PDA

View Full Version : قفل کردن سیستم کاربران در یک زمان خاص

afrooz_rahmati63@yahoo.com
پنج شنبه 29 بهمن 1388, 10:55 صبح
سلام.
قبل از هر چیز بگم من نمی دونستم این تاپیک را توی چه بخشی باید بزارم چون هیچ ایده ای در حال حاضر ندارم و می خواهم از شما کمک بگیرم.

شبکه ای به صورت lan برقرار است که کاربران در یک domain هستند. اگر بخواهیم نرم افزاری را بنویسیم که کاربران را چک کند و اگر کاربری قبل از ساعت 5 plan خودش را ارسال نکرده باشه (که این می تونه یک صفحه ساده که اطلاعات را بفرسته ( درون مثلا سیستم ERP) )
سیستم کاربر قفل بشه و برنامه ارسال plan باز بشه و تا قبل از ارسال کاربر قادر به انجام هیچ کاری بر روی سیستم خود نباشد از چه روشی باید و یا بهتر است استفاده کنم؟ لطفا راهنمایی کنید . وب سرویس ، سوکت پروگرمینگ ، ویندوز سرویس ( ترکیب همه اینها و یا خیر چجوری؟)

پنج شنبه 29 بهمن 1388, 13:38 عصر
بزارین خودم شروع کنم ، این روشی که فعلا به ذهنم رسیده آیا کسی راه بهتری داره ؟
1- یک فرم عادی در ERP بسازم که کاربران از طریق این فرم بتونن plan خود را ارسال کنند.
2- یک وب سرویس برای ارتباط با سکوال سرور بسازم که زمان را از سرور بگیره و چک کنه آیا اطلاعاتی راجع به plan این شخص( پارامتر ) وجود داره یا نه ؟
3- یک ويندوز سرویس بنویسم که با این وب سرویس ارتباط برقرار کنه و در صورت نبودن اطلاعات یک برنامه windows application را اجرا کنه.
4- این ویندوز سرویس اگر اطلاعات نبود و زمان هم رسیده بود دسکتاپ کاربر را سوییچ کنه به یک دسکتاپ جدید که فقط یک پروسه توش اجرا بشه و اونم windows applicationباشه
5- این windows app اگر فعال شد مرتبا ىر يك تايمر چک کند که زمان خروج از این دسکتاپ رسیده ( کاربر اطلاعات را ارسال کرده و در این برنامه فرم ارسال اطلاعات باز شده )....

سوال : این روش خیلی طولانی هست آیا شما روش بهتری ندارین ؟ آیا اگر دسکتاپ را سوییچ کنم کاربر نمی تونه دوباره به دسکتاپ قبلی برگرده؟ البته کنترل های از بین بردن پروسه و log off و task manager را ازش می گیرم وقتی که برنامه داره اجرا می شه .

شنبه 01 اسفند 1388, 14:26 عصر
الو ، تراخدا چی می شه یک کم از سوادتون را برای دیگران زحمت بکشید به کار ببرین.یک راهنمایی کوچک هم بتونید بهم بکنید بقیه را خودم می رم....

شنبه 01 اسفند 1388, 22:10 عصر
مشاهده ها 55 تا ولی پاسخ ها فقط خودم با خودم حرف می زنم :متفکر: هنوز امید دارم ....