PDA

View Full Version : نصب ديتابيس

vahid_erad
سه شنبه 20 بهمن 1388, 13:19 عصر
سلام دوستان
من به پروژه ام از ديتابيس استفاده ميكنم و دستورات sqlconnection و sqldataadapter و dataset و ... به ديتابيس موجود در سرور دسترسي دارم و تغيراتي روش انجام ميدم
حالا من ميخوام release برنامه رو داشته باشم و در سيستم هاي ديگر اجرا كنم
چيكار كنم تا ديتابيس مورد استفاده ام در release باشد؟؟؟

slashslash2009
سه شنبه 20 بهمن 1388, 14:00 عصر
منظورتون از release چیه فارسی بگید راحت تره ها !
اگر میخواید که دیتابیستون رو هر سیستمی کار کنه باید بانکتونو در هر کامپیوتری attach کنید .و اگه بخواید به صورت سرور کار کنید که خیلی کار داره
ازین کانکشن استرینگ هم میتونی استفاده کنی اگر بانک attach نبود خودش اتچش میکنه :

cnn.ConnectionString = (@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\databasename.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True");

vahid_erad
سه شنبه 20 بهمن 1388, 15:53 عصر
من ميخوام در پروژه ام از ديتابيس استفاده كنم
بايد چي كار كنم؟
به سولوشن پروژم بايد چي رو اضافه كنم؟
چطوري بايد به ديتابيس اضافه شده متصل شم و ازش اطلاعات بگيرم و دستكاريش كنم؟

dada_shi
سه شنبه 20 بهمن 1388, 18:56 عصر
من میخوام در پروژه ام از دیتابیس استفاده کنم
باید چی کار کنم؟
به سولوشن پروژم باید چی رو اضافه کنم؟
چطوری باید به دیتابیس اضافه شده متصل شم و ازش اطلاعات بگیرم و دستکاریش کنم؟
اینهایی که تو می خوای فکر کنم یه 20 ساعت کلاس نیاز داشته باشه.بهتره که این کتاب جعفرنژاد قمی رو دانلود کنی و قسمت دیتابیس رو بخونی.

slashslash2009
سه شنبه 20 بهمن 1388, 18:56 عصر
در قسمت server explorer روی data connecction راست کلیک add connection انتخاب کنید. بعد از راست کلیک میتونید حتی یک دیتا بیس جدید بسازید با زدن بر روی creat new sqlserver database
در منوی vs قسمت view میتونید server explorer را پیدا کنید

vahid_erad
سه شنبه 20 بهمن 1388, 19:27 عصر
من کار کردن با sql و دستوراتش همچون Dataset و sqldataadapter و sqlCommend و sqlConnection بلدم.
من با دستورات زیر با دیتابیس کار میکنم :
SqlConnection conn = new SqlConnection(@"server = .\sqlexpress;integrated security = true;database=name");
SqlCommand cmd = new SqlCommand(sql, conn);
SqlDataReader rdr = cmd.ExecuteReader();
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter(sql, conn);
و دستورات Dataset
-------------------------------------------------------------------------------------------------
حال سوال من اينه كه چطور ميتونم اين ديتابيس ها رو همراه برنامه جابجا كن؟؟
يا اگه بهتر سوال كنم , چطور ميتونم كاري كنم كه برنامم روي هر برنامه اي اجرا بشه بون نياز به تنظيمات بيشتر روي اون سيستم و برنامه بتونه از ديتابيس استفاده كنه؟؟
آيا بايد به سولوشن برنامه چيزي اضافه كنم؟؟؟
اگه بايد اضافه كنم چطوري بايد ازش استفاده كنم؟؟

slashslash2009
سه شنبه 20 بهمن 1388, 23:49 عصر
باید فایل دیتا بیستونو detach کنید و در پک نصب قرار بدین بعدش با همون کانکشن استرینگی که گذاشتم میتونید در هر سیستمی برنامه رو اجرا کنید در solution هم چیزی نیاز نیست وارد کنید.
اگر از backup,restore استفاده کنید بهتره .
یعنی در برنامتون فرمی بسازید که بشه هم baxkup گرفت و هم restore.
چون وقتی که restore میکنید خودش فایلو attach هم میکنه . من همیشه این کارو میکنم و به جای قرار دادن فایل اصلی فایل backup شده رو میزارم در پک نصب

slashslash2009
سه شنبه 20 بهمن 1388, 23:49 عصر
در ضمن برنامه sqlserverexpress هم باید در هر سیستم نصب بشه

vahid_erad
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 00:27 صبح
باید فایل دیتا بیستونو detach کنید و در پک نصب قرار بدین بعدش با همون کانکشن استرینگی که گذاشتم میتونید در هر سیستمی برنامه رو اجرا کنید در solution هم چیزی نیاز نیست وارد کنید.
اگر از backup,restore استفاده کنید بهتره .
یعنی در برنامتون فرمی بسازید که بشه هم baxkup گرفت و هم restore.
چون وقتی که restore میکنید خودش فایلو attach هم میکنه . من همیشه این کارو میکنم و به جای قرار دادن فایل اصلی فایل backup شده رو میزارم در پک نصب

مرسي از راهنماييتون
چطوري بايد فايل رو detach كنم ؟
مقاله آموزشي اگه داري ممنون ميشم لينكشو بدين.
اگه رشته كانكشنم رشته زير باشه بهتر نميشه ؟؟ و فرقش با رشته اي در كامنت قبلي گفتم چيه؟؟
"Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirecto ry|Database1.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True;";

abi_sarab
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 07:58 صبح
خوب آقای وحید چرا از دیتابیس های دسکتاپ استفاده نمی کنی عزیز من؟
چرا گیر دادی به sql؟
تو که می خوای یه برنامه Protable بنویسی بهتره که از دیتابیس های دسکتاپ استفاده کنی.

slashslash2009
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 08:49 صبح
اگر تستش کردی جواب داده خوبه دیگه

کد detach

SqlConnection con = new SqlConnection("Data Source=.\\sqlexpress;Initial Catalog=master;Integrated Security=True");
SqlCommand com = new SqlCommand();
com.CommandText = "sp_detach_db @dbname = N'databasename'";
com.Connection = con;
con.Open();
com.ExecuteNonQuery();
MessageBox.Show("ارتباط با بانک اطلاعاتی قطع شد");
con.Close();