PDA

View Full Version : sort کردن dataset بوسیله dataview.rowfillter

dena
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1384, 14:55 عصر
با سلام
من یک جدول دارم شامل فیلد های شماره،تاریخ و عنوان . حالا می خواهم این جدول را بر اساس تاریخ سورت کنم . خوب این را هم می دانم مشکل من این است وقتی جدول براساس تاریخ سورت شد در تاریخهای مساوی اطلاعاتی که شماره کوچکتر دارند (یعنی زودتر وارد شده اند ) اول می آیند و به همین ترتیب در تاریخهای برابر بر اساس شماره از کوچک به برزگ قرار می گیرند . حالا من چکار کنم که اول جدول ام بر اساس تاریخ سورت شود و در تاریخهای برابر بر اساس شماره از بزرگ به کوچک.
:گیج: :گیج: :گیج:

omid_Ahmadi
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1384, 18:58 عصر
فرض کنیم که فیلد شماره شما ID و فیلد تاریخ شما Date باشد. میتونید از dataview به صورت زیر استفاده کنید:

DataView1.Sort = "Date, ID DESC"

:موفق:

dena
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1384, 01:50 صبح
با تشکر از پاسخ شما
من این راه را قبلا امتحان کرده ام
فیلد تاریخ از نوع string و فیلد ID ، از نوع integer است .
کار را درست انجام می دهد ولی یک عیب مسخره دارد تاریخ را از کوچک به بزرگ و فیلد شماره را از بزرگ به کوچک سورت می کند .
در واقع کلیه اطلاعات را براساس تاریخ از کوچک به بزرگ سورت می کند و در تاریخهای مساوی بر اساس شماره از بزرگ به کوچک . :گیج: :گیج:
نمی دانم چرا؟؟؟

یاشار
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1384, 02:46 صبح
چرا برای تاریخ از String استفاده می‌کنید ؟ علت خاصی داره ؟

kochol
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1384, 07:43 صبح
DataView1.Sort = "Date, ID DESC"

ببین اینطوری درست میشه
DataView1.Sort = "Date Desc, ID DESC"

omid_Ahmadi
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1384, 08:08 صبح
خوب شما گفته بودید که می خواهید فیلد تاریخ از کوچک به بزرگ و در اولویت بعدی فیلد شماره از بزرگ به کوچک سورت شود:

حالا من چکار کنم که اول جدول ام بر اساس تاریخ سورت شود و در تاریخهای برابر بر اساس شماره از بزرگ به کوچک.

من هم دستور بالا را به شما گفتم. مسلما آن دستور تاریخ رو از کوچک به بزرگ و شماره را برعکس سورت میکند. پلی اگر بخواهید تاریخ و شماره هر دو از کوچک به بزرگ سورت شود باید از دستور جناب kochol استفاده کنید
:موفق:

dena
جمعه 16 اردیبهشت 1384, 02:30 صبح
با تشکر از همه دوستان
مشکل من با راه حل جناب kochol حل شد. :D