PDA

View Full Version : سوال: پيغام اطلاعات تكراري

saeed razaee
پنج شنبه 29 بهمن 1388, 13:12 عصر
سلام
من كدهايي براي اينكه از ثبت اطلاعات تكراري پيغام فارسي براي كار بر ارسال شود را دارم فقط اين پيغام زماني صادر مي شود كه من بخواهم يك ركورد جابه جا شوم و يا ذخيره را كليك كنم مي خواهم وقتي داخل اولين فيلد مثلاً شماره پرسنلي وارد شد اگر قبلاً ثبت شده به محض خارج شدن از فيلد اول و رفتن به فيلد دوم پيغام صادر شود كه كد تكراري است نه اينكه وقتي تمام فيلدها را ثبت كردم و خواستم بروم ركورد بعدي.با تشكر در صورت امكان نمونه برنامه ارسال كنيد.

amirzazadeh
پنج شنبه 29 بهمن 1388, 13:30 عصر
سلام
من كدهايي براي اينكه از ثبت اطلاعات تكراري پيغام فارسي براي كار بر ارسال شود را دارم فقط اين پيغام زماني صادر مي شود كه من بخواهم يك ركورد جابه جا شوم و يا ذخيره را كليك كنم مي خواهم وقتي داخل اولين فيلد مثلاً شماره پرسنلي وارد شد اگر قبلاً ثبت شده به محض خارج شدن از فيلد اول و رفتن به فيلد دوم پيغام صادر شود كه كد تكراري است نه اينكه وقتي تمام فيلدها را ثبت كردم و خواستم بروم ركورد بعدي.با تشكر در صورت امكان نمونه برنامه ارسال كنيد.
سلام
شما ميتونيد كدهاي مربوطه رو در رويداد before update فيلد مربوطه بنويسيد.(مثلا با استفاده Dlookup)
................................
موفق باشيد

saeed razaee
یک شنبه 02 اسفند 1388, 10:33 صبح
سلام
من كدهاي خودم را نوشتم اما ظاهراً بايد كدهايي كه فرموديد با كد من فرق مي كند لطف مي كنيد يك نمونه عملي ارسال كنيد با تشكر فراوان

pmoshir
یک شنبه 02 اسفند 1388, 10:47 صبح
سلام اینو ببین به کارت میاد!!!

انگوران
یک شنبه 02 اسفند 1388, 10:58 صبح
شما مي توانيد با تابع Dlookupپس ازخروج از اولين فيلد چک بکنيد که آيا مقداري در جدول با مقدار وارد شده قرار دارد و در صورت مثبت بودن ، پيغام مربوطه را تايپ نمائيد که تابع آن به شکل زير مي باشد .

If DLookup("Field name","Table name","Field name=" & me.Text name ) then
Msgbox"اين نام موجود مي باشد"
End if
سوال 69 كتاب الكترونيكي اكسس