PDA

View Full Version : ادغام javascript و php ؟؟؟؟؟؟؟

davoodi
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 00:06 صبح
سلام دوستان.
آیا امکانش هست دستورات جاوا و پی اچ پی رو بصورت زیر بکار ببریم؟ البته من تست کردم جوابی نداد. اما گفتم شاید دوستان بتونن به روش های دیگه اینکارو انجام بدن و ما از معلوماتشون بهره ببریم:

<script>
if(num==3)
<?php echo "Yes"; ?>
else
<?php echo "NO"; ?>
</script>

امیـرحسین
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 00:23 صبح
دوست عزیز PHP قبل از Javascript (نه جاوا) اجرا میشه. یعنی سورس کد شما اینجوری خواهد بود:
<script>
if(num==3)
Yes
else
NO
</script>
فکر کنم فهمیده باشید که چطور با هم تعامل دارند. مثلا اینجوری نتیجه میگیرید:
<script type="text/javascript">
if(num == 3)
alert('<?php echo "Yes"; ?>');
else
alert('<?php echo "NO"; ?>');
</script>

davoodi
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 00:33 صبح
ممنون از پاسختون اما اگر مقدوره بیشتر توضیح بدید ؟
اجازه بدید بیشتر توشیح بدم : ببینید منظور من دقیقاً دستور echo نیست کلا هر دستوری مثلا یک متغیر مقدار دهی بشه. اینکه ترتیب اجرا رو بدست بگیریم، با چه چیزی امکان پذیره ؟اینجا شما از alert استفاده کردید روش های دیگه چی هستن...؟

امیـرحسین
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 00:54 صبح
PHP کدهای اچ تی ام ال و جاوااسکریپت رو تو صفحه چاپ می کنه و مرورگر هم کدهایی که چاپ شده باشه رو اجرا می کنه.
شما وقتی دارید echo میکنید، هنوز مرورگری وجود نداره که جاوااسکریپت رو اجرا کنید. echo و خروجی همه بصورت سورس صفحه به مرورگر میرسند و حالا مرورگر میاد هر کدی که داره رو اجرا می کنید.
برای اینکه بهتر متوجه بشید. هربار که صفحه رو ریفرش می کنید؛ سورس صفحه رو ببینید که چطور تغییر می کنه.

tami64
پنج شنبه 06 اسفند 1388, 02:23 صبح
سلام
اینم به دردت میخوره
http://www.taymaz.ir/forum_thread_147_%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AE%D9%88%D8 %A7%D9%86%DB%8C+%D8%AA%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B9+jav a+script+%D8%AF%D8%B1+php.html

www.taymaz.ir