PDA

View Full Version : حرکت دادن تصویر

oldboy
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 21:33 عصر
سلام دوستان.
من تو کار با WPF تازه کارم.
رو کنترل Grid عکس یه توپ رو گذاشتم. حالا می خوام با کیلک رو جاهای مختلف Grid، توپ به سمت اون حرکت کنه. (البته بدون استفاده از خواص Top , Left). یعنی نمی خوام با پیکسل ها کار کنم.
چه طور می تونم این کارو انجام بدم؟:متفکر:

majid325
جمعه 23 بهمن 1388, 03:30 صبح
یعنی چی نمیخوای با پیکسل کار کنی؟

oldboy
جمعه 23 بهمن 1388, 15:44 عصر
من تو grid چند تا Row و چند تا Column تعریف کردم و image رو تو یکی از این سلول ها قرار دادم (یعنی مستقیما خواص Top و Left رو تنظیم نکردم).
حالا برای حرکت دادن تصویر همون طور که تو تعریف تصویر با Top , Left کار نکردم، نمی خوام مکان image رو بر اساس پیکسل ها عوض کنم.

majid325
یک شنبه 25 بهمن 1388, 04:06 صبح
خوب شما براي حركت به طور كلي 2 راه دارين:
1-به صورت پيكسل به پيكسل حركت كنين
2-با معرفي سطر و ستون گريد(شطرنج وار)

كه هر كدوم روش و منطق خودش رو داره.
حالا بگو از كدوم حالت ميخواي استفاده كني و براي چي؟

oldboy
یک شنبه 25 بهمن 1388, 10:18 صبح
نمی خوام از روش پیکسل به پیکسل استفاده کنم چون نمی خوام برنامم وابسته به رزولوشن باشه (در واقع یکی از دلایلی که می خوام از WPF استفاده کنم همینه).
یعنی هر روشی که به رزولوشن وابسته نباشه رو می خوام یاد بگیرم.

majid325
یک شنبه 25 بهمن 1388, 17:59 عصر
اينكه شما از روش آدرس دهي پيكسلي چطوري استفاده كنيد شما رو وابسته ميكنه يا نميكنه.
من پيشنهاد ميكنم در رابطه با Dynamic Storyboard كمي جستجو كنيد.(خودم وقت ندارم وگرنه توضيح ميدادم)

oldboy
شنبه 01 اسفند 1388, 21:01 عصر
یه سوال دیگه:
با توجه به این که تعداد سلول های Grid مورد نیاز من باید زیاده، من می خوام از UniformGrid به جای Grid استفاده کنم و تعداد سطرها و سطون ها رو از همون اول تعیین کنم. ولی وقتی خواستم شماره سطر و ستون کنترل مورد نظرمو تنظیم کنم، UniformGrid.Row و ... رو نداشت (نتونستم مثل Grid.Row کار کنم). چطور می تونم تنظیمش کنم؟