PDA

View Full Version : کنکور کارشناسی ارشد 89 IT چطور بود؟

kiani_behzad
جمعه 30 بهمن 1388, 10:30 صبح
کنکور امسال که من همین دیروز شرکت کردم به نظرم آسون بود! آخه من همه سوالات پایگاه داده ها رو جواب دادم همینطور همه سوالات هوش مصنوعی!!!
نمیدونم اما یه حسی بهم میگه همه خوب امتحان دادن آخه آسون بود.
در ضمن سوال 83 IT هم که اطلا تو دفترچه نبود!!!!!!!
من موندم چرا یه کم دقت نمیکنن واقعا که متاسفم.

mehdi_turbo
جمعه 30 بهمن 1388, 11:27 صبح
علاوه بر اينكه خيلي اسون بود
تست هايي با گزينه هاي يكسان داشت
سوالاتي را جا انداخته بودند
غلط املاي داشت
سوالهايي تكراري بسيار زياد داشت
حداقل 3 تا از سوال ها اشتباه بود

به احتمال زياد مشكل ديگه اي نداشت!!!

maktitil
جمعه 30 بهمن 1388, 13:29 عصر
ببخشید:اشتباه:
به نظر من امتحان آی تی استاندارد بود اما امتحان مهندسی کامپیوتر سخت بود و من فکر کردم منظورتون نرم افزار بود:خجالت:

xxxxx_xxxxx
جمعه 30 بهمن 1388, 13:43 عصر
علاوه بر اينكه خيلي اسون بود
تست هايي با گزينه هاي يكسان داشت
سوالاتي را جا انداخته بودند
غلط املاي داشت
سوالهايي تكراري بسيار زياد داشت
حداقل 3 تا از سوال ها اشتباه بود

به احتمال زياد مشكل ديگه اي نداشت!!!
اینها جزو لاینفک کنکور هست عزیر دل برادر. مگه میشه سؤالها غلط غلوط نباشه؟
اتفاقاً گروه مهندسی کامپیوتر هم خوب از پس این نکته ها بر امده بود. میخواستند تست کنند ببینند ما می فهمیم یا نه. مثلاً تو یک گراف گره ای یا عنوان n وجود نداره، اما تو گزینه هاش بود:قهقهه: یا مثلاً گراف ما دو تا گره a داشت:قهقهه: این یعنی اوج دقت. یکی دیگه سؤال کامپایلر بود که یک عبارت جبری بود با کلی پرانتز که اولویت پرانتز ها مثلاً مهم بود. حالا هرچی پرانتزها رو می شمارم می بینم 8 تا پرانتز باز داریم و 7 تا پرانتز بسته. قدرت خدا رو می بینی! نکته ش در اینجا بود که خود داوطلب باید حدس می زد اون یکی پرانتز بسته کجا باید می بود.:لبخند: گزینه های مشابه هم که اگه وجود نداشت کنکور مزه نداشت.
خلاصه خواستم بگم اینا جزو شیرینی کنکور هست و ماها دیگه باید عدات کرده باشیم.

shafagh_82
جمعه 30 بهمن 1388, 17:13 عصر
سلام! ولی به نظر من خیلی هم این طوریها نبود روی خیلی از تست ها بحث زیاده و هر کسی با دلیلی گزینه خاصی رو درست اعلام می کنه! می دونید اگه تست هایی که ما احساس می کنیم که حتما درست زدیم تبدیل به تست غلط بشه چه تغییری تو درصدهامون حاصل میشه؟
در ادامه حرف اون دوستمون که گفته اینا جزو لاینفک کنکوره باید بگم بعضی وقتها کار از این حرفها هم میگذره! مثلا تو دانشگاه قم وسط کنکور ما برق رفت و مایک ساعت و بیست دقیقه دفترچه هارو گذاشتیم روی زمین و همین طور آویزون نشستیم تا برق بیاد چون همه جا ظلمات مطلق بود تازه امتحان هم نیم ساعت دیرتر شروع شد فکرشو بکنید از ساعت 8 تا 1 بعدازظهر همین طور روی صندلی نشستیم پدرمون در اومد! عده ای از دوستان هم که روی تقلب رو در اون تاریکی کاملا سفید کرده بودند! موقعی که برق رفت من وسطای سیستم عامل بودم بعد که اومد رفتم سر مشترکایی که نزده بودیم به خاطر همین سه تا سوال آخر سیستم عامل رو جا انداختم. میشه لطفن بگید اون سه تا سوال آسون بود یا نه؟ شما تونستید به راحتی بزنید؟ چون به دفترچه ها هم هنوز دسترسی ندارم!
کسی به دفترچه آی تی 89 دسترسی پیدا کرده؟ اگه دانلود کردید لطف کنید آدرسش رو به ما بدید ممنون! ممنون میشم به این دو سوالم چواب بدید!

