PDA

View Full Version : سوال: ارسال زمانبندی شده ؟؟؟

maysam1981ir
شنبه 17 بهمن 1388, 13:21 عصر
با سلام خدمت دوستان...
چطور می تونم یک کارت تبریک و یا پیغامی را در تاریخ و زمان مشخص مدیریت شده ارسال کنم ...
برای واضح بودن سوال ...
فرض کنید کاربر پیغامی را می خواهد از طریق وب سایت من در تاریخ و زمان مشخصی ارسال کند و با زدن دکمه ثبت من این درخواست را در بانک اطلاعاتی ذخیره می کنم ...
حال چطور زمان درخواست را تشخیص بدم/
بانک اطلاعاتی SQL server 2005 , و زبان برنامه نویسی # Asp.net C

masoud180
شنبه 17 بهمن 1388, 13:40 عصر
ساده ترین راهش اینه که هر بار که صفحه لود میشه چک کنی و بفرستی.

maysam1981ir
شنبه 17 بهمن 1388, 14:01 عصر
ساده ترین راهش اینه که هر بار که صفحه لود میشه چک کنی و بفرستی.
این طوری که درست نیست ... شاید کاربر یه درخواستی بده یک ماه بعد از اون تاریخ معین به سایت سر نزنه ... اگر هم در هر لود صفحه لازم باشه برم بانک اطلاعاتی رو کلا چک کنیم که بار زیادی داره و درست هم نیست ....:ناراحت:

masoud180
شنبه 17 بهمن 1388, 14:19 عصر
خوب با آسنکرون هم می تونی این کار را انجام بدی ولی همون بار را روی دوش هاستت میگذاری

A.S.Roma
شنبه 17 بهمن 1388, 16:03 عصر
این طوری که درست نیست ... شاید کاربر یه درخواستی بده یک ماه بعد از اون تاریخ معین به سایت سر نزنه ... اگر هم در هر لود صفحه لازم باشه برم بانک اطلاعاتی رو کلا چک کنیم که بار زیادی داره و درست هم نیست ....:ناراحت:
در نهایت کاربر پس از ورود به سایت بایستی پیغام را ببیند ! حالا اگر از آن تاریخ گذشته هم باشد بسته به سیاست برنامه یا پیغام را دریافت می کند یا نمی کند .
در مورد قسمت دوم هم برای اینکه نخواهید در هر Load صفحه یکبار SELECT بزنید میتوانید از Session استفاده کنید . بعد از Log in شدن کاربر تاریخ نمایش پیغام را در Session ذخیره می کنید و در هر بار Load صفحه مقدار Session را چک می کنید.