PDA

View Full Version : مشکل عجیب در sql

jingiliboyz
دوشنبه 19 بهمن 1388, 09:43 صبح
با سلام و صبح بخیر دوستان مشکلی دارم که امیدوارم جواب بگیرم
من یک سایت درست کردم با دیتا بیس sql که داره روی سیستم من کار میکنه جالب اینجاست وقتی اسم فولدر رو که website1 هست عوض می کنم به website2 و برنامه رو run میکنم پیغام خطا میاد و میگه database not attach خوب پرواضح هست که یعنی آدرس دیتا بیس عوض شده خوب حالا چند تا مشکل وجود داره اگه من این سایت رو ببرم تویه سیستم دیگه هم همین ایراد رو میگیره
سوال 1- چطور دیتا بیس رو بهش attach بکنم؟
سوال 2- من برای عوض گیری و لاگین از خود login asp استفاده کردم آیا مشکل بخاطر همینه ؟
سوال 3- من دیدم که یه پروژه بین چند نفر share میشه و همه به راحتی کار میکنند ولی چرا برای من با یک اسم عوض کردن این مشکل پیش میاد آیا مشکل از خود visual منه ?
آیا مشکل از database منه ؟
یه سوال دیگه هم دارم که واسش تاپیک نمیزنم همیجا مطرح می کنم اینکه من یه textbox دارم وقتی فارسی توش مینویسم توی دیتا بیس وقتی خروجی میگیرم به جای کلمات فارسی به من ؟؟؟؟؟؟ تحویل میده آیا textbox خاصیتی برای داره که باید تنظیم بکنم و نکته اینکه من متن فارسی رو تایپ نمی کنم از جای دیگه توی textbox خودم copy می کنم آیا مشکل واسه copy کردن هست ؟
یه مطلب دیگه اینکه توی سایت هم دنبالش گشتم پیدا نکردم کسی در مورد سشن مقالیه یا مطلبی داره لینک بزاره واسم البته به فارسی

keyvan_n
دوشنبه 19 بهمن 1388, 10:31 صبح
من احساس می کنم مشکل شما در ConnectionString باشه.
احتمالاً آدرس رو به شکل مطلق دادید. اگه از Sql Express استفاده می کنید مسیر رو به صورت زیر بدید:

AttachDBFilename=|DataDirectory|DBName.mdf

در این صورت خودش مسیر درست رو پیدا می کنه.

keyvan_n
دوشنبه 19 بهمن 1388, 10:38 صبح
در مورد TextBox هم دقت کنید فیلدتون از نوع nchar یا nvarchar باشه و اگه می خواید با query عمل درج رو انجام بدید یک N قبلش بذارید. اینجوری:

Insert Into TbName(Field1,Field2)
Values
(123, N"Keyvan")

aftabgarmabakhsh
دوشنبه 19 بهمن 1388, 10:40 صبح
براي حل مشكل ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بايد collation ديتابيس خودتون را به Arabic_CI-AS تغيير بدهيد:
راست كليك روي نام ديتابيس--> properties --> قسمت options --> تغيير collation

jingiliboyz
دوشنبه 19 بهمن 1388, 11:49 صبح
من احساس می کنم مشکل شما در ConnectionString باشه.
احتمالاً آدرس رو به شکل مطلق دادید. اگه از Sql Express استفاده می کنید مسیر رو به صورت زیر بدید:

AttachDBFilename=|DataDirectory|DBName.mdf

در این صورت خودش مسیر درست رو پیدا می کنه.
منظورتون از Sql Express استفاده sql خود vs هست ؟
در مورد Attach در خود ConnectionString دنبالش بگردم

ironman
دوشنبه 19 بهمن 1388, 13:43 عصر
سلام
برای مشکل اول باید بگم که اشکال از کانکشن استرینگ تون هست. اگه از sql express استفاده کردین باید (اس کیو ال خود VS) به این صورت باشه :

Server=.\SQLExpress;AttachDbFilename=|DataDirector y|mydbfile.mdf; Database=dbname;Trusted_Connection=Yes;

و اگه از sql server به این صورت :

Server=myServerAddress;Database=myDataBase;User ID=myUsername;Password=myPassword;Trusted_Connecti on=False;

برای سوال دوم هم اون راهی که دوستمون aftabgarmabakhsh گفتن میشه و هم میتونید نوع فیلدهاتون رو تو sql از نوع nvarchar بزارید....
برای sesion هم ارجاعتون میدم به Google.com :بامزه::چشمک: