PDA

View Full Version : سوال: روش بهینه برای تعیین احتمال نمایش اطلاعات دیتابیس بر اساس امتیاز اونها

miladanimator
پنج شنبه 22 بهمن 1388, 13:12 عصر
سلام دوستان .

من در حال طراحی یک سایت برای یکی از دوستانم هستم که در یک قسمت این سایت مشخصات فیلم های روز به همراه جزئیات کامل و ... قرار میگیره و ..

در دیتابیس برای لیست فیلم ها فیلد های زیر وجود دارد :
Id
Film name
Film description

Score_total : مجموع کل امتیاز های داده شده
Score_nums : تعداد افرادی که به این فیلم امتیاز دادن
Score_av : میانگین امتیازات داده شده . با ثبت هر رای به فیلم این قسمت همون لحظه به روز میشه . البته این قسمت بخش رند score_total تقسیم بر Score_nums رو میگیره و بنابر این همیشه عددی رند بین 0 تا 10 هست .

حالا ما نیاز داریم در این صفحه 100% فیلم های 10 امتیازی ، 91% تعداد فیلم های 9 امتیازی ، 82% تعداد فیلم های 8 امتیازی ، 73% فیلم های 7 امتیازی ، ...... ، 64 % شش امتیازی ها، 55% پنج امتیازی ها ، 46% چهار امتیازی ها و ... . ......... و 19% یک امتیازی ها و 10% صفر امتیازی ها نمایش داده بشن . (در صد نمایش ها 9% - 9% کم میشه ) ...

یعنی از 45 فیلم 10 امتیازی همه 45 تا نمایش داده بشه ، از 50 تا فیلم 9 امتیازی 91% آن یعنی 45 تاش نمایش داده بشه و ...

من یک نمونه از این کار رو هم در سایت آگهی های ایستگاه دیدم . که نوشته احتمال نمایش آگهی های 7 ستاره در صفحه اول 100% و آگهی های 6 ستاره و .... و به این ترتیب آگهی ها رو بر اساس تعداد سفارش نمایش می ده ...

حالا می خوام با زاهنمایی و کمک دوستان بدونم بهترین روش برای اینکار چیه ؟؟ طوری که کمترین تعداد کوئری و درخواست به دیتابیس بره و روشی کاملا بهینه نیاز دارم .

ممنون میشم راهنمایی کنید دوستان .