PDA

View Full Version : کوچ از SQL Server 7 به SQL Server 2000

ahmadsht
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1384, 07:56 صبح
با عرض سلام و خسته نباشید :

من در شرکتی مشغول هستم که از بانک اطلاعاتی SQL 7 برای تولید بیش از 50 زیر سیستم در MIS آن استفاده شده است .

در مبحث توسعه از sql 7 به 2000 نیازمند راهنمایی و اطلاعاتی در زمینه تفاوتها و پیامدهای این توسعه می باشم . ضمنا بستر سیستم عامل نیز از win98 به win xp تغییر خواهد نمود . لطفا در دو مورد زیر نظرات خود را برایم ارسال کنید .
1 ) آیا تفاوتهای Syntax در کد های نوشته شده در sql 7 و sql 2000 وجود دارد که توسعه از 7 به 2000 را تحت شعاع قرار دهد ؟

2 ) پیامدهای تخریب داده ای و مخصوصا با توجه به انتقال از win98 به win xp چگونه خواهد بود ؟

با تشکر مجدد ، لطفا درصورت امکان نظرات و راهنماییهای خود را بدلیل نیاز ضروری در اسرع وقت برایم ارسال نمایید .

Nightbat
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1384, 09:41 صبح
1) Sql Server مشکلی پیش نمی آد ( تا اونجا که من می دونم و تست کردم!)
2) Application یه کم تغییرات لازم داره ، مثلا حروف کاف و ی باید درست بشه و ...
محیط برنامه نویسیت چی بوده ؟

AminSobati
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1384, 12:06 عصر
دوست عزیزم،
Syntax دستورات، از نسخه 7 به 2000 متحول شده اما ساختارهای قدیمی به جهت Backward Compatibility باقی مونده که باعث میشه کدهای شما درست به کارشون ادامه بدن.
در مورد تغییر ویندوز، شما در نصب SQL Server 2000 میتونین Code Page یا به اصطلاح صحیحتر، Collation سازگار با Win98 رو انتخاب کنین.
پیشنهاد من اینه که چند ماژول از نرم افزارتون رو برای اطمینان بیشتر، در Win XP تست کنین.
همچنین در Books Online، این قسمت رو ملاحظه بفرمایید:
Installing SQL Server > Upgrading to SQL Server 2000: Overview
موفق باشید..

ahmadsht
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1384, 16:50 عصر
محیط برنامه نویسی Borland Delphi 6 بوده . با توجه به تعداد زیاد User های هر زیر سیستم شاید امکان سوییچ همزمان تمامی سیستمها به XP ممکن نباشد . آیا سازگاری Collation با 98 برای انجام این کار کفایت می کند ؟

لطفا در مورد انتقال از sql 7 به 2000 باز هم بیشتر توضیح دهید .

ahmadsht
شنبه 17 اردیبهشت 1384, 16:14 عصر
لطفا اطلاعات بیشتری در اختیارم بگذارید .

با تشکر

AminSobati
یک شنبه 18 اردیبهشت 1384, 00:29 صبح
تمام جزییات در رفرنسی که اشاره شد وجود داره:
Installing SQL Server > Upgrading to SQL Server 2000: Overview