PDA

View Full Version : حرفه ای: این درایو پر است!

earse+erse
جمعه 16 بهمن 1388, 18:42 عصر
مدیران محترم اگه جای بدی ایجاد شده است انتقال بدین
__________________________________________________ ____________

اگه از ویروسی شدن فلش هاتون کلافه شدین ضمیمه رو دانلود کنین.:عصبانی++:

این نرم افزار درایو (فلش) شما را تا آخرین بایت پر می کند تا جایی برای ویروس ها نداشته باشد! پس ویروس بی ویروس!:متفکر:

البته این حقه فقط به درد فلش هایی می خورد که می خواهید فقطاز آن اطلاعات به خارج بریزید.(Read Only):اشتباه:

خودم نوشتمش :کف:

با استفاده از یه فرمان توپ:چشمک:

این هم تصویری از برنامه:تشویق:

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=43654&stc=1&d=1265384326

:گریه:اگه به دردتون خورد تشکر نکنین!:گریه:

HamedNet_ir
جمعه 16 بهمن 1388, 22:01 عصر
واقعا ممنون!
خيلي دنبال اين برنامه ميگشتم! واقعا دستتون درد نكنه!

اگه به دردتون خورد تشکر نکنین

بدردخورد و تشكر كردم!

earse+erse
شنبه 17 بهمن 1388, 13:37 عصر
بدردخورد

کدوم قسمتش رو میخواستی؟

کد ساخت فایل
پیدا کردن فضای خالی درایو
....
تا شاید اگه خواستین یه توضیح مختصر مفید هم بدم.

alih110
شنبه 17 بهمن 1388, 14:32 عصر
آقا اگر میشه سورسش رو هم بزارید

vbhamed
شنبه 17 بهمن 1388, 16:06 عصر
سلام

ايده جالبي بود

فقط اينكه بعضي از ويروسها لابلاي فايلهاي موجود نوشته ميشن
بعضي هاشونم ممكنه فايلي رو پاك كنن و خودشونو جاش بنويسن مخصوصا فايلهاي Autorun.inf

Babak.Hassanpour
شنبه 17 بهمن 1388, 16:16 عصر
اگه قرار باشه به درایو مداوم فایل ریخته بشه عمرش به شدت کاهش پیدا میکنه.

earse+erse
شنبه 17 بهمن 1388, 16:48 عصر
آقا اگر میشه سورسش رو هم بزارید

سورس دیگه چیه مگه از سورس منظورتون همون فایل قبل از EXE نیست که با وی بی باز میشه؟

دومین ضمیمه پست اول:اشتباه::متفکر::قلب:

HamedNet_ir
شنبه 17 بهمن 1388, 18:47 عصر
کدوم قسمتش رو میخواستی؟
کد ساخت فایل
پیدا کردن فضای خالی درایو
....
تا شاید اگه خواستین یه توضیح مختصر مفید هم بدم.

اوليش خوده نرم افزار بود ، من خودم يه فلش دارم كه فقط براي نصب نرم افزارها روي سيستم ديگران استفاده ميكنم. اين برنامه باعث شد كه ديگه فلشم ويروسي نشه.

در مورد سورس هم براي هر دو مورد ( البته هنوز بررسي نكردم! ) .

vbhamed
شنبه 17 بهمن 1388, 20:54 عصر
اگه قرار باشه به درایو مداوم فایل ریخته بشه عمرش به شدت کاهش پیدا میکنه.

سلام
فلش درایو یک قطعه مکانیکی که نیست
معمولا کارکرد حافظه فلش هم کم نیست
حتی خود هارد دیسک هم که مکانیکی هست عمر زیادی داره
فکر نمی کنم نوشتن و پاك كردن زياد فایل مشکلی ایجاد کنه

earse+erse
شنبه 17 بهمن 1388, 21:21 عصر
اولیش خوده نرم افزار بود ، من خودم یه فلش دارم که فقط برای نصب نرم افزارها روی سیستم دیگران استفاده میکنم. این برنامه باعث شد که دیگه فلشم ویروسی نشه.
.
منم این ایده رو از معلممون گرفتم که مثل شما از ویروسی شدن مداوم فلشش آسی شده بود.

خوشحالم که به یه دردی خوردم!:خجالت:

فرمان درست کردن فایل هم یه فرمان داس هست که تو وی بی با Shell شروع میشه.
که اصل کدش که تو داس هم کار می کنه

Shell "Fsutil File Createnew Address&Name Size"

Babak.Hassanpour
یک شنبه 18 بهمن 1388, 13:40 عصر
سلام
فلش درایو یک قطعه مکانیکی که نیست
معمولا کارکرد حافظه فلش هم کم نیست
حتی خود هارد دیسک هم که مکانیکی هست عمر زیادی داره
فکر نمی کنم نوشتن و پاک کردن زیاد فایل مشکلی ایجاد کنه

اتفاقا سلول های حافظه (NAND ,... ) دارای عمر مفیدی هستند.هم از لحاظ ماندگاری (حدود 10 سال ) هم از لحاظ تعداد دفعات عمل write روی سلول ، که معمولا توسط سازنده قطعه قید میشه.مثلا اگر به سایت ترنسند مراجعه بفرمایید مشاهده می کنید برای حافظه مورد استفاده ؛ عددی رو به عنوان تعداد دفعات رایت ذکر کرده.
هر بار که با روش این دوستمون dummy file روی فلش ایجاد می کنید؛ کل سلول های خالی باقی مونده روی حافظه رو یک بار رایت کردید.این عمل در طولانی مدت و به دفعات به ضرر کول دیسکتونه.

