PDA

View Full Version : سوال: درخواست کمک برای حل تابع

Smart User
یک شنبه 18 بهمن 1388, 01:22 صبح
سلام دوستان
من برای انجام پروژم باید این تابع رو پیاده سازی کنم ولی نحوه پیاده سازی و اینکه آیا اصلا این تابع قابل پیاده سازی هست یا نه رو نمی دونم. لطفا کمک کنید.
در صورتی که نتونم این تابع رو پیاده سازی کنم باید قید پایان نامه رو بزنم..

خواهشن کمک کنید.

nima898
یک شنبه 18 بهمن 1388, 10:52 صبح
خیلی سوال سختی پرسیدی فکر نمیکنم قابل پیاده سازی باشه

lordarma
یک شنبه 18 بهمن 1388, 12:31 عصر
شک نکنید که این تابع حل شدنی هست،
برای حل این معادله به یک دبیر حساب و دیفرانسیل مقطع پیش دانشگاهی مراجعه نمایید،
دقیقا کدام قسمت از این برنامه را نمی توانید بنویسید؟
به نظر من این معادله، با 3 شرط و 3 فرمول حل می شود،
موفق باشید.

Smart User
یک شنبه 18 بهمن 1388, 14:25 عصر
اين تابع به نظر خيلي ساده مياد ولي وقتي پياده سازي مي كني تو لوپ ميفته و هيچ وقت تمامي نداره..
اگه خواستين دقيقا نحوه كارشو ببينين به جاي Pt , Pb و C0 اعداد ثابت مثلا 4و5و6 بذاريد و تابع رو به صورت بازگشتي پياده سازي كنيد.. H‌ رو هم زياد نمي خواد بگيريد 3 يا 4 كافيه..

اين تابع هنگامي كه i = H-1‌ ميشه به خاطر صدا زدن Ci+1 در شرط دوم دوباره اجرا مي شه و به شرط سوم ميره و از اونجا با مقدار 0 برميگرده.. در بازگشت حالا Ci-1 صدا زده مي شه كه خودش دوباره Ci+1 و بعد باز Ci-1 رو صدا مي زنه و همين روال ادامه داره و تمام نميشه هيچ وقت...:ناراحت:

البته شايد هم دليل جواب ندادن برنامه اين باشه كه من به صورت بازگشتي مينويسمش ولي هيچ راهي براي اينكه طور ديگه اي بنويسمش ندارم..

دوستان اگه تجربه اي در اين زمينه دارن و يا هر نظري كه ميتونه كمك كنه لطفا راهنمايي كنن.خيلي گرفتارم!!!اگرم مي بينيد واقعا نميشه به منم بگين كه سركار نباشم با اين تابع:افسرده:

lordarma
یک شنبه 18 بهمن 1388, 22:20 عصر
متاسفم ولی من متوجه منظورتون نمی شوم،
یا سطح شما خیلی بالا هست یا من خیلی سطح پایین هستم،
تا جایی که من می دونم، این جور توابع نباید تکرار شوند،
در واقع هر گاه شرط 1 بر قرار باشد فرمول اول اجرا می شود و هرگاه شرط 2 برقرار باشد فرمول دوم و...
یعنی به عنوان مثال، شما نمی بایست نتیجه ای را که در خط اول گرفتید، در خط بعدی مورد استفاده قرار دهید...
هر گاه هر یک از شرط ها برقرار بود، فرمول روبروی آن اجرا می شود و دیگر نیازی به بررسی بقیه نیست.

lordarma
یک شنبه 18 بهمن 1388, 23:19 عصر
کمی دیگر سعی نمودم مسئله را حل نمایم،
حق با شماست، مسئله دشواری هست، اما به یک نتیجه رسیدم،
تا زمانی که نتوانید فرمول اول و دوم (مخصوصا دوم) را ساده نمایید،
نمی توانید به جواب برسید (چون حالت حلقه ایجاد می شود)،
بنده هرچه سعی نمودم (حدود 30 دقیقه) نتوانستم فرمول ها را ساده کنم،
من مطمئنم که با ساده کردن به جواب خواهید رسید (چگونگی ساده کردنش را نمی دانم)،
پیشنهاد می کنم از استاد ریاضیات کمک بگیرید،
چند نکته جانبی:
C0 ثابت نیست، بلکه به صورت تابع 0 با ضابطه C می باشد (همین طور در مورد i+1 و i-1 و i)
برای متغیر Ci ، یک آرایه برای C و یک متغییر طولانی (Long) برای i تعریف نمایید.
دیگر چیزی به ذهنم نمی رسد!!!!

پی نوشت: دقیقا این سوال را از کجا آوردید؟، مطمئنید که سوال را به صورت کامل قرار داده اید؟ ، Pb و Pt خود تابع نیستند؟؟!

Smart User
دوشنبه 19 بهمن 1388, 11:52 صبح
C0 ثابت نیست، بلکه به صورت تابع 0 با ضابطه C می باشد (همین طور در مورد i+1 و i-1 و i)

C0 از يك رابطه ساده بدست مي ايد و چيز مهمي نيست. درواقع ميشه به عنوان ثابت درنظر گرفتش.

برای متغیر Ci ، یک آرایه برای C و یک متغییر طولانی (Long) برای i تعریف نمایید.
منظورتون رو متوجه نشدم. با اين ارايه و متغير چكاري مي تونم انجام بدم؟؟

دقیقا این سوال را از کجا آوردید؟، مطمئنید که سوال را به صورت کامل قرار داده اید؟ ، Pb و Pt خود تابع نیستند؟؟!
اين رابطه از يك مقاله IEEE اورده شده و مقاله هم accept شده.. بنابراين بايد حتما دليل علمي داشته باشه..
Pb , Pt خوشتون تابع هستند و مقدارشون قابل محاسبه هست و جواب مي دن.. اونا رو فقط به اين دليل نوشتم كه فرمول شكل واقعي خودشو داشته باشه..