PDA

View Full Version : textbox focus lost

araz_pashazadeh
یک شنبه 18 بهمن 1388, 21:39 عصر
سلام ، چطور میتونم مثل بعضی سایت های ثبت نام که فیلد نام کاربری رو میگیرن ، وقتی میرن تو فلد بعدی خود کار چک میشه که آیا این نام کاربری هست یا نه////

چطور میشه انجام داد؟؟؟:متفکر:

ehsan2007
یک شنبه 18 بهمن 1388, 22:29 عصر
با استفاده از Ajax میتونی این کار رو انجام بدی

emad8159
دوشنبه 19 بهمن 1388, 09:34 صبح
با استفاده از Ajax میتونی این کار رو انجام بدی

دوستمون درست میگه ، شما می بایست از Update Panel استفاده کنید . بدین شکل که درون UpdatePanel خودتون یک کنترل TextBox اضافه کنید و AutoPostBack آن را true کنید . سپس در رویداد Change مربوط به TextBox خودتون می بایست نام کاربری را چک کنید .

موفق باشید

roomezonline
شنبه 23 مرداد 1389, 11:28 صبح
دوستمون درست میگه ، شما می بایست از Update Panel استفاده کنید . بدین شکل که درون UpdatePanel خودتون یک کنترل TextBox اضافه کنید و AutoPostBack آن را true کنید . سپس در رویداد Change مربوط به TextBox خودتون می بایست نام کاربری را چک کنید .

موفق باشید

با تشکر از دوستان
من این کار رو انجام دادم اما چیزی اتفاق نمی افته

Protected Sub TextBox1_TextChanged(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs)
If TextBox1.Text = "roomezonline" Then
MsgBox("exist")
Else
MsgBox("valid name")
End If
End Sub

یک updatepanel , و یک textbox هم گذاشتم

Peyman.Gh
شنبه 23 مرداد 1389, 13:16 عصر
من این کار رو انجام دادم اما چیزی اتفاق نمی افتهAutoPostBack مربوط به کادر متنی برابر با True میباشد؟
در ضمن از MsgBox نمیتوانید استفاده کنید.

roomezonline
شنبه 23 مرداد 1389, 15:47 عصر
AutoPostBack مربوط به کادر متنی برابر با True میباشد؟
در ضمن از MsgBox نمیتوانید استفاده کنید.

اره برابر true هست
میدونم ولی برای تست توی لوکال هست
میدونم توی سرور نمیشه

araz_pashazadeh
دوشنبه 29 شهریور 1389, 13:15 عصر
همون طوریکه دوستان گفتن تمام این کار ها رو من کردم ولی باز نشد به نظر من این کار اصول خاصی داره:متفکر:
ناگفته نمون که من همین کارو در ویندوز اپلیکیشن کردم وقتی داخل تکس باکس چیزی تایپ میکنم همون موق بدون زدن دکمه یا انجام دادن کار خاصی اطلاعات را برام از پایگاه می آورد من همین کار را می خواهم در وب انجام بدم.
چطوری... نمی دونم:عصبانی++:
اگر اساتید در این ضمینه راهنمایی کنن ممنون میشم.

mohsen_zelzela00
دوشنبه 29 شهریور 1389, 14:00 عصر
همون طوریکه دوستان گفتن تمام این کار ها رو من کردم ولی باز نشد به نظر من این کار اصول خاصی داره:متفکر:
ناگفته نمون که من همین کارو در ویندوز اپلیکیشن کردم وقتی داخل تکس باکس چیزی تایپ میکنم همون موق بدون زدن دکمه یا انجام دادن کار خاصی اطلاعات را برام از پایگاه می آورد من همین کار را می خواهم در وب انجام بدم.
چطوری... نمی دونم:عصبانی++:
اگر اساتید در این ضمینه راهنمایی کنن ممنون میشم.

با سلام

دوست عزیز این کار رو با استفاده از jQuery خیلی راحت انجام بدی و اجتیاج به UpdatePanel هم نیست(آخه برای هر کاری لازم نیست از UpdatePanel استفاده کرد. ) تو اینترنت هم یه سرچی بکنید به نتیجه میرسید