kiani_behzad
جمعه 30 بهمن 1388, 20:40 عصر
در مورد دفترچه فعلا باید صبر کنیم تا بعدش بریم با 200 تومان همون دفترچه خودمونو بخریم!!
در مورد سیستم عامل هم باید بگم نسبت به بقیه درسها سخت تر بود ولی سه تا سوال آخر رو میشد زد البته من فکر میکنم دو تا از سه تای آخر رو زدم.
در کل با نظر اون دوستمون کاملا مخالفم که گفت اینا جزو لاینفک کنکور هست البته فکر میکنم ایشون اسم تایپیک رو درست ندیدن چون ما در اینجا داریم راجع به کنکور IT حرف میزنیم نه نرم افزار و درسی مثل کامپایلر در کنکور IT نیست!
کنکور امسال خیلی بد بود به نظر من خیلی اشتباهات تایپی داشت.
فاجعه هم اونجا بود که تست 83 دیتابیس نبود!
نمیدونم با این وضعیت جی میشه. ولی امیدوارم حق کسی خورده نشه.
اوضاع جلسه امتحان هم که افتضاح بود کلی سر و صدا حتی من به مراقب امتحان که یه خانم بود و خودش هز همه بیشتر سر و صدا میکرد سخت تذکر دادم.
واقعا متاسفم برای اونایی که درس نمیخونن و میان سر جلسه و نیمذارن بقیه هم تمرکز داشته باشن.

mrmohsen
جمعه 30 بهمن 1388, 23:29 عصر
با سلام
آسون بود البته برای حداقل اونایی که خونده بودن و خودم

موفقیت تو مشترک بود بقیه ش که چیزی نبود OS هم سخت نبود وقت گیر بود

باید منتظر بمونیم تا جواب پس توکلتون بر خدا :تشویق::تشویق::تشویق:

mehdi_turbo
شنبه 01 اسفند 1388, 07:55 صبح
فاجعه هم اونجا بود که تست 83 دیتابیس نبود!

فاجعه اون وقتيه كه 2 يا 3 يا 4 دقيقه وقت با ارزشتو بزاري روي 1 سوال با هزار بدبختي و صرف انرژي زياد 1 جوري حلش كني و بعد از كنكور ارشد با 1 بيانيه اقاي دكتر قدسي اون سوال حذف مي شه از كنكور (حالا به هر دليلي ...)

تازه فرم نظر سنجي به ما ميدهند كه ايا دوست داريد كنكور ارشد را شبيه امتحان GRE بگيريم!!!

فقط خدا به دادمون برسه اگه قرار باشه مثل GRE‌ منابع امتحاني را اعلام نكنند
حالا كه منابع مشخصه كلي از سوال ها مشكل داره چه برسه منابع كنكور معلوم نباشه :عصبانی++:

icegirl_f2r
شنبه 01 اسفند 1388, 16:16 عصر
فاجعه اون وقتيه كه 2 يا 3 يا 4 دقيقه وقت با ارزشتو بزاري روي 1 سوال با هزار بدبختي و صرف انرژي زياد 1 جوري حلش كني و بعد از كنكور ارشد با 1 بيانيه اقاي دكتر قدسي اون سوال حذف مي شه از كنكور (حالا به هر دليلي ...)

