PDA

View Full Version : load کردن عکس در کنترل image وب سایت

دختر باران
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 11:25 صبح
با سلام
چطوری می تونم یک عکس رو که توی پوشه photo قرار دادم و روی هاست کنار فایل برنامم هست در ایمیج باکس وب سایتم load کنم؟
در برنامه تحت ویندوز مسیر فایل عکس رو اینجوری تعریف می کنم و جواب می ده:

pictureBox1.Image = Image.FromFile(Application.StartupPath + @"\photo\aks.jpg");

در وب سایت چجوری باید مسیر رو مشخص کنم؟(در وب سایت از imagebox استفاده کردم نه picture box(

ممنون می شم اگه راهنمایی کنین

hamid_200611
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 12:06 عصر
سلام اگه از Image که مربوط به کنترل های ASP.NET است استفاده کنی دستور زیر این کارو انجام میده:

Image1.ImageUrl = "آدرس عکس";

آدرس عکس رو به صورت نسبی بده.

دختر باران
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 12:32 عصر
سلام اگه از Image که مربوط به کنترل های ASP.NET است استفاده کنی دستور زیر این کارو انجام میده:

Image1.ImageUrl = "آدرس عکس";

آدرس عکس رو به صورت نسبی بده.

دوست عزیز چطوری بفهمم که image مربوط به ای اس پی هست یا نه؟
و منظورتون از آدرس نسبی چی هست؟
میتونم خواهش کنم کدش رو بنویسین؟
ممنونم

حامد مصافی
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 12:35 عصر
لااقل قبل از شروع به کد نویسی یک کتاب در این زمینه می خوندید، تگ هایی که به asp شروع می شوند و خاصیت runat برابر با server دارند کنترل های سمت سرور ASP.NET هستند. مثل asp:image

hamid_200611
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 12:42 عصر
اگر ما خواسته باشیم آدرس مطلق صفحه وب رو که روی هاست است رو به دست بیاریم از کد زیر استفاده می کنیم:

Server.MapPath(Request.ApplicationPath)

دختر باران
سه شنبه 27 بهمن 1388, 10:42 صبح
لااقل قبل از شروع به کد نویسی یک کتاب در این زمینه می خوندید، تگ هایی که به asp شروع می شوند و خاصیت runat برابر با server دارند کنترل های سمت سرور ASP.NET هستند. مثل asp:image

من قبل از شروع کتاب خوندم و سایتم هم نوشتم ولی به زبان سی شارپ نوشتم ...
الان هم برای پیدا کردن مسیر عکسهام مشکل داشتم که دوستمونhamid_200611 جواب سئوالم رو لطف کرد و گفت:لبخندساده:
به هر حال از راهنماییتون ممنون