PDA

View Full Version : مشكل در برنامه و بانك

mostafa_bahar
پنج شنبه 15 بهمن 1388, 09:21 صبح
دوستان من برنامه اي نوشتم با vb و بانك sql حالا مي خوام كاري كنم كه وقتي كامپيوتر به شبكه وصل بود اطلاعات رو از سرور بخونه و اگر وصل نبود از خود بانك داخل sql خودش بخونه چه كنم

mpmsoft
پنج شنبه 15 بهمن 1388, 09:42 صبح
سوالی که پرسیدید جوابش تو خود سوال هست
سوالتون خیلی کلی هست

کجا الان مشکل دارید !!!!

شما زمانی که به بانک می خواهید وصل بشید اگر خطایی رخ داد به بانک روی سیستم خودتون وصل می شید

این دیگه سوال نداره

mostafa_bahar
پنج شنبه 15 بهمن 1388, 10:56 صبح
حالا اگر مشکل نداشت به کدوم بانک وصل می شم بانک رو سیستمم یا سرور
ببینید من یه سرورو دارم حالا می خوام یکی از clint هم هم سرور باشه هم client وقتی شبکه وصل از سرور اصلی بخونه اگر هم وصل نباشه از رو سرور خودش بخونه حالا وقتی شبکه قطع باشه مشکلی نیست ولی وقتی قطع نباشه از کدوم سرور می خونه

mpmsoft
پنج شنبه 15 بهمن 1388, 16:45 عصر
از هر کدوم که دوست داشتی

شما می گی به سرور وصل نشد به بانک کلاینت وصل بشه
بعد دوباره می پرسی اگر وصل تونست بشه به کدوم یکی وصل بشه !!!!!!!!! خودتون دارید می گید به سرور

لطفا اول در مورد مسئله کاملا فکر بکنید بعد تاپیک بزنید

mostafa_bahar
شنبه 17 بهمن 1388, 14:36 عصر
ببينيد دوست من
مشكلات اينه كه مي گم
1-وقتي تحت شبكه من نمي تونم 2 تا كامپيوتر هم نام داشته باشم
2- اسم سرورام مثلا iran است پس من 2 تا كامپيوتر بنام ايران نمي تونم داشته باشم نتيجه اينكه 2 تا سرور دارم بنام هاي مختلف ولي يه برنامه دارم كه با iran كار ميكنه
3-وقتي داخل خود كامپيوتري كه اسم سرور فرق مي كنه alias مي كنم مشكل حل مي شه ولي
4-وقتي كه شبكه وصل مي شه با توجه به alias كردنم از كامپيوتر ديگه اطلاعات رو نمي خونه البته من سرور رو وقتي شبكه وصل است روي همان كامپيوتر از كار مي ندازم تا از سيستم ديگه اطلاعات بگيره ولي چون alias شده نمي خونه و من مجبورم كه alis رو پاك كنم تا بخونه ولي اين برا كاربر سخته مي خوام بدونم راه ديگه اي است
ممنون از پي گيريد

Hosna.Soft_old
یک شنبه 18 بهمن 1388, 14:57 عصر
ببین شما باید با اسم سیستم ها کار کنی دیگه
پس میای نام سرور رو مثلا از یک فایل تکست می خونی یا از رجیستری یا از یک فیلد توی دیتابیس
بعد مثلا از کانکشن زیر استفاده می کنی

"Provider=SQLOLEDB.1;Integrated Security=SSPI;Persist Security Info=False;Initial Catalog=Erfan;Data Source=" & servername

و به جای servername میای اسم سرور رو می نویسی . یعنی میری مثلا از رجیستری می خونی اسم سرور رو و بعد هم به جای servername قرارش می دی

حالا شما قبلش می تونی چک کنی که آیا به شبکه متصل هستید یا نه ( در انجمن جستجو کنید )

if connect = true then
servername = Server
else
servername = client
end if

موفق و موید باشید ./

mostafa_bahar
یک شنبه 18 بهمن 1388, 17:23 عصر
مرسي دوست من من مشكلم اينه كه با تنظيمات خود sql كار مي كنم و سرور رو با تنظيمات خود vb انتخاب مي كنم نه با كد نويسي آيا خود sql جايي داره كه بشه وقتي شبكه وصل باشه از اصلي و اگر قطع باشه از خودش بخونه ممنون از اينكه صورت مسئله رو مثل دوستمون پاك نكرديد