منظورت کدوم سواله؟
اگه صورت سوال یادت هست بگو.

majidgh
شنبه 01 اسفند 1388, 17:30 عصر
به نظر من آسون بود ولی به هیچ وجه نمیشه در مورد قبول شدن یا نشدن الآن قضاوت کرد چون به قول دوستان تستهای اشتباه و غلط تایپی خیلی زیاد داشت که می تونه با حذف شدن بعضی از تستها نتیجه کنکور رو کاملاً عوض کنه.

در کل امیدوارم هرکسی که واقعاً خونده قبول بشه و اشتباهات سازمان سنجش تو نتیجه تأثیری نداشته باشه!

mehdi_turbo
یک شنبه 02 اسفند 1388, 10:21 صبح
به هر حال اگه سوالات ارشد IT را گير اورديد فكر كنم بتونيم با هم حلشون كنيم!!!

marmar1
دوشنبه 03 اسفند 1388, 22:10 عصر
سلام من عضو جدیدم:لبخند:
بچه ها سوالای نرم افزار چطور بود چون من نرم نخوندم صفر زدم. همینطور زبان. بقیه خیلی اسون بود میشه گفت سیستم عامل چندتاش یکم مشکل بود
منم هوش همه رو زدم . پایگاه یکی نزدم.
چطوره هرکی هر سوالی یادش بود بگه ؟

darini_n
سه شنبه 04 اسفند 1388, 12:24 عصر
لينك سوالات ارشد89 it
http://217.218.215.30/abdolkarimi/konkoor/89/yadmane-IT89.pdf

موفق باشيد

icegirl_f2r
سه شنبه 04 اسفند 1388, 20:33 عصر
سلام من عضو جدیدم:لبخند:
بچه ها سوالای نرم افزار چطور بود چون من نرم نخوندم صفر زدم. همینطور زبان. بقیه خیلی اسون بود میشه گفت سیستم عامل چندتاش یکم مشکل بود
منم هوش همه رو زدم . پایگاه یکی نزدم.
چطوره هرکی هر سوالی یادش بود بگه ؟

بهتره یه سری به لینک های زیر بزنید:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=206122
http://arshadsw.iranblog.com

marmar1
جمعه 07 اسفند 1388, 10:25 صبح
بهتره یه سری به لینک های زیر بزنید:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=206122
http://arshadsw.iranblog.com
مرسی ولی منظورم رشته نرم افزار نبود، درس مهندسی نرم افزار بود.

kiani_behzad
یک شنبه 16 اسفند 1388, 22:49 عصر
امروز کلید سوالات بعد از دو هفته اومد البته از نظر من کلید هم مانند خود سوالات پر از غلط غلوط بود. مسئول بررسی سوالات رشته مهندسی کامپیور دکتر محمد قدسی استاد دانشگاه صنعتی شریف هست. کسی میدونه مسئول سوالات رشته IT کیه تا اعتراضمون نسبت به کلیدها رو اعلام کنیم؟
البته من در سایت سازمان سنجش برای 5 تا از سوالات اعتراض کردم.

saeed1727
دوشنبه 17 اسفند 1388, 13:29 عصر
دیروز کلید کنکور ارشد فناوری اطلاعات منتشر شد و باید بگم واقعا فاجعه بود!

اینجا من چند تا از سوالات رو میارم . میخوام که با هم حل کنیم:

1- سوال 31: تعدا درختهای فراگیر(پوشا) برای گراف کامل k6 که هیچ کدام با دیگری یکریخت نباشد چند تاست؟؟
1)36 2)6 3)1296 4)46656

من گذینه 1 رو زدم. ولی سامان سنجش گذینه 2 رو زده.

2- سوال 47-

http://www.mediafire.com/imgbnc.php/8cc62cb410da4618cdec0786b1bc9acb4g.jpg

من گذینه 2 رو زدم. ولی سازمان سنجش گذینه 1 رو زده

3- سوا ل 49

http://www.mediafire.com/imgbnc.php/726f55f12c0787b81a32ce146eea53584g.jpg

اگه کتاب طراحی الگوریتم آقای مقسمی رو داشته باشید با فرمول صفحه 79 . به راحتی گذینه 1 بدست میاد. ولی سازمان سنجش گذینه 2 3 رو زده!!!

