PDA

View Full Version : مشکل عجیب با dataTable

cimiarnm
سه شنبه 27 بهمن 1388, 00:27 صبح
با سلام به همگی من با یک مشکلی عجیبی برخورد کرده ام و توش موندم قضیه از این قراره
من تو برنامه ام دو تا فرم دارم
تو فرم اول تعریف کرده ام :

dataset Dt1= new dataset();
form2 frm2 = new form2();
frm2.dt2= Dt1.Tables[0];
Dt1.Tables[0].clear();
for (int i=0; i<frm2.Dt2.rows.count; i++)
{
Dt1.Tables[0].rows.add();
...
..
}

تو فرم دوم دارم

dataTable DtOnj = new dataTable();
public Datatable Dt2
{
get
{
return DtObj;
}
}

هدفم این بوده که اطلاعات رو که از دیتا ست خونده در یک جدول یک دیتا ست ریخته ام جهت نمایش تحویل فرم دوم بدم و بعد از ویرایش و یا حذف اطلاعات توسط کاربر از طریق دیتاگریدویو با بستن فرم دوم اطلاعات از طریق دیتاتیبل به فرم برگشت داده شود ( البته قبلا اطلاعات در دیتابیس ذخیره میشود ولی میخواهم از همین دیتا تیبل بخونم) تا این جدول رو آپدیت کنم تا یکسری اطلاعات نمایشی من رو فرم یک تغییر کند ولی جالبه که با صفر و پاک کردن Dt1 در فرم اول اطلاعات frm2.Dt2 هم حذف میشود یا در داخل حلقه با اجرای دستور اضافه کردن سطر سطر جدید به frm2.Dt2 هم افزوده میشود
کسی در این مورد نظری نداره که چرا این دو تا جدول از دوتا فرم به هم وصل شده اند؟؟

اَرژنگ
سه شنبه 27 بهمن 1388, 01:38 صبح
با سلام به همگی من با یک مشکلی عجیبی برخورد کرده ام و توش موندم قضیه از این قراره
من تو برنامه ام دو تا فرم دارم
تو فرم اول تعریف کرده ام :

dataset Dt1= new dataset();
form2 frm2 = new form2();
frm2.dt2= Dt1.Tables[0];
Dt1.Tables[0].clear();
for (int i=0; i<frm2.Dt2.rows.count; i++)
{
Dt1.Tables[0].rows.add();
...
..
}

تو فرم دوم دارم

dataTable DtOnj = new dataTable();
public Datatable Dt2
{
get
{
return DtObj;
}
}

هدفم این بوده که اطلاعات رو که از دیتا ست خونده در یک جدول یک دیتا ست ریخته ام جهت نمایش تحویل فرم دوم بدم و بعد از ویرایش و یا حذف اطلاعات توسط کاربر از طریق دیتاگریدویو با بستن فرم دوم اطلاعات از طریق دیتاتیبل به فرم برگشت داده شود ( البته قبلا اطلاعات در دیتابیس ذخیره میشود ولی میخواهم از همین دیتا تیبل بخونم) تا این جدول رو آپدیت کنم تا یکسری اطلاعات نمایشی من رو فرم یک تغییر کند ولی جالبه که با صفر و پاک کردن Dt1 در فرم اول اطلاعات frm2.Dt2 هم حذف میشود یا در داخل حلقه با اجرای دستور اضافه کردن سطر سطر جدید به frm2.Dt2 هم افزوده میشود
کسی در این مورد نظری نداره که چرا این دو تا جدول از دوتا فرم به هم وصل شده اند؟؟

چیزی به اسم وصل شدن ۲ تا تیبل وجود ندارد، مشکل این خط است:

frm2.dt2= Dt1.Tables[0];

با این کار دارید به یک تیبل اشاره میکنید.