PDA

View Full Version : Syntax error in INSERT INTO statement

mshakeri
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 10:32 صبح
سلام به همه دوستان
من کدی برای درج اطلاعات در بانک اکسس نوشتم که وقتی اونو اجرا می کنم با خطای زیر مواجه می شم:
Syntax error in INSERT INTO statement

com = new OleDbCommand("insert into anbar(TM,model,count,price_buy)values('" + havBLL.TM + "','" + havBLL.model + "'," + havBLL.count_buy + "," + havBLL.price_buy + ")", conn);
com.CommandType = CommandType.Text;
conn.Open();
com.ExecuteNonQuery();
conn.Close();

اما وقتی در جدول دیگری از همان بانک عمل درج را انجام میدم بدون مشکلی اجرا میشه.

sky_in_iran
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 11:37 صبح
سلام دوست عزيز
اگر درست فهميده باشم شما در قسمتي كه فيلداتو معلوم كردي نوشتي count و در بخش values نوشتي count_buy اين و يه چك كن تو بانكت اسم فيلدت چيه count يا count_buy ؟

mshakeri
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 11:45 صبح
نام فیلد توی جدول count هست و من یه مقدار با نام count_buy به اون می فرستم.

Yasersadegh
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 11:50 صبح
سلام دوست عزيز

سلام به همه دوستان
من کدی برای درج اطلاعات در بانک اکسس نوشتم که وقتی اونو اجرا می کنم با خطای زیر مواجه می شم:
Syntax error in INSERT INTO statement

com = new OleDbCommand("insert into anbar(TM,model,count,price_buy)values('" + havBLL.TM + "','" + havBLL.model + "'," + havBLL.count_buy + "," + havBLL.price_buy + ")", conn);
com.CommandType = CommandType.Text;
conn.Open();
com.ExecuteNonQuery();
conn.Close();

اما وقتی در جدول دیگری از همان بانک عمل درج را انجام میدم بدون مشکلی اجرا میشه.

نام فیلد توی جدول count هست و من یه مقدار با نام count_buy به اون می فرستم.

چيزي كه من متوجه شدم اينه كه كد شما مشكلي نداره و درسته!!:لبخند: ولي اسم اون فيلدتون كه count گذاشتيد فكر مي كنم در اكسس كلمه رزرو شده است و به عنوان نام فيلد نبايد استفاده كنيد!!:اشتباه: اسم اون رو تغيير بديد احتمالا مشكلتون حل بشه!!:متفکر:

موفق باشيد:چشمک:

slashslash2009
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 12:11 عصر
برای insert کردن در اکسس نیازی به نوشتن نام فیلدها نیست فکر میکنم که خطا هم بگیره قبلا تست کردم به این مثال توجه کنید :

db.DoCommand("insert into telephon values('" + txtName.Text + "','" + txtFamily.Text + "','" + txtTelephon.Text + "')");

mshakeri
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 12:21 عصر
ممنونم
حل شد.مشکل همون کلمه کلیدیcount بود.

hadiroosta
شنبه 13 فروردین 1390, 01:31 صبح
دوستمون Yasersadegh (http://barnamenevis.org/member.php?37273-Yasersadegh) درست می گفت اسم اون فيلدتون كه count گذاشتيددر اكسس كلمه رزرو شده است