4- سوال 62:میشه یه نفر اینو برام حل کنه . من که نفهمیدم چه خبره!! (سازمان سنجش گذینه 2)

http://www.mediafire.com/imgbnc.php/561c330e7409875ce9c2515108b4265d4g.jpg

5-سوال 73 . این دیگه اعصابمو ریخت به هم. من گذینه 4 رو زدم . سازمان سنجش 3 رو زده!!!!

http://www.mediafire.com/imgbnc.php/22c7a82e3ea2258561d2075c5ff404ca4g.jpg

6- این دیگه محشره!! . من گذینه 1 رو زدم. سازمان میگه 4. :گریه:

http://www.mediafire.com/imgbnc.php/2401c006992a326d1da3387d76041d604g.jpg

:گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه:

saeed1727
دوشنبه 17 اسفند 1388, 13:33 عصر
سیستم عاملا سخت بود یا من اشتباه میکنم؟؟؟ به نظر من خیلی سخت بود

http://www.mediafire.com/imgbnc.php/e7ebb879eabcb314273b9d94bc603f1f4g.jpg

http://www.mediafire.com/imgbnc.php/dc78e69c4ca0044ce0a0f8174b72268a4g.jpg

بچه این سوالات هم به ترتیب با ذکر شماره سوال جوابهایی که دادی پست بزنید. ممنون

Modifier
دوشنبه 17 اسفند 1388, 15:24 عصر
من فقط میتونم بگم اکه کسی بگه کنکورآسون بوده...کلا صحبت اشتباهیه ... همین!

کنکور ارشد هیچ وقت آسون نیست ...

بهتر اینطور بگم ...

شاید یک سال خیلی سخت باشه و سال بعد نست به سال قبل آسونتر...

من وقتی بلند شدم ی نفر پشت سر من بود(دانشجوی ترم 6بود)... تقریبا همه تست ها رو زده بود .. بهش گفتم چطور بود ... گفت آسون!!! پس با وضعیت پاسخنامش هحتمالا همه رو 100 یا 90 یا حداقل 80 زده...:قهقهه:

این حرف مسخرس... همین!

حالا صبر کنید درصدهای نفرات قبولشده روکم کم میبینیم...:چشمک:

نرم افزار که رشته اصلی من بد ... بطور کلی خوب بود.. خیلی امیدوارم..

parsa_programmer
دوشنبه 17 اسفند 1388, 16:35 عصر
به نظرتون سطح سوالات شبكه چطور بود؟

saeed1727
دوشنبه 17 اسفند 1388, 22:31 عصر
آقایون مثل اینکه پست شماره 17 و 18 رو نخوندین!!! ای بابا جواب بدید دیگه

yass4000
سه شنبه 18 اسفند 1388, 23:45 عصر
آقایون مثل اینکه پست شماره 17 و 18 رو نخوندین!!! ای بابا جواب بدید دیگه

سوال 49 نکتش ص 12 ساختمان پوران هست که من هم با مقسمی به اشتباه افتادم .
با سوال 47 هم موافقم که گزینه درست گزینه 2 .

parsa_programmer
چهارشنبه 19 اسفند 1388, 13:04 عصر
كسي نظري دز مورد سطح سوالاي شبكه نداره؟ چطور زدين؟ آسان بود؟ سخت بود؟ ... چطور بود؟

shafagh_82
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 13:42 عصر
سلام! میشه از دوستان خواهش کنم درصداشونو با توجه به کلید فعلی سازمان سنجش قرار بدن تا هر کس بدونه نسبت به بقیه در چه سطحیه! تاکید می کنم با توجه به کلید فعلی سازمان سنجش چون من هم اگر کلیدا عوض بشه ممکنه که درصدام خیلی بالا یا پایین بشه! اول خودم شروع می کنم: مشترک: 42, پایگاه 100, هوش 53, سیستم عامل 37.5 و بقیه سفید
در پاسخ اون دوستمون که راجع به سوالای شبکه پرسیده بود باید بگم به نظر من سطح سوالات شبکه متوسط بود. هم سوالات آسون داشت و هم سوال نسبتا سخت. البته سوال اولش هم که دیگه لازم به گفتن نیست که خیلی مسخره بود چون کپی دو سال پیش بود. کلا میشه گفت متوسط رو به آسون بود!

