PDA

View Full Version : سوال: سبد خرید؟

nineteen
شنبه 17 بهمن 1388, 08:36 صبح
سلام
ابتدا باید عرض کنم که شاید عنوان این تاپیک زیاد مناسب نبود اما حقیقتا چیز دیگه ای به مغزم نرسید
و اینکه من دارم روی پروژه نهایی خودم که یک فروشگاه اینترنتی هست کار می کنم و د این زمینه از دیگر پروژه هابا این زمینه استفاده می کنم
حال در قسمت سبد خرید به این مشکل برخوردم
از دوستان تقاضا دارم اگر براتون مقدور هست این تکه کد رو برای من و البته دیگران توضیح بدین

<?php

if(session_is_registered("userid") && session_is_registered("user") ){

if(isset($_GET["delete"])){

mysql_query("delete from buy where id='$_GET[code]'");

}

if(isset($_GET["buy"])){

$re = mysql_query("select * from films where id='$_GET[code]'");

while($row = mysql_fetch_array($re)){

$ree = mysql_query("select id from buy where userid='$_SESSION[userid]' and filmid='$_GET[code]' ");

$num = mysql_num_rows($ree);

if($num==0){

mysql_query("insert into buy values('$id', '$row[faname]', '$row[enname]', '$row[id]', '$row[price]', '$row[part]', '$row[kargardan]', '$_SESSION[userid]', '$_SESSION[user]') ");

}else{

print "<script> alert('فیلمی که انتخاب کردید در سبد خرید شما موجود است') </script>";

}

}

}

?>

nineteen
شنبه 17 بهمن 1388, 15:55 عصر
salam
lotfan sari ta age maghdor hast pasokh bedin

nineteen
یک شنبه 18 بهمن 1388, 07:36 صبح
خوب مثل اینکه شما جواب نمیدین
خوب من یک چیزایی که خودم فهمیدم رو میگم اگر مقدور هست اینا رو تصحیح کنید

با استفاده از دستور session_is_registered که آیا متغیر عمومی در این نشست ثبت شده است که در صورتی که بود برای حذف از سبد خرید

if(isset($_GET["delete"])){ در اینجا با استفاده از تابع isset بررسی می کند که متغیر get در برنامه استفاده شده است یا خیر سپس با استفاده از دستور get می توان به اشیایی که در روی فرم وجود دارد دسترسی داشت سپس کد محصول را که در قسمت id این جدول ریخته بودیم حذف می کنیم با توجه به این که کلید اصلی را حذف کردیم پس کل داده ها حذف می شود

در مرحله بعد برای قرار دادن در سبد خرید تمامی فیلد های موجود در جدول فیلم را با این شرط که کد محصول را داخل آیدی جدول بریزیم انتخاب می کند و داخل متغییری بنام re می ریزد

سپس با استفاده از دستور mysql_fetch_array متغییر reرا با اندیس شمارشی داخل متغییری به نام row می ریزد

حال id جدول buy را با این شرط که userid و filmid را به فرم ارسال کند انتخاب می کند و داخل متغییری به نام ree میریزد

سپس تعداد رکرود های موجود در ree در متغییری بنام num ریخته می شود

حال اگر num مساوی صفر بود

تمامی فیلد های جدول را انتخاب می کند

در غیر این صورت
چاپ می کند که فیلمی در سبد خرید شما نیست

fafa_na
یک شنبه 18 بهمن 1388, 16:28 عصر
سلام
در تكميل جواب شما منم نظر خودمو ميگم
isset($_GET["buy"]) اين كد وقتي كه كاربر بر روي لينكي كه به نظر حذف جنس از سبد خريد مي باشد كليك نمايد اجرا ميشود و باعث ميشود جنس انتخاب شده از سبد خريد كاربر كه سبد خريد يا اجناسي انتخاب شده كاربر درون جدولي به نام
buy قرار ميگيرند حذف شود

(isset($_GET["buy"])) وقتي كه كاربر بر روي لينك خريد جنس يا اضافه شدن جنس به سبد خريد كليك نماييد اجرا ميشود و چك مي نمايد كه آيا كاربر قبلا اين جنس را به سبد خريد خودش اضافه كرده يا نه ؟
اگه قبلا اضافه كرده باشد پيغام
'فیلمی که انتخاب کردید در سبد خرید شما موجود است'
نمايش داده ميشود در غير اينصورت جنس درخواستي به سبد كاربر اضافه ميشود

اميدوارم جوابم به دردتون بخوره.شاد و سر بلند باشيد

nineteen
دوشنبه 19 بهمن 1388, 09:16 صبح
خیلی خوب بود
یعنی عالی بود