PDA

View Full Version : سوال: کار با اسکنر در اکسس

MOR_MS
جمعه 16 بهمن 1388, 14:07 عصر
سلام و خسته نباشید به تمام اساتید
من می خوام در برنامه ام از اسکنر برای اسکن اسنادم استفاده کنم به گونه ای که مسیر و اسم فایل اسکن شده بطور خودکار ثبت شود مثلاً در یک فرم که مشخصات اسناد ثبت می شود یک دکمه باشد که با زدن ان سند مربوطه که اسم ان را از تکسباکسی که روی فرم است و شماره سند در ان ثبت شده بگیرد و در یک مسیر مشخص مثلا در یک درایو مثل d:\im12 ذخیر شود متشکرم:متفکر:

m-razavi
شنبه 17 بهمن 1388, 08:49 صبح
باسلام
کافیست یک کپی از برنامه Microsoft Office Document Scanning را در کنار برنامه خود قرار دهید سپس یک کامند در فرم خود ایجاد و دستور Dim stAppName As String
stAppName = CurrentProject.Path & "\scan\MSPSCAN.EXE"
Call Shell(stAppName, 1)
را در روبداد کلیک کردن آن قراردهید .
با اینکار هربار که کلید انتخاب کنید برنامه اجرا می شود.
برای تنظیم ذخیره اسکن در مسیر خاص هم کافیست در برنامه اسکن ، سربرگ output مسیر دلخواه را برای همیشه تنظیم کنید.

MOR_MS
شنبه 17 بهمن 1388, 11:34 صبح
با سلام و خسته نباشید
من طبق گفته شما عمل کردم ولی خطا می ده میگه چنین فایلی را پیداه نمی کنه
نمی دانم چه کار کنم میشه یک نمونه بزاری درضمن برای اسم فایل اسکن شده می خوام از تکس باکس روی فرمم استفاده بشه
متشکرم

MOR_MS
یک شنبه 18 بهمن 1388, 13:32 عصر
سلام
کسی راحلی برای این کار نداره

davood-ahmadi
یک شنبه 18 بهمن 1388, 14:51 عصر
به این تایپیک مراجعه کنید
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=54516

MOR_MS
یک شنبه 18 بهمن 1388, 17:52 عصر
به این تایپیک مراجعه کنید
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=54516
باسلام
ظاهرا در این تایپیک هم منتظر جواب هستند :قلب:

davood-ahmadi
دوشنبه 19 بهمن 1388, 10:48 صبح
قبلا با جناب آقای صارمی کار کردیم و یادم هست که یک نمونه هم در خانه دارم ولی دیروز که جوابتون رو دادم یادم رفت که براتون بگردم
اگر بود براتون میارم

MOR_MS
دوشنبه 19 بهمن 1388, 11:47 صبح
با سلام
دستت درد نکنه اگر این کار را بکنید خیلی ممنون می شم

m-razavi
دوشنبه 19 بهمن 1388, 18:21 عصر
باسلام
همانطور که در توضیح اول عرض کردم کل فایلهای برنامه Microsoft Office Document Scanning را از مسیر C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\MODI\11.0 کپی و تحت نام scan در یک پوشه و در مسیر برنامه خودتان پیس کنید. سپس فرمان
Dim stAppName As String
stAppName = CurrentProject.Path & "\scan\MSPSCAN.EXE"
Call Shell(stAppName, 1)
را دریک کامند باتن فرم خود قرار دهید . در اینصورت هرگاه آن کامند را انتخاب کنید برنامه اسکن مجموعه آفیس اجرا می شود . برای ذخیره فایلهای اسکن خود هم از سربرگ oupput دکمه preset option مسیر دلخواه را برای همیشه ذخیره نمایید.
بازهم اگر مشکلی بود در خدمتم
ضمناً تاخیر در پاسخ بدلیل کندی شدید سایت است عذرخواهم

MOR_MS
دوشنبه 19 بهمن 1388, 23:16 عصر
با سلام
دستت درد نکنه فوت کوزه گگری را هم بگین همراه فایل اسکنر باید این فایلMSPGIMME.DLL هم باشد
متشکرم ولی چند سئوال دیگر مانده که فردا صبح مطرح می کنم شب بخیر

MOR_MS
پنج شنبه 22 بهمن 1388, 11:55 صبح
با سلام
درمورد اسکنر دوستان راهنمای فرمودندو قسمتی از مشکل حل شد ولی چند سئوال دارم
1- اینکه من می خواهم نام فایلی را که اسکن می کنم از اطلاعاتی که در برنامه ثبت شده استفاده کنه مثلاً وقتی یک سند را ثبت می کنم نام فایل اسکن شده بطور خودکار از تکس باکسی که شماره سند در ان درج می شود استفاده کند
2-مسیر اسناد اسکن شده متغیر می باشد و این کار هم بطور خود کار ثبت بشه مثلا در فراخوانی اسکنر جای باشه که مسیر مورد نظر نیز ثبت بشه و سند اسکن شده به تفکیک در پوشه های جداگانه اسکن شود

MOR_MS
یک شنبه 25 بهمن 1388, 16:25 عصر
باسلام
به نظر میاد دوستان هیچ نظری ندارند

MOR_MS
سه شنبه 27 بهمن 1388, 14:24 عصر
می شه به من بگین چرا کسی به من اهمیت نمی ده

MOR_MS
چهارشنبه 28 بهمن 1388, 00:32 صبح
قبلا با جناب آقای صارمی کار کردیم و یادم هست که یک نمونه هم در خانه دارم ولی دیروز که جوابتون رو دادم یادم رفت که براتون بگردم
اگر بود براتون میارم
با سلام
دوست عزیز نمی دانم پیدا کردید یانه ولی امید وارم که این تایپیک به یک نتیجه ای برسد تا هر وقت که این تایپیک را ببینیم نا امید نشیم
من منتظر برنامه شما هستم اگر دوست داشتید