el.karimi.se
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 17:56 عصر
سلام دوستان
از اساتید محترم کسی سوال 2 شبکه رو حل کرده میشه برای من توضیح بده چه جوری حل میشه؟

sahar
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 18:23 عصر
mahestan.ac.ir در اين سايت با وارد كردن درصداتون مي تونيد رتبه ي تقريبي خودتون رو مشاهده كنيد

shafagh_82
شنبه 22 اسفند 1388, 16:19 عصر
سلام! از جمیع دوستان تشکر می کنم که درصداشونو گذاشتن!یه سوال داشتم میدونید چقدر میشه به رتبه های این سایت مهستان اعتماد کرد؟ میگن یه سایتی به نام Fazel هم هست که رتبه تخمینی رو میده نمیدونید اونم مثل این بر اساس سال قبله یا سیستم دیگه ای داره؟ کسی تا حال تست نکرده؟ اگه آدرس کاملش رو دارید لطفا بذارید!! ممنون!

sahar
شنبه 22 اسفند 1388, 16:50 عصر
اون سايت هم وقتي اطلاعاتتونو پر مي كنيد لينك ميشه به مهستان در واقع يكي هستند

shafagh_82
شنبه 22 اسفند 1388, 17:12 عصر
راستی جواب تست دوم شبکه که دوستمون خواستن: باید تعداد درخواستها در واحد زمان رو به درست بیاری که میشه 3000 ضربدر تعداد بسته های ارسالی هر ایستگاه (5) ضربدر 100 بایت که باید به بیت تبدیل بشه یعنی 100*8 . ضرب این 4 عدد در هم فکر کنم میشه 12000000 که باید تقسیم بر نرخ ارسال بشه یعنی 12 ضربدر 10 به توان 6. جواب نهایی میشه 1. اینو بذار توی فرمول PureAloha جواب بدست می آد میشه گزینه 4.یکبار دیگه خواهش میکنم درصداتونو بذارید!

el.karimi.se
شنبه 22 اسفند 1388, 19:46 عصر
راستی جواب تست دوم شبکه که دوستمون خواستن: باید تعداد درخواستها در واحد زمان رو به درست بیاری که میشه 3000 ضربدر تعداد بسته های ارسالی هر ایستگاه (5) ضربدر 100 بایت که باید به بیت تبدیل بشه یعنی 100*8 . ضرب این 4 عدد در هم فکر کنم میشه 12000000 که باید تقسیم بر نرخ ارسال بشه یعنی 12 ضربدر 10 به توان 6. جواب نهایی میشه 1. اینو بذار توی فرمول PureAloha جواب بدست می آد میشه گزینه 4.یکبار دیگه خواهش میکنم درصداتونو بذارید!
با تشکر از دوست خوبم ولی اگه منظورت از فرمول Ge^-G که پاسخ گزینه 1 میشه یعنی e^-1 ولی سازمان سنجش گزینه 4 رو زده.

sahar
شنبه 22 اسفند 1388, 20:03 عصر
زبان20
مشترك 25
مديريت33
پايگاه66
هوش50
سيستم41
معماري16
تو سايت مهستان رتبمو در گرايش تجارت زده 87 ولي من كه بعيد مي دونم

shafagh_82
یک شنبه 23 اسفند 1388, 06:30 صبح
راست میگی حواسم نبود! فکر کردم توی بدست آوردن G مشکل داری! اتفاقا منم با خودم فکر میکردم که انگار گزینه ای بجز 4 رو زدم! سازمان سنجش اشتباهی فرمول Slotted Aloha رو گذاشته! ببینم حالا کسی به این سوال رفته تو سایت اعتراض کنه یا نه؟ فکر نکنم نکته خاصی تو سوال باشه که ما جا انداخته باشیم! کپی سوالات سالهای قبله!

kimiabahari
سه شنبه 25 اسفند 1388, 14:07 عصر
زبان20
مشترك 25
مديريت33
پايگاه66
هوش50
سيستم41
معماري16
تو سايت مهستان رتبمو در گرايش تجارت زده 87 ولي من كه بعيد مي دونم

چه جالب منم پایگاه 66 و هوش 50 و سیستم 45 زدم تا این جا مثل هم زدیم اما من معماری 50 زدم مشترک 40 زبان 10(شایدم بیشتر مطمئن نیستم)
برا منم تو سایت مهستان زده زیر 20 !!! منم مثل شما بعید می دونم اما درصد های پارسالم رو که زدم دقیقا رتبه پارسالم رو برام زد !نمی دونم منم بعید می دونم قبول بشم دیگه توکل به خدا!!!

