PDA

View Full Version : کار با Rich Text Box

ماهان مقدم
دوشنبه 26 بهمن 1388, 12:26 عصر
سلام. من چطور می تونم هر سطر از rtb رو رنگ پشت زمینه اش رو عوض کنم. مثل عکسی که تو ضمیمه هست.

lordarma
جمعه 30 بهمن 1388, 23:48 عصر
سلام. من چطور می تونم هر سطر از rtb رو رنگ پشت زمینه اش رو عوض کنم. مثل عکسی که تو ضمیمه هست.

اگر خودتان یک کامپونت طراحی کنید راحت تر نیست؟:متفکر:
برای ساخت کامپونت به این نکات توجه کنید:
1.هر خط در واقع یک تکست جدا است.
2.هنگامی که فوکوس به خط بعدی برود یک تکست باکس اضافه شود.
3.مجموعه تکست باکس ها را یک آرایه در نظر بگیرید.

REZADG
شنبه 01 اسفند 1388, 06:29 صبح
تا اونجا که من میدونم نمیشه با کد نویسی یک شی(باتوم تکست باکس و...) به فرم اضافه کرد نمی گم از OpenGL یا DirectX استفاده کنید که واسه گیم نویسی هست

xxxxx_xxxxx
شنبه 01 اسفند 1388, 10:29 صبح
تا اونجا که من میدونم نمیشه با کد نویسی یک شی(باتوم تکست باکس و...) به فرم اضافه کرد نمی گم از OpenGL یا DirectX استفاده کنید که واسه گیم نویسی هست
این کار امکان پذیر هست. جستجو کنید، قبلاً دو روش برای این کار ارائه شده.

Mbt925
شنبه 01 اسفند 1388, 11:33 صبح

این ایده اصلا مناسب نیست. روی همه جوانب راه حل هایی که پیشنهاد می دید خوب فکر کنید.

اون کنترلی که در تصویر می بینید، RichTextBox وی بی نیست و خودش قابلیت انتخاب خط رو داره.

برای RichTextBox ویبی شاید بشه با یه سری توابع API برای هر خط یک مستطیل رسم کرد که نشان دهنده انتخاب شدن خط باشه. من فعلا وی بی ندارم وگرنه حتما تست می کردم.

lordarma
شنبه 01 اسفند 1388, 12:30 عصر
این ایده اصلا مناسب نیست. روی همه جوانب راه حل هایی که پیشنهاد می دید خوب فکر کنید.

اون کنترلی که در تصویر می بینید، RichTextBox وی بی نیست و خودش قابلیت انتخاب خط رو داره.

برای RichTextBox ویبی شاید بشه با یه سری توابع API برای هر خط یک مستطیل رسم کرد که نشان دهنده انتخاب شدن خط باشه. من فعلا وی بی ندارم وگرنه حتما تست می کردم.

بله من هم عرض کردم که اون RTB ویژوال بیسیک نیست،
اما می شود همچین چیزی را بدون استفاده از توابع Api نیز طراحی کرد،
در ویژوال بیسیک 6 خاصیتی وجود دارد که من در برنامه های دیگر به همین شکل ندیده ام و آن این است که می توان هر جسمی روی فرم را یک آرایه در نظر گرفت،
اگر لازم دانستید باز هم توضیح می دهم...

Mbt925
شنبه 01 اسفند 1388, 12:53 عصر
در ویژوال بیسیک 6 خاصیتی وجود دارد که من در برنامه های دیگر به همین شکل ندیده ام و آن این است که می توان هر جسمی روی فرم را یک آرایه در نظر گرفت،
اگر لازم دانستید باز هم توضیح می دهم...

بله، دوست عزیز. واقف هستم. در اکثر زبان های امروزی چنین قابلیتی بعضا خیلی قوی تر از ویبی وجود داره. ولی بدرد این مسئله نمی خوره.

lordarma
شنبه 01 اسفند 1388, 13:29 عصر
بله، دوست عزیز. واقف هستم. در اکثر زبان های امروزی چنین قابلیتی بعضا خیلی قوی تر از ویبی وجود داره. ولی بدرد این مسئله نمی خوره.

چرا بدرد نمی خورد؟:متفکر:

Mbt925
شنبه 01 اسفند 1388, 17:43 عصر
چرا بدرد نمی خورد؟:متفکر:

برای اینکه نمیشه با آرایه ای از تکس باکس ها، یک RichTextBox نوشت. می تونید امتحان کنید!

lordarma
شنبه 01 اسفند 1388, 18:13 عصر
برای اینکه نمیشه با آرایه ای از تکس باکس ها، یک RichTextBox نوشت. می تونید امتحان کنید!

من هم نگفتم با کمک آرایه و تکس باکس می شود RTB نوشت!
من عرض کردم با آرایه و تکس باکس می شود کامپونتی ساخت که از لحاظ خاصیت رنگی (که دوستمان پرسیدند) عمل کند،
ببخشید اما من واقعا متوجه نمی شوم کجای این کار مشکل دارد؟:متفکر:

Mbt925
شنبه 01 اسفند 1388, 19:38 عصر
من هم نگفتم با کمک آرایه و تکس باکس می شود RTB نوشت!
من عرض کردم با آرایه و تکس باکس می شود کامپونتی ساخت که از لحاظ خاصیت رنگی (که دوستمان پرسیدند) عمل کند،
ببخشید اما من واقعا متوجه نمی شوم کجای این کار مشکل دارد؟:متفکر:

این بحث رو بیشتر از این ادامه ندید. گفتم که راه حل شما عملی نیست.
1. چون فضای بسیار زیادی می گیره.
2. باید به صورت پویا تکس باکس اضافه کنه و حذف کنه که سربار زیادی داره.
3. نمیشه یه تکس باکس رو با آرایه ای از تکس باکس های دیگه مدیریت کرد. این کار کاملا آماتورانه و غیرعملیه.
4. خیلی از ویژگی های تکس باکس رو نمیشه پیاده کرد و حرف شما کاملا غلطه که می گید
"با آرایه و تکس باکس می شود کامپونتی ساخت که از لحاظ خاصیت رنگی (که دوستمان پرسیدند) عمل کند"
چون نمیشه کمپوننتی پیشنهاد کنید که قابلیت های تکس باکس معمولی رو نداشته باشه و فقط بتونه یک خط رو رنگی کنه!!!!

roo.row
شنبه 23 خرداد 1394, 16:43 عصر
با سلام
ببخشید منم یه سوال داشتم
چطور میشه تنظیم کرد که بغل RichTextbox برای هر خط یک عدد ظاهر بشه ؟

roo.row
یک شنبه 24 خرداد 1394, 11:09 صبح
با سلام
و تشکر فراوان از شما
ببخشید فقط یه سوال دیگه هم داشتم که چجوری می تونیم متن داخل تکس باکس رو در قالب نوت پد یا هر پسوندی که بخوایم ذخیره کنیم هر جایی که کاربر بخواد
ممنون

samiasoft
یک شنبه 24 خرداد 1394, 16:30 عصر
دوست عزیز قبل از تاپیک یه جستجو کنید به نتیجه میرسید. این مواردی که میخواهید در انجمن موجود هست.