * اسم فیدایی رو که میخواید فقط بزارید