PDA

View Full Version : ارسال sms و mms

<برنامه نویس>
جمعه 23 بهمن 1388, 13:28 عصر
سلام دوستان ميشه در مورد نحوه ارتباط با gsm modem و ارسال sms , mms بگيد بايد چي كار كنم
آيا ابزار خاصي بايد استفاده بشه

saeid.memfis
شنبه 24 بهمن 1388, 10:23 صبح
سلام
یه کامپوننت هست به اسم kdtele که با مثالشه..
هم اینجا هست و تو گوگل سرچ کنی خودشو کرکش هم پیدا می کنی
من به علت سرعت اینترنت(دیال آپ)نمی تونم آ پ کنم برات

reza6384
شنبه 24 بهمن 1388, 11:09 صبح
یه توضیح کوچیک میدم کاملش توی تالار برنامه نویسی موبایل هست.

برای ارسال sms از طریق Gsm Modem باید AT COMMAND ها رو از طریق COM PORT به Gsm Modem بفرستید ، وقتی Gsm Modem یا موبایل رو با USB به سیستم وصل میکنید یک COM PORT جدید دارید که اگر AT COMMAND ها رو به اون ارسال کنید می تونید ارسال یا دریافت SMS داشته باشید.

hamid_khakzad
شنبه 24 بهمن 1388, 14:58 عصر
سلام دوست عزیز
همین طور که reza6384 گفتند برای ارسال اس ام اس و کار با GSM Modem باید از At Command استفاده کنین ولی چون بعضی ار At Command ها دستورات پیچیده ای هستند بیشتر افراد ترجیح می دهند که از کامپوننت های آماده ای مثل Kylix sms یا mcore استفاده کنند که این کامپوننت ها برنامه نویس را از درگیر شدن با مسائل پشت پرده At Command ها و تبدیل متن پیام کوتاه به فرمت pdu و ... نجات می دهند و بهترین کامپوننت هم در این زمینه Kylix Sms هست که من 4 5 سالی هست دارم باهاش کار می کنم و برنامه می نویسم

Navid Asadi
یک شنبه 25 بهمن 1388, 13:42 عصر
نحوه ارسال دستور At Commandچه جوریه؟

reza6384
یک شنبه 25 بهمن 1388, 17:04 عصر
توی Device Manager نگاه کن وقتی GSM MODEM رو وصل کردی یک مودم اضافه شده ، از Tab Modem ببین که چه پورتیه ، بعد HyperTerminal رو باز کن ، بعد توی تنظمیات مصلا بزن پورت COM8 و بقیه Setting هم اینجوریه :
9600
none parity
8
1
بعد که وصل شدی بزن AT و Enter کن ببین OK میگیری یا نه. این اولین مرحله هست.

sari-1369
یک شنبه 25 بهمن 1388, 22:00 عصر
نحوه ارسال دستور At Commandچه جوریه؟

http://www.forum.p30world.com/showthread.php?t=380752