SystemAnalyst
جمعه 28 اسفند 1388, 23:57 عصر
من بعد از گرفتن فوق شبکه از بهتيرن دانشگاه کشور باز هم در مورد فرمول slotted aloha ترديد دارم.مراجع مختلف با ديد مختلف به موضوع نگاه کردن!!

SystemAnalyst
شنبه 29 اسفند 1388, 00:00 صبح
دوستان موفقيت در حل مسائل شبکه فقط منوط به خوندن کتاب زير هست هر وقت که نگاه سولات کنکور مي کنم مي بينم که سوالات شبکه از کتاب زير طرح شده.

communication networks by leon-garcia

saba106
پنج شنبه 05 فروردین 1389, 14:48 عصر
سلام سال نو همگی مبارک
من برای کنکور اصلا نخونده بودم. ولی به نظرم تقریبا آسون بود. سوالای شبکه که خیلی سخت بود. فک کنم یکی هم نزدم. ولی هوش و سیستم عاملش آسون بود. دروس مشترکش هم اگه میخوندم خوب میزدم. امیدوارم سطح سوالای سال دیگه هم مثل امسال باشه
موفق باشین

peroool
شنبه 07 فروردین 1389, 14:29 عصر
درصدهای من
زبان 15
مشترک 32.5
مدیریت 25
سیستم عامل 41
هوش 50
پایگاه 80
مهستان زده 26 ولی با توجه به سطح سوالات فکر کنم بین 180-300 بیارم!!!!!!!!

bersisa
یک شنبه 08 فروردین 1389, 15:03 عصر
سلام بچه ها.
من هم توی سایت مهستان درصد هام رو زدم رتبه من رو زیر 20 زد ولی بعید می دونم
زبان 0
مشترک 45
مدیریت 50
پایگاه 70
هوش 50
سیستم 70
معماری 50
به نظر شما رتبم چند می شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sahar
دوشنبه 09 فروردین 1389, 08:38 صبح
زیر 20 :) میشه

shafagh_82
دوشنبه 09 فروردین 1389, 09:47 صبح
فکر کنم تا حالا دیگه باید متوجه شده باشی که رتبه های مهستان رو اصلا نباید جدی گرفت! فکر کنم تا حالا دویست سیصد نفری رو گفته باشه رتبه زیر 20!:لبخند: ولی درصدات خوبه انشاالله قبول میشی! موفق باشی! کسی نمیدونه کلید نهایی رو قراره روی سایت سنجش بذارن یا نه؟

bersisa
دوشنبه 09 فروردین 1389, 19:38 عصر
من فکر می کنم سوالات شبکه پارسال از امسال آسون تر بود.من کتاب 3000 مسئله در شبکه و پوران پژوهش و پارسه رو خونده بودم ولی باز هم نتونستم اونجوری که می خوام جواب بدم.
شما از روی چی خوندید؟

bersisa
سه شنبه 10 فروردین 1389, 16:47 عصر
در این رابطه SD انحراف معیار می باشد

sahar
سه شنبه 10 فروردین 1389, 17:50 عصر
شما درصدات چطور بوده؟منظورت از این فرمول چیه اینو که میدونستیم

bersisa
چهارشنبه 11 فروردین 1389, 01:44 صبح
فکر می کنم چون امسال سوالا راحتتر از پارسال بود خوب نمره ها هم بالاتر باشه. برای مثال میانگین درصد پایگاه داده از پارسال بالاتره. برای همین نمی شه با مقایسه نمره های امسال با سال قبل فهمید رتبمون حدود چند می شه. ولی با فرمول تراز و دونستن اینکه تراز 6800 هم می تونه قبول شه بهتر میشه تخمین زد.

