PDA

View Full Version : وقتي از Typed Dataset استفاده ميكنم چطور كنترل را به فيلد مورد نظرم bind كنم؟(فوري)

vb_nima
چهارشنبه 28 بهمن 1388, 00:47 صبح
سلام دوستان.
من از typed dataset توي پروژه ام استفاده كردم. الان براي نمايش يك ركورد خاص از formview ميخوام استفاده كنم. كنترل ها را به formview اضافه ميكنم . سوالم اينه كه وقتي براي هر كنترل Edit DataBinding را ميزنم چطور به فيلد موردنظرم bind كنم؟ چون فيلدي در اين پنجره براي انتخاب وجود نداره(يعني قسمت انتخاب فيلد غيرفعال). البته خوب اين طبيعيه چون من هنوز datasource تعيين نكردم.
حالا چه كار بايد بكنم؟ چون اگر يك sqlDataSource توي پروژه بگذارم و براي formview از اون استفاده كنم كه ديگه typed dataset‌استفاده نكردم.
لطفا راهنمايي كنيد.
شايد بايد با كدنويسي كنترلها را بايند كنم؟(خوب اينطوري كه خيلي كارم زياد ميشه.بايد اسم تمام فيلدها را بدونم و اضافه كنم).

vb_nima
چهارشنبه 28 بهمن 1388, 18:01 عصر
چرا كسي جواب نميده؟ سوالم بي ربط بود؟
بيشتر دوستان از مدل چندلايه استفاده ميكنند و در لايه DAL از Typed Dataset استفاده ميكنند.
خوب چطوري كنترلها را به فيلدهاي مورد نظرشون bind ميكنند؟

hadi000333
چهارشنبه 28 بهمن 1388, 23:48 عصر
سلام
دوست عزیز شما باید از objectdatasource استفاده کنید.
در ضمن پیشنهاد می کنم اصلا سراغ امکانات vs نرید و دستی بیشتر کار های مورد نیازتون رو انجام بدید
مثلا برای بایند کردن نام به این صورت عمل کنید.

<asp:TextBox EnableViewState="false" ID="FullNameTextBox" runat="server" Text='<%# Bind("FullName") %>' />

FullName نام فیلد نام هست.
موفق باشی