PDA

View Full Version : ارتباط کنترول ها میان صفحات دات نت

jingiliboyz
شنبه 17 بهمن 1388, 10:05 صبح
با سلام
سوالی داشتم من می خوام در داخل صفحه admin سایت دکمه ای قرار بدم که بوسیله اون gridview که در صفحه اول سایت هست رواز دید کاربر مخفی کنم در vb6 این امکان وجود داشت که خاصیت یک شئی رو از طریق یک فرم دیگه کنترول کرد ولی در دات نت هم میشه این کار رو کرد
کدی که من نوشتم اینه
buttn_click
page1.aspx.gridview.visibel=false
یعنی با فشار دکمه بره به صفحه اول gridview که در اون صفحه قرار داره رو visible=false قرار بده ولی کار نمیکنه ؟:متفکر:

masoud180
شنبه 17 بهمن 1388, 14:51 عصر
خوب بهتره با session کار کنی .
این کد را بزار تو page_load صفحه ی گریدت
if(session["gridVisible"]!=null)
{gridview.visible=Convert.ToBoolean(session["gridVisible"].toString())
}
این کد را هم برا رویداد button_click بزار
session["gridVisible"]=false;

Mostafa_Dindar
شنبه 17 بهمن 1388, 14:57 عصر
با سلام
سوالی داشتم من می خوام در داخل صفحه admin سایت دکمه ای قرار بدم که بوسیله اون gridview که در صفحه اول سایت هست رواز دید کاربر مخفی کنم در vb6 این امکان وجود داشت که خاصیت یک شئی رو از طریق یک فرم دیگه کنترول کرد ولی در دات نت هم میشه این کار رو کرد
کدی که من نوشتم اینه
buttn_click
page1.aspx.gridview.visibel=false
یعنی با فشار دکمه بره به صفحه اول gridview که در اون صفحه قرار داره رو visible=false قرار بده ولی کار نمیکنه ؟:متفکر:

اين مدلي كه شما نوشتين نشون ميده كه بسيار تازه وارد هستيد . دوست من اينجا دنياي وب است نه ويندوز كه شما اونطور نوشتيد .

توصيه ميكنم كه يك كتاب رو حتما مطالعه بفرمائيد .

jingiliboyz
شنبه 17 بهمن 1388, 15:02 عصر
درسته که من مدتی هست که سعی دارم از vb کوچ کنم به .net ولی هر بار با مشکل روبرو میشم دیگه کاملا گیج شدم

jingiliboyz
شنبه 17 بهمن 1388, 15:06 عصر
مگه session برای امنیت نیست ؟ چرا اینجا باهاش کار کنم بعد هم این کد وسط چپ چین نیست بهم ریخته

masoud180
شنبه 17 بهمن 1388, 15:17 عصر
عزیزم session یک مقدار را در سمت سرور ذخیره می کنه .
در ضمن کد ها را هم اگه کپی کنی و توی vs پیست کنی درست میشن

jingiliboyz
شنبه 17 بهمن 1388, 15:29 عصر
این کد #C درسته ؟ من گذاشتم ولی چون با vb کار میکنم ایراد گرفت به این لینک رفتم
http://www.developerfusion.com/tools/convert/csharp-to-vb/
برای تبدیل به vb ولی اونم چیزی برنگردوند
کد vb واسش دارید ؟بزارید استفاده کنیم

masoud180
شنبه 17 بهمن 1388, 16:01 عصر
فقط یک if فرقشه

jingiliboyz
شنبه 17 بهمن 1388, 16:22 عصر
فقط یک if فرقشه
من که متوجه نشدم الان همون If واسه من درد سر شده پروژه الان روبروی من بازه الان با #c درستش میکنم بعد تبدیل به vb می کنم خبر میدم

jingiliboyz
شنبه 17 بهمن 1388, 16:37 عصر
کد رو تبدیل به vb کردم شد این
If Not (Session("gridVisible") Is Nothing) Then
GridView1.Visible = Convert.ToBoolean(Session("gridVisible").ToString())
End If
بابا بازم vb به زبان ما نزدیکتره
گذاشتم ولی وقتی دکمه رو میزنم error 404 میده دکتر فکر کنم بازدن دکمه کل صفحه با grid باهم down شد

jingiliboyz
شنبه 17 بهمن 1388, 16:49 عصر
خب الان درست شد ولی این موقتیه چون وقتی با یه IE دیگه بازش میکنم بازم نشون میده اما اینجور که پیداست session به درد هر جایی نمیخوره من دنبال یه چیز دیگه هستم اینکه دایم حذف بشه یه راه دارم اینکه متغییر ور داخل خود table تعریف کنم بعد تو page load چک کنم که اون خونه از table , false شده یا نه اما چطور یه رکورد رو از جدول بخونم :متفکر:

A.S.Roma
شنبه 17 بهمن 1388, 17:07 عصر
خب الان درست شد ولی این موقتیه چون وقتی با یه IE دیگه بازش میکنم بازم نشون میده اما اینجور که پیداست session به درد هر جایی نمیخوره من دنبال یه چیز دیگه هستم اینکه دایم حذف بشه یه راه دارم اینکه متغییر ور داخل خود table تعریف کنم بعد تو page load چک کنم که اون خونه از table , false شده یا نه اما چطور یه رکورد رو از جدول بخونم :متفکر:

:متعجب: دستور SELECT !! ( البته اگر منظورتون Table دیتابیس باشه ! )