PDA

View Full Version : جداول پست ها و موضوعات

davoodi
جمعه 23 بهمن 1388, 13:50 عصر
سلام دوستان.
این مطلب رو در انجمن mysql مطرح کردم اما مثل اینکه اونجا فعالیت اساتید خیلی کمه.
من میخوام اسکریپتی بنویسم که در اون بشه مثل وبلاگ موضوع ایجاد کرد و مطالب رو درون موضوعات ایجاد شده قرار داد.
فقط نمیدونم چطور این جداول رو ایجاد کنم . منظورم ساختن اونا نیست بلکه نوع ارتباط جداول هست؟
در مورد join اطلاعاتی ندارم اگر بتونین با یک مثال اون رو کوتاه توضیح بدین ممنون میشم

davoodi
جمعه 23 بهمن 1388, 14:43 عصر
میخوام این کار اصولی باشه. یعنی اگر کاربر خواست دسته ای رو که دارای محتواست حذق کنه بهش اخطار داده بشه که ابتدا باید محتوا خالی بشه. واسه این هم نیازی به join و مسائل پیشرفته mysql نیست؟
حالا جدا از این مشاله هم که باشه اگر بتونید در یک مثال ساده و کوتاه join رو توضیح بدید هم خیلی عالیه.
یا اینکه مقاله ای در رابطه با این مساله معرفی بفرمایید.

امیـرحسین
جمعه 23 بهمن 1388, 17:26 عصر
شما می تونید جدولی درست کنید که موضوعات رو نگه میداره و برای هر پست آیدی موضوع رو بهش بدید و موقع نمایش. آیدی موضوع پست رو میگیرید و از جدول موضوعات، عنوانش رو پیدا می کنید. اینجوری می تونید هر موفع، عناوین رو تغییر بدید....

اگر تازه کار هستید و میخواید با یک نمونه بلاگ، برنامه نویسی رو تمرین کنید، پیشنهاد می کنم هرطور که به فکرتون میرسه جلو برید و کدنویسی کنید و در آینده که روشهای بهتری پیدا می کنید، برگردید و اصلاح کنید. اینطوری روشهای غیربهینه برنامه نویسی رو کاملا درک می کنید و ذهنیتتون قوی میشه و یا از اول اصولی و حرفه ای تحقیق کنید تا در حین تحقیق تجربه کسب کنید که در اون صورت کافی منبع خیلی زیاده!

در غیر اینصورت، شما باید یک سناریوی مناسب تهیه کنید و طبق اون پیش برید مثلا شما باید بدونید که چکار می خواید بکنید که راه حلش Joining هست. به نظر من هم:

بیشتر تحقیق کنید !