PDA

View Full Version : جستجوي در جدول بانك اطلاعاتي از طريق combobox

sepidehdam
پنج شنبه 29 بهمن 1388, 10:50 صبح
با سلام
در هنگام ثبت اطلاعات يك ركورد لازم است كه مقدار يك فيلد از جدول ديگري انتخاب شود.
فرض كنيم جدول ديگر دو فيلد دارد يكي code و ديگري sharh . حال مي خواهيم با استفاده از يك combobox به محض اينكه كاربر يك يا بخشي از كد يا شرح مورد نظر را وارد كرد بلافاصله combobox باز شود و تمام اطلاعاتي كه شامل مقدار وارد شده مي باشد فيلتر شده و به نمايش در آيد و كاربر هر كدام را خواست انتخاب كند و نتيجه شامل code و sharh مورد نظر در يك lable جلوي combobox وارد گردد.
از دوستان عزيز اگر كسي راه حلي دارد ممنون ميشوم مرا كمك كند

ebrahimv
پنج شنبه 29 بهمن 1388, 23:10 عصر
خود كامبو اين امكان رو داره فقط بايد در هنگام نوشتن عمل فيلتر رو انجام بدي ولي اين عمل يك مشكل به وجود مياره كه اگه اطلاعات جدولت زياد باشه در هنگام نوشدن برنامه مقداري هنگ ميكنه
خوب براي اين كار ابتدا كامو رو به جدول مورد نظر وصل كن اگه به صورت ديزاين اين كار رو انجام بدي يك بايندينگ به برنامت اضافه ميشه كه با استفاده از فيلتر اون ميتوني فيلتر مورد نظر خودت رو انجام بدي
دستور فيلتر را بايد در خواصيت textChanged بنويسي

saeid.memfis
پنج شنبه 29 بهمن 1388, 23:13 عصر
سوالت واضح نیست
می تونی تو یک حلقه for کدهای توی بانکتو به comboox اضافه کنی و تو رویداد change اون دستور جستجو رو بنویسی..
همچنین برای فیلتر اطلاعات می تونی از خاصیت autocomplete مال combobox استفاده کنی

sepidehdam
جمعه 30 بهمن 1388, 11:50 صبح
با تشکر از دوستان
من هنوز نتوانستم مشکلم را حل کنم.
برنامه ای که نوشتم را ضمیمه کردم. خواهشمند است برنامه من را اصلاح کنید.
راهنمایی برنامه:
file:///C:/DOCUME%7E1/panda/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpgبرنامه را اجرا کنید. سپس بر روی گزینه edit کلیلک کنید . در پنجره ویرایش من میخواهم «کد» را ازطریق یک combobox از جدول kala در دیتابیس بخوانم که شمال دو فیلد code و sharh است. حال من میخواهم وقتی در comboboc قسمتی از code یا sharh را که وارد کردم بلافاصله combobox باز شده و اطلاعاتی که شامل کاراکترهای وارد شده می باشد فیلتر شده و من هر کدام را خواستم بر روی آن کلیک کنم و در دو textbox جلوی combobox در یکی کد کالا و در دیگری شرح کالا وارد شود.
ممنونم

sepidehdam
یک شنبه 02 اسفند 1388, 08:57 صبح
از دوستان عزيز برنامه نويس كسي نيست جواب بده

sepidehdam
دوشنبه 03 اسفند 1388, 22:46 عصر
دوستان عزیز vb.net کار
یکی بیاد محض رضای خدا این مشکل برنامه منو حل کنه
پس کجایید شما

amin_iman82
دوشنبه 03 اسفند 1388, 22:54 عصر
باید از دستور LIKE استفاده کنید.

داخل textChanged کوری رو اینتوری بنویسید:

"SELECT * FROM table WHERE Code LIKE '%"+ ComboBox1.text +"%' "
مثلا شما بزنید A از جدول تمامی مواردی که داخل اون حرف A باشه خونده میشه.

