PDA

View Full Version : فایلهای مورد نیاز Sql Server2000

nilufari
یک شنبه 11 اردیبهشت 1384, 12:15 عصر
یه پروژه با دلفی نوشته ام که از دیتابیس sql server 2000 روی یک سرور استفاده میکنه .. حالا سوال اینه که من این برنامه رو نمیتونم روی کامپیوتر دیگه اجرا کنم .. البته با Install shield هم نسخه پخشی اونو ساختم و در کامپیوتر مقصد اجرا کردم ولی نهایتا باز نتیجه نگرفتم و میگه مثلا فایل msdart.dll رو کم داره و اجرا نمیشه . در ضمن این فایلو هم در دایرکتوری برنامه ریختم ولی باز همین پیغام رو میده .

از دوستان عزیز خواهشمندم کلا در مورد ضمایم یک برنامه تحت دلفی که از ADO و SqlServer2000 استفاده میکند جهت نصب روی یک کلاینت توضیحاتی ارایه فرمایند .

hr110
یک شنبه 11 اردیبهشت 1384, 13:15 عصر
سلام،
در این خصوص بارها و بارها بحث شده است، بهتر است یک جستجو کنید و اطلاعات کاملتری را کسب کنید.

در مورد برنامه هایی که از ADO برای اتصال به SQLServer استفاده میکند نیازی به نصب برنامه و کامپوننتی نیست.
تنها کافی است که دو فایل مربوطه به بانک اطلاعات رو بروی کامپیوتر کپی کرده و با استفاده از دستوراتی که وجود دارد آنرا اصطلاحاً Attach کنید و userهای مربوطه را ایجاد کرده و با بانک اطلاعات شروع به کار کنید.

nilufari
یک شنبه 11 اردیبهشت 1384, 18:41 عصر
با وجود اینکه خیلی سعی کردم اما نشد ... مطالب قبلی صریحا راه حل را ارایه نکرده است .. لطفا بیشتر راهنمایی بفرمایید.

Touska
یک شنبه 11 اردیبهشت 1384, 18:48 عصر
باید Client Sql Server نصب باشه و ابزار Ado نیز همچنین !!!!

nilufari
یک شنبه 11 اردیبهشت 1384, 22:24 عصر
ok ... ببینم در Install shield اینکارو کردم یا خیر ... بعدا اطلاع میدم .

vcldeveloper
دوشنبه 12 اردیبهشت 1384, 02:09 صبح
اید Client Sql Server نصب باشه
نیازی نیست... فکر نکنم Client SQL Server چیزی بیش از MDAC باشه. کلا روی سیستم عاملهای ویندوز نیازی به نصب چیزی ندارید (غیر از اینکه ویندوزتون قدیمی باشه)

nilufari
دوشنبه 12 اردیبهشت 1384, 19:45 عصر
متاسفانه همه کاری با اینستال شیلد کردم و نشد ..

دوستان توجه کنند من از ADODataset+ADOQuery + SqlServer2000 استفاده کرده ام . MDAC رو هم نصب کرده ام سرور رو هم پینگ میکنم ...
یه توضیح مهم اینکه در ضمن تکمیل پروژه من هیچ مشکلی نداشتم ، ولی به محض اینکه یک win2000 پروفشنال جدید بعنوان کلاینت تعریف کردم ، دیگه نتونستم برنامه ام رو اجرا کنم (سرور قابل پینگ است و Request ها صحیح رد و بدل میشود)

لطفا عزیزان پاسخ دهید ... چون تقریبا به بن بست رسیده ام

nilufari
سه شنبه 13 اردیبهشت 1384, 00:46 صبح
دوستان ... ممنون از همکاری شما ..
من الان mdac ورژن 2.8 رو از سایت میکروسافت داونلود کردم و اونو روی کلاینت نصب کردم و مشکلم حل شد (به همین سادگی ، و صد البته با کمک شما عزیزان) :flower:

Touska
سه شنبه 13 اردیبهشت 1384, 12:39 عصر
آقای کشاورز شما درست می گین چیزی غیر از این نیست. :flower:

gbg
سه شنبه 13 اردیبهشت 1384, 21:18 عصر
دوستان ... ممنون از همکاری شما ..
من الان mdac ورژن 2.8 رو از سایت میکروسافت داونلود کردم و اونو روی کلاینت نصب کردم و مشکلم حل شد (به همین سادگی ، و صد البته با کمک شما عزیزان) :flower:
لینکش رو میشه بدی
ممنون