Babak.Hassanpour
یک شنبه 18 بهمن 1388, 14:03 عصر
برای این کار راه های بهتری هم وجود داره.این روشی است که من ازش استفاده می کنم

یک پوشه با نام Autorun.inf (پوشه؛ نه فایل) که روی کول دیسکتون که ترجیحا NTFS فرمت شده باشه (واسه اینکه پرمیژن ست کنید که فولدر حذف نشه) ایجاد می کنید که قابلیت تکثیر ویروس رو میگیره.یعنی خود ویروس روی کول دیسک ذخیره میشه اما فایل ناقلش که همون Autorun.inf باشه (به علت اینکه وجود یک پوشه با نامی خاص مانع از ایجاد فایلی با همون نام میشه (البته در ویندوز) ) نمیتونه ذخیره شه.بنابراین باخیال راحت کول دیسک رو به هر سیستمی که دلتون بخواد متصل کنید و وقتی روی سیستم خودتون بازش کنید اتورانی نداره که نگرانش باشید.
تنها عیب این روش امکان تغییر نام فولدر مذکور توسط ویروس ها است که فعلا من ویروسی با این خاصیت ندیدم.البته واسه اونجاش هم راه وجود داره که بنا بر دلایل امنیتی نمی تونم بگم.

vbhamed
یک شنبه 18 بهمن 1388, 16:45 عصر
سلام

اين چيزي كه شما مي گيد درسته
اما طبق روش ايشون ما قراره با كول ديسكهايي اينكارو كنيم كه بيشتر قرار اطلاعاتش استفاده بشه، مثلا يك سري برنامه مي ريزيم و به كرات نصب مي كنيم، پس ايجاد فايل بزرگ به دفعات زياد انجام نميشه مگر براي دادن تغييرات
ثانيا تعداد دفعات رايت مجاز اينقدرها هم پايين نيست كه نگران باشيم
بعدشم همه ويروسها كه Autorun.inf نمي سازن، اگر نرم افزارهاي روي كول ديسكتون ويروسي شده و اجرا بشن ويروس راحت تكثير ميشه

Babak.Hassanpour
یک شنبه 18 بهمن 1388, 19:47 عصر
فرمایش شما متین ولی
برای اون دسته از ویروس ها که خودشون رو به فایل ها الحاق می کنند راه ایشون هم مناسب نیست.درسته که دیسک با این روش دیگه ظرفیت خالی نداره ؛ولی ویروسی که خودش رو در فضای خالی بین کد فایل اجرایی قرار میده بطوریکه حجم فایل افزایش پیدا نکنه به راحتی کارش رو میکنه.
اگه قرار باشه روی مموری فقط فایل بریزیم که فقط ازش بتونیم بخونیم بهتره یک مموری با دکمه رایت پروتکت تهیه کنیم.
از اونجا که اکثر ویروسهای متداول از اتوران استفاده می کنند و از طرفی اکثر افراد فقط خواندن بکارشون نمی آید ؛ (مثلا طرف میره کافی نت میخواد فایل های دانلود شده رو روی مموریش بریزه) روش ایشون کارایی نداره.

روش هایی خیلی بهتر هم وجود داره ولی اگر عنوان بشه کاراییش رو از دست می ده

earse+erse
شنبه 08 اسفند 1388, 13:22 عصر
سلام
بعضي هاشونم ممكنه فايلي رو پاك كنن و خودشونو جاش بنويسن مخصوصا فايلهاي Autorun.inf

برای این کار راه های بهتری هم وجود داره.این روشی است که من ازش استفاده می کنم

یک پوشه با نام Autorun.inf (پوشه؛ نه فایل) که روی کول دیسکتون که ترجیحا NTFS فرمت شده باشه (واسه اینکه پرمیژن ست کنید که فولدر حذف نشه) ایجاد می کنید که قابلیت تکثیر ویروس رو میگیره.یعنی خود ویروس روی کول دیسک ذخیره میشه اما فایل ناقلش که همون Autorun.inf باشه (به علت اینکه وجود یک پوشه با نامی خاص مانع از ایجاد فایلی با همون نام میشه (البته در ویندوز) ) نمیتونه ذخیره شه.بنابراین باخیال راحت کول دیسک رو به هر سیستمی که دلتون بخواد متصل کنید و وقتی روی سیستم خودتون بازش کنید اتورانی نداره که نگرانش باشید.
تنها عیب این روش امکان تغییر نام فولدر مذکور توسط ویروس ها است که فعلا من ویروسی با این خاصیت ندیدم.البته واسه اونجاش هم راه وجود داره که بنا بر دلایل امنیتی نمی تونم بگم.
میشه واسه این برنامه یه قسمت اضافه کرد که ایده ای که بابک جان می گه توش باشه (ساختن فولدری با نام Autorun.inf) نظر شما چیه؟