اگه مشکلی بود بگید
موفق باشید

saeid.memfis
دوشنبه 03 اسفند 1388, 22:56 عصر
32 دفعه دانلود و دریغ از یک جواب...
من اگه در حد سوادم باشه جواب می دم

sepidehdam
جمعه 07 اسفند 1388, 23:10 عصر
دوست عزیر amin_iman82 (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=57177)
من این کارها که گفته اید را انجام دادم اما نشد
لطف کنید برنامه مرا anbar55.rar‏ (http://www.barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=44327&d=1266569398) (139.0 کیلوبایت, 40 دیدار) را ببینید مشکلش کجاست و درست انرا برایم جهت دانلود قرار دهید

sepidehdam
سه شنبه 11 اسفند 1388, 23:05 عصر
بابا ایول به همه برنامه نویسا
کسی نیست جواب مارا بده

amin_iman82
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 16:21 عصر
ببخشید. من چند روزی بود سر نزده بودم.

اینو دانلود کن ببین مشکلت حل شده؟

sepidehdam
پنج شنبه 13 اسفند 1388, 23:47 عصر
با تشکر از amin_iman82 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=57177)
برنامه روی یک فیلد درست کار میکرد. فقط من هیچ کدی را ندیدم. ظاهرا شما با تعریف اشیاء دیتاست و دیتا اداپتور و .. این کار را کرده بودید. اگر ممکنه یکبار دیگر برنامه را فقط از طریق کد نویسی برایم اصلاح کنید. من تمام اشیاء دیتاست و دیتا اداپتور و غیره را با کد نویسی ایجاد میکنم. ضمنا مشخص کنید ارتباط کومبو باکس با اشیائ از طریق کد نویسیس چگونه است. یک سوال دیگه اینکه اگر بخواهیم جستجو بر اساس هم کد و هم شرح باشه چگونه میشود. یعنی کاربر بخشی از کد یا شرح را که وارد شود رکورد مورد نظر درکومبو باکس نمشان داد ه شود. التبه می دانم که در کومبو فقط یک فیلد را میتوان نشان داد. ایا میشود کد و شرح را به هم ادغم کرد و نماشن داد؟

Chris_Ronaldo
جمعه 14 اسفند 1388, 17:11 عصر
با تشکر از amin_iman82 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=57177)
برنامه روی یک فیلد درست کار میکرد. فقط من هیچ کدی را ندیدم. ظاهرا شما با تعریف اشیاء دیتاست و دیتا اداپتور و .. این کار را کرده بودید. اگر ممکنه یکبار دیگر برنامه را فقط از طریق کد نویسی برایم اصلاح کنید. من تمام اشیاء دیتاست و دیتا اداپتور و غیره را با کد نویسی ایجاد میکنم. ضمنا مشخص کنید ارتباط کومبو باکس با اشیائ از طریق کد نویسیس چگونه است. یک سوال دیگه اینکه اگر بخواهیم جستجو بر اساس هم کد و هم شرح باشه چگونه میشود. یعنی کاربر بخشی از کد یا شرح را که وارد شود رکورد مورد نظر درکومبو باکس نمشان داد ه شود. التبه می دانم که در کومبو فقط یک فیلد را میتوان نشان داد. ایا میشود کد و شرح را به هم ادغم کرد و نماشن داد؟

سلام

چند مورد به ذهنم رسيد كه براتون مي نويسم.
1. در يك كومبو مي توان چندين فيلد را نمايش داد. مثلا با ايچاد يك view و وصل كردن يك فيلد تركيبي آن به كومبو چندين فيلد را در آن نمايش داد.
2. براي ديتاي بالا سعي كنيد هميشه 100 ركورد اول را در كومبو نمايش دهيد.
3. جستجوي شما در كومبو مي تواند تركيبي باشد يعني تركيب كد و شرح را براي جستجو داشته باشد و مثلا با كاراكتر & عملگر "و" و يا | عملگر "يا" را فعال كند.
4. استفاده از like در جستجوي روي sql و يا استفاده از filter مربوط به ديتاست به حجم جدولي كه استفاده مي كنيد بستگي دارد.
پيروز باشيد

sepidehdam
چهارشنبه 19 اسفند 1388, 21:37 عصر
با تشکر
amin_iman82 (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=57177)
اگر ممکنه همین برنامه را با کد نویسی برام بازنویسی کنید
ممنونم

amin_iman82
سه شنبه 25 اسفند 1388, 10:34 صبح
سلام سعید جان
ببخشید دیر حواب دادم متوجه این تاپیک نشده بودم ، لطفا اگه بعد از یه مدت جواب ندادم پیغام خصوصی برام بذارید.

خب ، اینو با کد نویسی گذاشتم ، ولی اینطوری باید کلی کد بنویسی وقتی پروژه سنگین باشه خیلی وقتتو میگیره.

موفق باشید.