PDA

View Full Version : گفتگو: برنامه نویسی ابر در php

javoonak
شنبه 17 بهمن 1388, 01:12 صبح
سلام خدمت دوستان عزیز
میخواستم ببینم php کاران عزیز درباره برنامه نویسی ابر چیزی می دونن؟
اصلا میشه با php برنامه ابری نوشت؟

sama01
شنبه 17 بهمن 1388, 11:19 صبح
منظور شما از ابر، ابر مربوط به tag و کلمات کلیدی است؟

javoonak
شنبه 17 بهمن 1388, 21:03 عصر
منظور من از ابر استفاده از فناوری cloud computing است.من اطلاعات زیادی از php ندارم.
می خوام بدونم که میشه یک برنامه ابر توسط php نوشت؟
همانطور که در ویندوز جدید مایکروسافت azure این امکان فراهم شده که می توان برنامه های ابری که کدهای مخصوص به خودش رو داره رو اجرا کرد.
حالا متوجه منظور من شدید یا بیشتر دربارش توضیح بدم؟

zoghal
یک شنبه 18 بهمن 1388, 09:15 صبح
ربان های برنامه نویسی php و asp.net زبان های اسکریپت نویسی هستن . مستقل از سیستم عامل هستند. و در حال حاضر همچین امکانی نیست. به قول خودتون ویندوز جدید ماکروسافت این قابلیت رو داره. انتظار دارید؟ واقعا این زبان ها این فناوری رو ساپورت کنه؟

اگر زبانی بتونه این فناوری رو در آینده ساپورت کنه . می تونم به جرعت بگم جاوا میتونه باشه

اعظم
یک شنبه 18 بهمن 1388, 11:27 صبح
cloud computing یک مفهوم انتزاعی و بله با پی اچ پی هم میتونید سایت‌های سرویس دهنده ای بنویسید ( همچنان که الان زیاد هستن ) که تحت تعریف فوق قرار بگیرن . الان بحث cloud computing بالا گرفته به دلیل پیشبینی هایی که در کاربرد اینترنت در آینده انجام می شه و در واقع شروع هم شده به عنوان مثال در آینده کامپیوتر شما با سیستم عاملی ران خواهد شد که روی اینترنت قرار داره و یا هارد دیسک ها ممکن از استفاده کاربر عادی خارج بشن چراکه کاربران تمامی فایلهای خودشون رو روی سرورهایی قرار خواهند داد که از طریق اینترنت دستیابی به آنها از هر جایی امکان پذیر خواهدبود ( می تونید نگاهی به سایت های ویندوز لایو ، آفیس لایو و اسکای درایو بندازید )

ما الان هم سایت های سرویس دهنده ای که طراحی و اجرا می کنیم در واقع cloud computing هستند
در این حالت کاربر منابع رو در اختیار نداره و از منابع به عنوان سرویس های ارائه شده استفاده می کنه مثلا شما می خواهید کلیپ ها تون رو در اینترنت پخش کنید می تونید یک هاست با ظرفیت بالا از کانادا یا آمریکا تهیه کنید به جای اینکار می تونید برید از فضایی که یوتیوپ برای شما فراهم کرده استفاده کنید . در حالت دوم شما هیچ دخالتی در این که مدیریت فایلها و فضا رو مدیران یوتیوپ چطور انجام میدهند ندارید . ( در بیشتر موارد منظور از ابر همان اینترنت است که سرویس دهنده در آن قرار دارد )

توصیه می کنم یک نگاهی هم به http://www.box.net/ بندازید