PDA

View Full Version : برنامه های مورد استفاده در طراحی با php

yekta99
یک شنبه 18 بهمن 1388, 15:45 عصر
سلام دوستان
من برای طراحی سایت با php یه مقدار با دریم ویور کار کردم ولی برای من که قبلا با visual studio کار کردم جالب نبود . چه برنامه های دیگری برای طراحی با php سراغ دارید ؟ لطفا راهنمایی کنید .

fafa_na
یک شنبه 18 بهمن 1388, 16:11 عصر
سلام
من بجز اين با notepad++
برنامه نوشتم

Lagon666
یک شنبه 18 بهمن 1388, 20:35 عصر
سلام

بستگی داره مثلا چقدر با کد ها بلدی کار کنی. مثلا اگه میتونی قالب یه سایت رو به HTML و CSS با یه Notepad بنویسی فکر نمی کنم لازم باشه از برنامه هایی مثل DreamViewer یا Front page استفاده کنی.

اگه با کد نویسی PHP راحتی که هیچی اما اگه آزارت میده میتونی از Framework هایی مثل Zend استفاده کنی.

s_salavati2002
یک شنبه 18 بهمن 1388, 21:16 عصر
سلام دوستان
من برای طراحی سایت با php یه مقدار با دریم ویور کار کردم ولی برای من که قبلا با visual studio کار کردم جالب نبود . چه برنامه های دیگری برای طراحی با php سراغ دارید ؟ لطفا راهنمایی کنید .
می تونی از همون vs استفاده کنی فقط vs.php رو نصب کن+xdebug
ولی zend studio هم خیلی خوبه و تقریبا بهترین ide برای php

mf_007
دوشنبه 19 بهمن 1388, 10:43 صبح
phped چطوره؟ خوبه؟یا zend ؟

yekta99
دوشنبه 19 بهمن 1388, 14:16 عصر
من برای کار با php تازه کارم تا اینجا فقط با متغیرها و ... کار کردم یعنی دارم با یک pdf آموزش php جلو می رم . وقتی aspx با ویژوال استادیو کار می کردم بیشتر طراحی ظاهری بود و کد نویسی مربوط به button و لینک ها و بعضی موارد استفاده از دیتا بیس و کدهای مربوط به جستجو و ... . می خوام بدونم برنامه ای برای php هم هست که مثل اون کار کنم .

s_salavati2002
دوشنبه 19 بهمن 1388, 19:00 عصر
من برای کار با php تازه کارم تا اینجا فقط با متغیرها و ... کار کردم یعنی دارم با یک pdf آموزش php جلو می رم . وقتی aspx با ویژوال استادیو کار می کردم بیشتر طراحی ظاهری بود و کد نویسی مربوط به button و لینک ها و بعضی موارد استفاده از دیتا بیس و کدهای مربوط به جستجو و ... . می خوام بدونم برنامه ای برای php هم هست که مثل اون کار کنم .
ببین الان دو تا بحثه یکی ide یکی فریم ورک
1.framework
تقریبا میشه گفت که هیچ فریم ورکی نیست که دقیق مثل .net باشه و با کنترلا کار کنی(هست ولی یا درست و حسابی ساپورت نمیشه و یا به اون قدرت نیست)
چون در فریم ورکای php تنوع زیاده برای همین هرکدوم برای یه سری کارا خوبن
2. ide
تو ide ها هم هیچ کدوم مثل vs ، به صورت درگودراپ و این شکلی نیستند
و هر کدوم ازونا هم با یک یا چند فریم ورک کار می کنن
یه پلاگین برای vs هست که گفتم vs.php که اونم باز نمی تونی از کنترل ها استفاده کنی فقط از امکانات سولوشن استفاده میشه کرد

اما در مجموع اگر می خوای php کار کنی باید دیدتو عوض کنی، تو php دستت برای انتخاب اینا بازه و با توجه به نیاز های پروژت و سبک برنامه نویسیت از ترکیب اینا استفاده می کنی

digitak
دوشنبه 19 بهمن 1388, 21:56 عصر
php designer هم نرم افزار خوبیه ! نسخه جدیدش امروز روی آسان دانلود بود
عکساش رو که نگاه می کردم امکانات زیاد داشت !
حتی توابعی رو که شما توی یک کلاش تعریف می کنی رو برات لیست می کنه !

HRezaei
یک شنبه 23 آبان 1389, 18:40 عصر
به نظر من:
ZendFramework + ZendStudio + ZendServer