PDA

View Full Version : سوال: نحوه اتصال 5 سیستم به یکدیگر برای استفاده از اینترنت 1024 چگونه است؟

EhSaN0
پنج شنبه 15 بهمن 1388, 11:18 صبح
سلام
سوالی داشتم درخصوص نحوه اتصال 5 سیستم در یک ساختمان دو طبقه و اتاق های مجزا، برای استفاده اشتراکی از اینترنت 1024 روی 5 سیستم، لطف کنید بهترین روش ممکن رو برای من توضیح بدید با بهترین نوع قطعاتی که میشه برای اینکار انتخاب کرد. یکی از دوستان روشی رو پیشنهاد کرد که در اون نیازی به دادن ای پی ادرس به سیستمها نبود و یک مودم وایرلس با قیمتی در حدود 180 تومن برای سیستم مرکزی و مودم های linksisat (اگر اشتباه نکنم اسمش رو) با قیمت 40 تومن برای سیستمهای دیگه .
البته مودمها رو از نوع اینترنال معرفی کرد که دارای برد بالاتری هستند.
شما لطف کنید نظر خودتون رو به من بگید ، بهترین روش ، هزینه تا حدی که معقول باشه مهم نیست، افت سرعت اینترنت رو نمی خوام داشته باشم روی سیستمها و می خوام همگی در یک نرم سرعت از اینترنت استفاده کنند.
آیا امکانی وجود داره که بشه ظرفیت محدود استفاده برای این یوزر ها ایجاد کرد یا نه.
ببخشید طولانی شد سوالم
با تشکر

EhSaN0
پنج شنبه 15 بهمن 1388, 11:21 صبح
نکته ای که یادم رفت عنوان کنم اینه که نمی خوام ظرفیت استفاده سیستمها محدود باشه و می خوام امکان استفاده تا 10 سیستم وجود داشته باشه. ساختمون دو طبقه است، و البته با زیر زمین که سالن آموزشی است، طبقه دوم دوبلکس هست ، اما طبقه پایین دسترسی کمتر وجود داره.
یک سری دستگاه مثل مودم سیسکو و روتر های مخصوص پهنای باند مخابرات هم داریم که اگر به درد اتصال این سیستمها می خوره لطف کنید بهم بگید.