PDA

View Full Version : سوال: نحوه استفاده از فایلهای dll

rroona
یک شنبه 25 بهمن 1388, 21:05 عصر
با سلام
چطور میتونم پروژه ای که بصورت DLL دراومده را با vs باز کنم؟
بی زحمت در مورد DLL هم کمی توضیح بدین
ممنون

AliRezaPro
یک شنبه 25 بهمن 1388, 21:42 عصر
شما DLL را نمیتوانید باز کنید ،جزء اینکه نویسنده خودتون باشید و پروژه را در اخنتیار داشته باشد. شما میتوانید از امکاناتی که این فایل در دسترس شما قرار میدهد استفاده کنید
به پروژه ی خود ارجا بدهید و بر روی آن دابل کلیک کنید تا متد ها و .... موجود در فایل رو ببینید.اگر از DLL معروفی استفاه میکنید حتما یک قسمت Help یا userGuide یا ... داره که شما رو رهنمایی میکند.

rroona
یک شنبه 25 بهمن 1388, 22:01 عصر
توی این انجمن یکسری برنامه های کوچک (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=64210)وجود داره که بچه ها نوشتن ودر اختیار همه گذاشتن، در اینصورت اونا به چه دردی میخوره؟
آیا میشه ار فایل DLL فایل exe بسازیم؟

vahid.bz
یک شنبه 25 بهمن 1388, 22:41 عصر
نه
فايل dllمعمولآ يك كلاسه كه چندتا تابع داره و شما به جاي اينكه توي برنامه ي خودتون استفاده كنين اين كلاس رو با توابعش به صورت يك dll درميارين و در برنامتون استفاده مي كنين. حالا اي ن چه كاريه خوب ما مي تونيم كلاسو همون تو برناممون بنويسيم.
شما فرض كن يك كلاس هست كه خيلي كاربرد داره اگه شما يه dllازون بسازين jتو هربرنامه اي مي تونين ازون استفاده كنين ديگه لازم نيست هربار اونو بنويسين.

mrshcom
یک شنبه 25 بهمن 1388, 22:41 عصر
توی این انجمن یکسری برنامه های کوچک (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=64210)وجود داره که بچه ها نوشتن ودر اختیار همه گذاشتن، در اینصورت اونا به چه دردی میخوره؟
آیا میشه ار فایل DLL فایل exe بسازیم؟

اين dll ها رو به تول باكس اضافه ميكنند و به يك كنترل تبديل ميشوند سپس به برنامه اضافه ميكنند و از اون استفاده ميكنند(به جاي نوشتن كد ساعت ديجيتال از dll اون استفاده ميكنند ديگر نيازي به نوشتن كد براي ايجاد ساعت ديجيتال نيست) به اين درد ميخورند

rroona
سه شنبه 27 بهمن 1388, 22:21 عصر
اين dll ها رو به تول باكس اضافه ميكنند و به يك كنترل تبديل ميشوند سپس به برنامه اضافه ميكنند و از اون استفاده ميكنند(به جاي نوشتن كد ساعت ديجيتال از dll اون استفاده ميكنند ديگر نيازي به نوشتن كد براي ايجاد ساعت ديجيتال نيست) به اين درد ميخورند
ممکنه بیشتر توضیح بدین
فایل DLL رو از کجا Add کنم؟
چطوری به تولزباکس اضافه کنم؟
ممنون

fdaliry
سه شنبه 27 بهمن 1388, 22:37 عصر
ممکنه بیشتر توضیح بدین
فایل DLL رو از کجا Add کنم؟
چطوری به تولزباکس اضافه کنم؟
ممنون

تو پنجره solution explorer فولدری به نام references وجو داره روش کلیک راست کن و add reference را بزن
سپس فایل دی ال ال را انتخاب کن و ok کن
بعدش برو تو toolbox کلیک راست کن و choose items را بزن
تو برگه net framework componets دکمه brows رابزن و دی ال ال را انتخاب کن
میبینی که ی ابزار به ابزارت اضافه شده

موفق باشی

rroona
چهارشنبه 28 بهمن 1388, 21:51 عصر
fdaliry
ممنون از راهنماییت
خیلی عالی بود

samaram
پنج شنبه 29 بهمن 1388, 07:52 صبح
از راهنمايي ها استفاده كردم. ممنون. منم سه تا سوال دارم:
1- حالا كسي كه DLL رو ميسازه اسم توابع داخلش رو به ما ميگه؟ يعني ما ميتونيم به يه شكلي بفهميم توي اين dll چه توابعي وجود داره؟
2- موقع كد نويسي با dll بايد مثل كلاس رفتار كنيم؟ يعني ازش شي بسازيم و...؟
3- چطوري ميتونم كلاسم رو تبديل به dll كنم؟

dehghanimeh
پنج شنبه 29 بهمن 1388, 08:50 صبح
سلام
اسم توابع درون یک dll را با یک سری نرم افزار dllviewer می توان دید
ولی پارامترهای آن را نمی توان تشخیص داد غیر از اینکه سازنده dll اطلاعاتی به شما بده
تا جایی که من اطلاع دارم dll ها(نه dll .net ها)ساخت یافته اند نه شی گرا یعنی فقط شامل توابع هستند
و activex,com شی گرا هستند.

فراخوانی dll در C#‎‎‎‎‎‎
http://electro-prog.blogfa.com/post-19.aspx

fdaliry
پنج شنبه 29 بهمن 1388, 14:17 عصر
از راهنمايي ها استفاده كردم. ممنون. منم سه تا سوال دارم:
1- حالا كسي كه DLL رو ميسازه اسم توابع داخلش رو به ما ميگه؟ يعني ما ميتونيم به يه شكلي بفهميم توي اين dll چه توابعي وجود داره؟
2- موقع كد نويسي با dll بايد مثل كلاس رفتار كنيم؟ يعني ازش شي بسازيم و...؟
3- چطوري ميتونم كلاسم رو تبديل به dll كنم؟

و در مورد سوال سوم میتونی از همان ابتدا یک پروژه دی ال ال تعریف کنی
در تعریف پروژه جدید اگه این را انتخاب کنی
windows form control libary
میتونی با فرم ها کار کنی
تو پوشه دیباگ دی ال ال برنامه ساخته میشه
یا این را انتخاب کنی
class libary
میتونی با کامند کار کنی