PDA

View Full Version : سوال: كلمات كليدي

pedram_ns
شنبه 17 بهمن 1388, 08:13 صبح
سلام
در جايي مربوط خوندم كه كلمات بايد به صفحه مربوط باشه.
يعني چي يعني بايد عين اون كلمات در متن صفحات هم باشن؟ اگه جواب مثبته:
1.آيا كلمات درون droplist و مانند اون هم قبوله؟
2.صفحات من تماما فارسيه پس نمي تونم از كلمات كليدي انگليسي استفاده كنم؟
3.در جايي خوندم كه مي گفت در كلمات كليدي غلط هاي املايي احتمالي رو كه كاربر ممكنه اشتباه بنويسه هم بنويسيد يعني اگه در مورد access بحث مي كنيد در كلمت كليدي acces رو هم بنويسيد تكليف اين چيه چون كلمه acces در متن صفحه وجود نداره؟
4.اگه با سايت هايي با رنكينگ يا الكسا كمتر از خودم تبادل لينك كنم رنك من پايين مياد؟
ممنون

jingiliboyz
سه شنبه 20 بهمن 1388, 15:31 عصر
سوال من اینه که چطور کلمات کلیدی رو کاربر وارد کنه توسایت و من چطور اون کلمات به سایت بدم که در تگ متا قرار بده کسی میدونه ؟

maxpayn2
سه شنبه 20 بهمن 1388, 15:58 عصر
سلام
در جایی مربوط خوندم که کلمات باید به صفحه مربوط باشه.
یعنی چی یعنی باید عین اون کلمات در متن صفحات هم باشن؟ اگه جواب مثبته:
1.آیا کلمات درون droplist و مانند اون هم قبوله؟
2.صفحات من تماما فارسیه پس نمی تونم از کلمات کلیدی انگلیسی استفاده کنم؟
3.در جایی خوندم که می گفت در کلمات کلیدی غلط های املایی احتمالی رو که کاربر ممکنه اشتباه بنویسه هم بنویسید یعنی اگه در مورد access بحث می کنید در کلمت کلیدی acces رو هم بنویسید تکلیف این چیه چون کلمه acces در متن صفحه وجود نداره؟
4.اگه با سایت هایی با رنکینگ یا الکسا کمتر از خودم تبادل لینک کنم رنک من پایین میاد؟
ممنون

باید کلمات کلیدی رو توی تگ متا قرار بدی

pedram_ns
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 08:47 صبح
باید کلمات کلیدی رو توی تگ متا قرار بدی
با سپاس از كمكتون.
كلمات كليدي من در متا تگ هست و درست كار كردم سئوال من در مورد ارتباط كلمات با كلمات درون صفحه است.
مثلا من كلمه ايي رو در متا تگ كلمات كليدي دارم كه در متن صفحه چنين كلمه ايي نيست حالا اگه اون كلمه رو در گوگل سرچ كنم سايتم در نتايج نمياد.
پس كلمات كليدي وقتي كاربرد داره كه در متن صفحات هم باشه؟
لطفا به سئوالات ديگرم هم جواب بدين
با سپاس

goldax
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 11:34 صبح
jingiliboyz توی یک فیلد عادی کلمات کلیدی رو از کاربر بگیر و در database ذخیر کن.
برای نمایش یکی از راهاش راهش اینه:
توی صفحه cs یک متغیر کلی تعریف کن مثلا public string keyword و بعدش اطلاعاتی رو که کاربر وارد کرده از database بخون و توش بریز.
بعدش توی صفحه aspx و بین تگ head با استفاده از تگ <% %> که میشه بینش دستورات cs رو نوشت متغیر کلی رو بنویس.

یه نمونه هم به همراه بانک اطلاعاتی با .net 2008 برات فرستادم که می تونی دانلود کنی.

clover
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 23:10 عصر
.آیا کلمات درون droplist و مانند اون هم قبوله؟
2.صفحات من تماما فارسیه پس نمی تونم از کلمات کلیدی انگلیسی استفاده کنم؟
3.در جایی خوندم که می گفت در کلمات کلیدی غلط های املایی احتمالی رو که کاربر ممکنه اشتباه بنویسه هم بنویسید یعنی اگه در مورد access بحث می کنید در کلمت کلیدی acces رو هم بنویسید تکلیف این چیه چون کلمه acces در متن صفحه وجود نداره؟

کلمات کلیدی با استفاده از تگ meta و در بین تگ های head اضافه می شوند. در گذشته ملاک موتور های جستجو برای جستجوی یک کلمه در یک سایت تا حد زیادی وابسته به کلمات کلیدی بود اما در حال حاضر به فاکتور های بسیاری وابسته است. یکی از این فاکتور ها، چگالی کلمات کلیدی در صفحه است. که به معنای نسبت تعداد کلمات کلیدی استفاده شده در متن با تعداد کل کلمات متن می باشد. در ضمن وجود این کلمات در قسمت های مختلف ارزش های مختلفی دارد. مثلا بیشترین ارزش ها مربوط به تگ ها h2 و h3 می باشد و کمترین ها مربوط به alt و title در عکس ها و لینک ها می باشد.

4.اگه با سایت هایی با رنکینگ یا الکسا کمتر از خودم تبادل لینک کنم رنک من پایین میاد؟
بله، به زبان ساده و در حالت کلی، شما قسمتی از رنک خود را با آن سایت سهیم می شوید.
پیشنهاد می کنم در مورد متا تگ description هم تحقیق کنید. تجربه به من اثبات کرد است که اهمیت این متاتگ از متا تگ keyword بیشتر است. برای مثال ذکر این نکته کافی است که توضیحاتی که در هنگام گوگل کردن در زیر لینک ها ذکر می شود همان توضیحی است که شما در این متا تگ ذکر کرده اید.

برای تنظیم متا تگ ها صفحات، راه های مختلفی وجود دارد. اما راهی که من خیلی از اون خوشم اومد و در حال حاضر استفاده می کنم، تابع زیر هست که در مستر پیج قرار تعریف میشه و در صفحات دیگه فراخوانی میشه. ضمنا این تابع را در همین سایت پیدا کردم.

public void SetMetaTags(string pageTitle, string pageDesc, string pageKeywords)
{
// Get a reference to the HTML Head
HtmlHead headTag = (HtmlHead)Page.Header;

// Set the page title

headTag.Title = pageTitle;

// Add a Description meta tag

HtmlMeta metaTag = new HtmlMeta();

metaTag.Name = "Description";

metaTag.Content = pageDesc;

headTag.Controls.Add(metaTag);

// Add a Keywords meta tag

metaTag = new HtmlMeta();

metaTag.Name = "Keywords";

metaTag.Content = pageKeywords;

headTag.Controls.Add(metaTag);

}

سپس در صفحات مختلف که از این مستر پیج استفاده می کنند، به این شکل عمل کنید:

Main mainMaster = (Main)this.Page.Master;
mainMaster.SetMetaTags("عنوان سایت", "توضیحات", "کلمات کلیدی");
دقت کنید که Main نام مستر پیج مورد نظر است.

Kogana
یک شنبه 24 مرداد 1389, 16:16 عصر
لطفا می شه تو html نشون بدید که کد meta چطوری باید نوشت .ممنون.