PDA

View Full Version : تغییر Resoloution توی مانیتورهای مختلف

leilast
جمعه 23 بهمن 1388, 21:00 عصر
من یه پروژه توی مانیتور خودم طراحی کردم که Resoloution مانیتورم خیلی بالاست و وقتی اونو توی مانیتور دیگه اجرا میکنم نصف فرمام از صفحه میزنه بیرون!!
برای حل این مشکل راهی هست؟

aryasoft2872
جمعه 23 بهمن 1388, 21:11 عصر
احتمالا شما از مانیتور واید استفاده کردید که 2 تا راه داره:
1-مثل یک بچه خوب و نازنین رزولوشن صفحه رو 1024 در 768 کنید و فرم ها رو اصلاح کنید.
2-اول با استفاده از شی screen اندازه صفحه رو بگیرید بعدش بیایید با resize xtra اندازه فرم رو تغییر بدید(برای کاربری بهتر تو صفحه لودینگتون مال تموم فرم ها این کار رو بکنید.)

leilast
جمعه 23 بهمن 1388, 21:21 عصر
میشه یه نمونه کدش رو هم بذارین؟

aryasoft2872
جمعه 23 بهمن 1388, 21:38 عصر
برای استفاده از شی اسکرین که با استفاده از این کدها رزولوشن کاربر رو می گیرید:

Me.Height = Screen.Height
Me.Width = Screen.Width
و کاربرد شی ریسایز اکستر اینه که اجزای فرم رو به نسبت اندازه فرم تغییر میده و فقط قرار دادنش توی فرم کفایت میکنه
فقط کد بالا اندازه رو فول اسکرین می کنه شما برای این که مثل 100 پیکسل Width کمتر داشته باشه آخرش یدونه 100 - می زارید

article
شنبه 21 فروردین 1389, 09:26 صبح
اگه من بخواهم رنگ زمینه مانیتور را تغییر بدهم یعنی حاشیه دور آن را دستور زیر را میتوانم وارد نمایم؟
Setbkcolor(color);

vbhamed
شنبه 21 فروردین 1389, 10:16 صبح
اگه من بخواهم رنگ زمینه مانیتور را تغییر بدهم یعنی حاشیه دور آن را دستور زیر را میتوانم وارد نمایم؟
Setbkcolor(color);

سلام

يادمه تو داس اين كار رو با اسمبلي انجام مي داديم اما تو ويژوال بيسيك به صورت مستقيم فكر نكنم راهي باشه

article
شنبه 21 فروردین 1389, 18:53 عصر
سلام

يادمه تو داس اين كار رو با اسمبلي انجام مي داديم اما تو ويژوال بيسيك به صورت مستقيم فكر نكنم راهي باشه
توی سی چه طور اگه راهی هست جلوی راه ما هم قرار دهید

xxxxx_xxxxx
شنبه 21 فروردین 1389, 22:49 عصر
سلام،
لطفاً قوانین را رعایت کنید.

موضوع این تاپیک در مورد Resolution مانیتور هست. شما از رنگ Background می پرسید!
اینجا تالار VB6 هست، شما درخواست نمونه کد C می کنید!

تاپیک به دو دلیل فوق قفل شد.