PDA

View Full Version : سوال: بازشدن چندفرم همزمان دربرنامه وثابت نگهداشتن فرم

T A H O R A
دوشنبه 19 بهمن 1388, 10:29 صبح
سلام
برنامه ای که من می نویسم نمی دونم کجاشو تنظیم نمی کنم که نمی تونم دوتا فرم رو همزمان باز کنم
مثلا می خوام در برنامه زمانی که فرم ثبت مشخصات باز بشه، بتونم همزمان با اون فرم جستجو یا هر فرم دیگه رو هم در برنامه باز کنم (و این که از فرم جستجو به عنوان مثال فقط یکی باز یشه وشونصد تا باز نشه!!!!!!!!!!!!!!)
سوال بعدی این که میخوام در برنامه بعضی از فرمهام در صفحه ثابت باشند و بزرگ یا کوچیک نشند فقط بتونن برن پایین صفحه ودوباره برگردند سرجاشون و مکان هر فرم روهم خودم توی کدنویسی ها مشخص کنم .
لطفاراهنماییم کنید
ehsan1330666
دوشنبه 19 بهمن 1388, 10:53 صبح
راه حلی که من پیشنهاد می دم اینه که وقتی یک فرم باز شد در لودینگ اون ، فرم بعدی رو باز کنی و در لودینگ فرم جدید فرم بعدی و الی اخر

T A H O R A
دوشنبه 19 بهمن 1388, 10:59 صبح
راه حلی که من پیشنهاد می دم اینه که وقتی یک فرم باز شد در لودینگ اون ، فرم بعدی رو باز کنی و در لودینگ فرم جدید فرم بعدی و الی اخر
چون این طوری یه فرم به فرم قبلیش نیازمنده من میخوام فرمها به هم وابسته نباشند ولی بشه در برنامه دوسه تا فرم متفاوت رو هم زمان باز کرد وسایز فرمها هم قابل تغیر توسط کاربرنباشه

sky_in_iran
دوشنبه 19 بهمن 1388, 16:32 عصر
سلام دوست عزيز
اگر ميخواي از يك فرم به تعداد زياد باز نشه و تا زماني كه كاربر جواب نداده فرم هاي زيرين قابل دسترس نباشند مثل مثال فرم جستجو كه گفتي از .ShowDialog() استفاده كن .
درباره سوال دوم شما در بخش FORMBORDERSTYLE فرمات گزينه FIXED استفاده كن و MAXIMIZEBOX فرمتم FALSE كن
موفق و پيروز باشي

اَرژنگ
دوشنبه 19 بهمن 1388, 17:03 عصر
سلام
برنامه ای که من می نویسم نمی دونم کجاشو تنظیم نمی کنم که نمی تونم دوتا فرم رو همزمان باز کنم
مثلا می خوام در برنامه زمانی که فرم ثبت مشخصات باز بشه، بتونم همزمان با اون فرم جستجو یا هر فرم دیگه رو هم در برنامه باز کنم (و این که از فرم جستجو به عنوان مثال فقط یکی باز یشه وشونصد تا باز نشه!!!!!!!!!!!!!!)

خوب، یک کلاس برایه نظارت کردن به باز کردن و بستن فرمها درست کنید، هر فرمی که بسته شد به کلاس نظارتگر خبر میده که بسته شده و کلاس نظارتگر باز شدن و ساختن فرمها را مدیریت میکنه، اگر فرمی هنوز بسته نشده باشه اونرو نشان میده و یا اینکه هر کاری که بخاهید را انجام میده.

سوال بعدی این که میخوام در برنامه بعضی از فرمهام در صفحه ثابت باشند و بزرگ یا کوچیک نشند فقط بتونن برن پایین صفحه ودوباره برگردند سرجاشون و مکان هر فرم روهم خودم توی کدنویسی ها مشخص کنم .
لطفاراهنماییم کنید
سوالها را سوا سوا بپرسید قاطی کردن مشکلات در یک پست مشکلات دیگری ایجاد میکنه.