PDA

View Full Version : در خواست مثال ارسال و دریافت اطلاعات به بانک توسط Winsock

javadt
پنج شنبه 22 بهمن 1388, 22:25 عصر
سلام دوستان
یک مثال برای ارسال و دریافت اطلاعات توسط Winsock در یک شبکه می خواستم
می خوام از روش یاد بگیرم
ممنون می شم کسانی که در این زمینه کار کردند یک مثال برام بزارند
با تشکر

javadt
یک شنبه 25 بهمن 1388, 12:53 عصر
کسی مثالی چیزی نداره؟ :خجالت:
با تشکر

javadt
پنج شنبه 29 بهمن 1388, 12:17 عصر
کسی مثالی چیزی نداره؟ :خجالت:
با تشکر

HjSoft
پنج شنبه 29 بهمن 1388, 16:58 عصر
دوست من ... من مطمئنم در سايت برنامه هايي به عنوان سرور و كلاينت چت ديدم . بهتره يه جستجو بكنيد چون هر برنامه اي كه مربوط به چت داخل شبكه باشه به احتمال زياد از Winsock استفاده كرده

javadt
پنج شنبه 29 بهمن 1388, 22:55 عصر
آره در مورد چت دارم
ولی می خوام برای بانک باشه
با winsock اطلاعات رو به بانک اضافه کنه ویرایش کنه و ...
با تشکر

HjSoft
جمعه 30 بهمن 1388, 07:42 صبح
خوب ... همونه ديگه شما بايد از برنامه كلاينت به سرور اطلاعاتي كه ميخواين اضافه كنيد رو بفرستيد و اون رو سرور اضافه كنيد ... البته اين كار اصلا اصولي نيست . شما بهتره از يك sql استفاده كنيد تا بهتر باشه . و استاندارد و اكثر نرم افزار هاي حسابداري از sql استفاده كرده اند

javadt
جمعه 30 بهمن 1388, 22:37 عصر
خوب ... همونه ديگه شما بايد از برنامه كلاينت به سرور اطلاعاتي كه ميخواين اضافه كنيد رو بفرستيد و اون رو سرور اضافه كنيد ... البته اين كار اصلا اصولي نيست . شما بهتره از يك sql استفاده كنيد تا بهتر باشه . و استاندارد و اكثر نرم افزار هاي حسابداري از sql استفاده كرده اند
متوجه نشدم
توی چندتا تاپیک دیدم که نوشته بودند با winsock
اما شما می فرمایید با sql
میشه بیشتر توضیح بدید و اگر براتون مقدور بود یک مثال بزارید
با تشکر

اصغر (پآچ)
شنبه 01 اسفند 1388, 22:46 عصر
سلام دوستان

من تاره کار با ویژال بیسیک رو شروع کردم.
دوتا سوال برام ایجاد شده: اول اینکه آرگومان bind چه کاربردی داره؟ و دوم چطوری میشه پورت های قابل استفاده در winsock رو بدست آورد آیا هر شماره ای رو بعنوان پورت بنویسیم قابل قبوله؟

موفق و موید باشید

HjSoft
یک شنبه 02 اسفند 1388, 18:23 عصر
كاربر عزيز : اصغر (پآچ) (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=55868) بهتره يك تاپيك ديگه ايجاد كني !
-----
اما جواب سوالات :
من به شخصه تا حالا نديدم ، يك برنامه حسابداري با Winsock نوشته شود . اكثر يا بهتره بگيم همه ي برنامه هاي حسابداري تحت شبكه از Sql Server استفاده مي كنند . Sql Server يك سرويس استاندارد از ماكروسافت است كه يك بانك اطلاعاتي رو به راحتي مي تونيد در شبكه Share كنيد و همه كاربر ها به اون وصل بشه . قبلا ماكرو سافت تمام پيش بيني ها مثل ثبت همزمان ، يكي شدن بانك ها يا (Replication‌) و ... از همه مهمتر امنيت رو در Sql خودش رفع كرده و اين Sql يك استاندارد رسمي است كه همه نرم افزار ها از اون استفاده مي كنند . شما هم بهتره از اين نرم افزار استفاده كنيد . شروعش هم مثل Access هست و كار چنداني سختي نداره .

javadt
یک شنبه 02 اسفند 1388, 19:06 عصر
پس من باید بانک رو share کنم و در برنامم آدرس بانک شر شده رو بدم؟
با تشکر از راهنمایی های شما

HjSoft
یک شنبه 02 اسفند 1388, 20:32 عصر
نه نه ! منظورم اين نيست . خود sql براي شبكه طراحي شده پس شما كافيه در sql سيستم كلاينت فقط اسم سيستم سرور رو وارد كنيد . به راحتي وارد ليست بانك هاي اون سيستم شده و مي توانيد بانك خودتون رو انتخاب و از اون استفاده كنيد . در كل بايد بگم شما فرض كنيد sql خودش رو خودكار share ميكنه و تنها فرقش اينه كه شما به جاي اين كه آدرس دقيق رو بدي كافيه آدرس سيستم سرور رو بدي تا كانكت بشه . بهت پيشنهاد مي كنم يك سيستم حسابداري تحت شبكه رو ببينيد تا بيشتر متوجه شويد .

javadt
یک شنبه 02 اسفند 1388, 22:41 عصر
شما سیستم حسابداری میشناسی که بتونم سورسش رو از تو نت پیدا کنم و ببینم
یم مثالی یزی
با تشکر

HjSoft
دوشنبه 03 اسفند 1388, 13:46 عصر
نه ، چون برنامه هاي تحت sql معمولا برنامه هاي بزرگي هستند و به راحتي منتشر نمي شوند . اما در كل sql كاري نداره شايد بشه گفت به آسوني Access باشه !