PDA

View Full Version : سوال: تغییر تکست یک گروپ باکس از یه فرم دیگه؟

طبیب دل
شنبه 24 بهمن 1388, 16:18 عصر
چطوری میتونم مقدار تکست یک groupBox از یه فرم دیگه تغییر بدم. کد زیر رو می نویسم ولی جواب نمیده.
form1 f1=new form1();
f1.groupBox1.text="hello";
سرچ کردم ولی جواب نگرفتم.

طبیب دل
شنبه 24 بهمن 1388, 17:40 عصر
چطوری میتونم مقدار تکست یک groupBox از یه فرم دیگه تغییر بدم. کد زیر رو می نویسم ولی جواب نمیده.
form1 f1=new form1();
دوستان مقدار تکست باکس گروپ باکس تغییر میکنه ولی نمیدونم چرا روی فرم تغییر اعمال شده نشون داده نمیشه/؟

ali.aghdam
شنبه 24 بهمن 1388, 17:50 عصر
form1 f1=new form1();

دوست عزیز شما با این کار یک نمونه دیگر فرم رو می سازید ولی اگر بخواهید اطلاعات بازسازی شود باید فرم قبلی را بسته و فرم ساخته شده جدید را نمایش دهید

البته این روش خوبی نیست باید روش های بهتری هم باشه ان شا الله دوستان کمکتان می کنند.

mehdi5106
شنبه 24 بهمن 1388, 17:51 عصر
خصوصیت Modifiers شی رو تغییر بده

rana-writes
شنبه 24 بهمن 1388, 18:40 عصر
سلام
شاید بتونین از یه متغیر سراسری استفاده کنین
مقدار تکست رو توی فرمی که میخواین تغییر بدین توی این متغیر بریزین و تو رویداد Form_Load فرم دوم مقدار دهیش کنین

موفق باشین

ali.aghdam
شنبه 24 بهمن 1388, 19:13 عصر
دوست عزیز شما با این کار یک نمونه دیگر فرم رو می سازید ولی اگر بخواهید اطلاعات بازسازی شود باید فرم قبلی را بسته و فرم ساخته شده جدید را نمایش دهید

البته این روش خوبی نیست باید روش های بهتری هم باشه ان شا الله دوستان کمکتان می کنند.

سلام
شاید بتونین از یه متغیر سراسری استفاده کنین
مقدار تکست رو توی فرمی که میخواین تغییر بدین توی این متغیر بریزین و تو رویداد Form_Load فرم دوم مقدار دهیش کنین

موفق باشین

دوست عزیز این روش کار نمی کنه چون متغیر های سراسری تا نیم اسپیس خودشون می تونند فرا خوانی شوند تازه روشی که من پیشنهاد دادم از این روش بهتر بود

rana-writes
شنبه 24 بهمن 1388, 19:49 عصر
دوست عزیز این روش کار نمی کنه چون متغیر های سراسری تا نیم اسپیس خودشون می تونند فرا خوانی شوند تازه روشی که من پیشنهاد دادم از این روش بهتر بود

چرا گفتین متغیرهای سراسری فراخوانی نمیشن؟
اتفاقا من برای خیلی از کارهام ازشون استفاده میکنم و خوب هم جواب میده برای کارهای ضروری و بین فرمهای مختلف خوب کار میکنه