PDA

View Full Version : مبتدی: چند سوال از مفاهیم ابتدایی شبکه

samaram
دوشنبه 19 بهمن 1388, 19:15 عصر
سلام. من دارم مطالعه و یادگیری اصول شبکه رو شروع میکنم. این تاپیک رو ایجاد کردم تا در مفاهیم اگه به مشکلی برخوردم ازتون کمک بگیرم. فعلا میشه جواب این چهار سوال منو بدید؟
1- "استراتژی" های شبکه چیه؟ فقط اسم هاشو بدونم خودم میرم دنبالش.
2- internetwork چیه؟
3- network operating System چیه؟
4- Directoriy Services چیه؟

sajad_3dmax
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 11:54 صبح
internetwork
یا Internetwork:

هروقت که چند تا شبکه مستقل با یکدیگه هم ،ارتباط داشته باشن،internetworkتشکیل میدهند. مثل شعب مختلف یک بانک در یک شهر. معروفترین internetworkهم اینترنت هست.همونطور که می دونین ، اینترنت هم در واقع یک ارتباز بین شبکه ایست (یک internetwork است نه یک Network و نام اینترنت هم از همین دو واژه( INTER NETwork)گرفته شده است. در اینترنت شبکه های مختلفی از سراسر دنیا با یکدیگر ارتباط تشکیل میدهند.مثلا شما بعنوان مشترک یک ISP با فرد دیگری که مشترک ISP دیگری است.) وبازهم همونطور که میدونید در زبان انگلیسی اسامی خاص،با حروف بزرگ شروع می شن.بنابراین هرجا که دیدین نوشته شده Internetwork(با i بزرگ) منظور اینترنت هستش.ولی اگه نوشته شده باشه internetworkمنظور نویسنده، هر internetworkای میتونه باشه. :لبخندساده:

manvaputra
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 23:01 عصر
دوست عزيز جواب تمام اين سوالات رو ميشه با يه سرچ كاملا ساده توي گوگل پيدا كرد.

samaram
سه شنبه 27 بهمن 1388, 06:44 صبح
دوست عزيز جواب تمام اين سوالات رو ميشه با يه سرچ كاملا ساده توي گوگل پيدا كرد.
اما من نتونستم بین صفحات فارسی پیداشون کنم!

manvaputra
سه شنبه 27 بهمن 1388, 10:13 صبح
اما من نتونستم بین صفحات فارسی پیداشون کنم!
بله متاسفانه يا خوشبختانه اگه مي خواين جواب بگيريد بايد به منابع انگليسي رو بياريد با فارسي واقعا نميشه به جايي رسيد.

samaram
سه شنبه 27 بهمن 1388, 14:36 عصر
بله متاسفانه يا خوشبختانه اگه مي خواين جواب بگيريد بايد به منابع انگليسي رو بياريد با فارسي واقعا نميشه به جايي رسيد.
كاملا درسته. جواب سوال هامو پيدا كردم. فقط مونده يه مورد. منظور از استراتژي هاي شبكه چيه؟ يه اشاره بكنيد بدونم منظورش چيه مابقيشو ميرم دنبالش. متشكر