PDA

View Full Version : ساخت Setup دستی برای برنامه ها

hamzehshabani
دوشنبه 26 بهمن 1388, 11:53 صبح
سلام دوستان من با Delphi codegear 2009 یه برنامه نوشتم که حالا میخوام براش setup بسازم.

توی دی وی دیه دلفی نرم افزار Install Aware 7 بود اما نتونستم باهاش کار کنم یعنی گیج شدم.

اولین سوالم اینه که کسی میدونه چطور میشه با این نرم افزار setup ساخت؟

دوم هم اگه نخوام با این نرم افزار بسازم و مثلا نرم افزار Advanced Installer رو برای ساخت استفاده کنم باید چه فایل هایی رو Add کنم؟

فرمتهای (dcu-Identcache file-local file-res file-databases) کافیه یا فرمتهای دیگه ای هم هست برای اجرای برنامه؟

ممنون میشم زود کمکم کنید.

در ضمن از دیتابیس اکسس استفاده کردم.

Unique
دوشنبه 26 بهمن 1388, 12:20 عصر
سلام

ببین دوست عزیز نرم افزار های زیادی برای setup ساختن استفاده میشوند ، من بهت توسعه میکنم برای یکیش وقت بگذاری و یاد بگیریش و از این به بعد با همون setup های خودتو بسازی.

من پیشنهاد میکنم از برنامه های قدرتمند رایگان استفاده کنی از جمله NSIS (http://nsis.sourceforge.net/) و Inno Setup (http://www.jrsoftware.org/isinfo.php) .

من خودم از InnoSetup استفاده میکنم به 2 دلیل ، ساختارش شبیه فایل های ini هستش و خیلی Human Readable هستش در ثانی Script های این Installer دقیقا Pascal هستش !

این دو نمونه که گفتم محیط GUI خوبی نداره ! که این اتفاقا ضعف نیست چون شما دقیقا میفهمی چه اتفاق هایی قرار برای Installer بیفته.

در مورد فایل ها هم نمیتونم نظر قطعی بدم ! اما بر اساس صحبت های شما ، شما باید فایل اجرایی + Active x ها یا dll های مورد استفادت اگه چیزی استفاده کردی و فایل access (حالا نمیدونم با jet کار کردی یا odbc) و کلا هر چیزی برنامت بهش وابستگی داره (مثلا اگه .Net باشه خوب باید Framework را هم نصب کنی).
بازم میگم در مورد فایلها باید خودت بررسی کنی.

امیدوارم کارت راه بیفته.

hamzehshabani
دوشنبه 26 بهمن 1388, 13:05 عصر
من کار با نرم افزار Advanced Installer رو خوب بلدم البته با همین Install Aware هم میتونم setup بسازم اما نمیدونم دقیقا باید چی رو وارد بکنم؟ یعنی چه فرمت هایی رو.

اگه تست کردم و روی یه سیستم دیگه کار کرد حله؟

Felony
دوشنبه 26 بهمن 1388, 13:36 عصر
اگر یه نرم افزار خوب و با رابط کاربری ساده میخوای نرم افزار Smart Install Maker هم گزینه خوبی هست .

BORHAN TEC
دوشنبه 26 بهمن 1388, 13:56 عصر
آقاي ماركو كانتو در كتاب Delphi 2007 Handbook در مورد چگونگي كار با Install Aware توضيح داده اند!!!

hamzehshabani
دوشنبه 26 بهمن 1388, 14:17 عصر
دوستان مشکل من اینه که باید چه فایلهایی رو تو Installer اضافه کنم؟

میتونم فایل Setup بسازم، در رابطه با Install Aware هم میخوام بدونم آیا پروژه دلفی رو Add میکنه و ازش خروجی میگیره یا نه؟

اگه میشه لینک کتاب رو بذارید فقط لطفا تو رپید شیر نباشه.

vahid64
سه شنبه 27 بهمن 1388, 13:16 عصر
همان طور که دوستمون گفتند باید فایل اجرایی (exe) و اگه از dll یا اکتیوکس استفاده کردی و در نهایت باید فایل مربوط به دیتا بیس همه رو با هم پک کنی.

hamzehshabani
سه شنبه 27 بهمن 1388, 14:59 عصر
ممنون مشکلم حل شد.