PDA

View Full Version : به اشتراك گذاشتن اطلاعات بين چند سايت

bps20590
جمعه 23 بهمن 1388, 08:37 صبح
با سلام
من در ديتابيس سايتم اطلاعاتي دارم كه مي خواهم آنرا دراخطيار ساير سايتها قرار دهم واينكار بصورتي باشد كه با ايجاد هرگونه تغيير در اطلاعات بلافاصله ساير سايتها نيز تغييرات را دريافت كنند اينكار چگونه وبا چه روشي انجام ميشود

Reza1607
جمعه 23 بهمن 1388, 17:27 عصر
اگه می خوای فقط سایت های دیگه اطلاعاتتو ببینن مثل خبر فکر کن باید از RSS استفاده کنی و من خودم اطلاعی از چگونگی این کار ندارم

امیـرحسین
جمعه 23 بهمن 1388, 18:51 عصر
اگر فقط هدف اشتراک اطلاعات بین سایتهای خودتونه، خوب از سرورهای دیگه به دیتابیس اصلی وصل شید یعنی همه از یک دیتابیس استفاده کنند.

اگر میخواید عملیات کپی داشته باشید، در یک تاپیک دیگه همین بحث شده بود و یکی از دوستان گفتند که روش استاندارد Clustering نام داره که در سرور انجام میشه.
غیر از اون، توسط PHP، اگر من باشم. همه ورودی های دیتابیس رو توسط یک هسته انجام میدم و اونجا عملیات مناسب رو انجام میدم. مثلا یک کلاس ایجاد می کنم که عملیات INSERT و UPDATE و DELETE و DROP توسط اون انجام میشه و اون خودش عملیات رو برای سرورهای دیگه تکرار می کنه که این روش مسلما سرعت رو پایین میاره.
روش دیگه هم این میتونه باشه که سرور اول کار خودش رو می کنه و سرورهای دیگه بصورت اتوماتیک هر چند زمان یکبار به دیتابیس اصلی وصل میشن و اطلاعات خودشون رو بروز می کنند.
و و و و ....

doctor.sniff
شنبه 24 بهمن 1388, 22:50 عصر
روش دیگه هم این میتونه باشه که سرور اول کار خودش رو می کنه و سرورهای دیگه بصورت اتوماتیک هر چند زمان یکبار به دیتابیس اصلی وصل میشن و اطلاعات خودشون رو بروز می کنند.
و و و و ....

امیر حسین خیلی خوب توضیح داده، فقط در تکمیل صحبت امیر حسین عزیز بگم که این مدل آخر رو بهش میگن Replicate کردن، که شما میتونی بوسیله ساختن چندین Replica این کار رو انجام بدی.
فکر کنم بهترین و مطئن ترین روش هم همین باشه
دیتا بیسی که شما استفاده میکنید چی هست؟

fazelit
شنبه 21 مرداد 1391, 11:48 صبح
سلام
چگونه
با php این عمل رو انجام بدیم دیتابیس هم mysql هستش