kiani_behzad
جمعه 13 فروردین 1389, 21:13 عصر
سلام! از جمیع دوستان تشکر می کنم که درصداشونو گذاشتن!یه سوال داشتم میدونید چقدر میشه به رتبه های این سایت مهستان اعتماد کرد؟ میگن یه سایتی به نام Fazel هم هست که رتبه تخمینی رو میده نمیدونید اونم مثل این بر اساس سال قبله یا سیستم دیگه ای داره؟ کسی تا حال تست نکرده؟ اگه آدرس کاملش رو دارید لطفا بذارید!! ممنون!
دوست عزیز سایت fazel هم به همین سایت مهستان لینک میشه برای تخمین رتبه!
اینم آدرس دقیقش:www.fazel.ac.ir
موفق باشی.

Modifier
شنبه 14 فروردین 1389, 16:46 عصر
در مورد مهستان بگم که اختلاف اون چیزی که میگه با واقعیت خیلی زیاده...اصلا حساب روش نکنید

800 رو تقریبا میگه 1200....300 اختلاف
44 رو میگه تقریبا 120.........70 تا 80 تا اختلاف
و چندین مورد دیگه...

کلا به درد نمیخوره... دل خشکنکه...

فعلا

sahar
شنبه 14 فروردین 1389, 21:08 عصر
شما این اختلاف دقیقو چطور حساب کردید ؟

bersisa
شنبه 21 فروردین 1389, 00:54 صبح
یعنی اگه بگه زیر 20 ان شاا... قبولی؟؟؟؟؟؟؟

Modifier
شنبه 21 فروردین 1389, 16:33 عصر
شما این اختلاف دقیقو چطور حساب کردید ؟

با سلام

درصدهای سال قبل رو دادم بهش..
در ضمن من نگفتم دقیقه..ولی قابل تامله...
مطمئن باشید رو رتبه های مهستان نمیشه حساب کرد...همین!

موفق باشید.
یا علی.

sahar
شنبه 21 فروردین 1389, 17:31 عصر
خوب آخه پارسال سخت تر بود درصدای پایین رتبه های خوبی شدند امسال آسونتر در ضمن با زیاد شدن کاربرای مهستان رتبه ها هم تغییر کرده برای من که از 87 شده 110

bersisa
شنبه 21 فروردین 1389, 23:46 عصر
شاید شما توی درصداتون تغییری وارد کرده باشید. مال من رو همونی که قبلا گفته بود میگه

peroool
یک شنبه 22 فروردین 1389, 00:31 صبح
رتبه های مهستان تغییر کرده ، رتبه من 24 زده بود ولی الان 55 شده ، یک تغییر توی درصداتون ذخیره کنید رتبه رو عوض میکنه .

peroool
یک شنبه 22 فروردین 1389, 00:34 صبح
کی میدونه آخرین رتبه قبولی پارسال چند بوده ؟؟؟

sahar
یک شنبه 22 فروردین 1389, 09:44 صبح
به bersisa:
برای اینکه تو درصدات خیلی خوبه با این درصدا حتی 2سال پیش که آسون بود رتبه زیر10 میشدی الانم به نظرم زیر 10 میشی

sahar
یک شنبه 22 فروردین 1389, 09:46 صبح
تو تجارت با 250 هم میشه قبول شد تو شبکه 100 البته امسال میگن شیراز میخواد شبکه بذاره غیر از مجازیش احتمالا ظرفیت بیشتر میشه

bersisa
سه شنبه 24 فروردین 1389, 03:07 صبح
به bersisa:
برای اینکه تو درصدات خیلی خوبه با این درصدا حتی 2سال پیش که آسون بود رتبه زیر10 میشدی الانم به نظرم زیر 10 میشی

خدا از دهنت بشنوه!!!!

ولی توی اون حوزه ای که من امتحان دادم تقریبا همه در همین حد جواب داده بودن.

من پارسال توی همه گرایشها رتبم 400 بود ولی جایی قبول نشدم.البته مجازی رو هم انتخاب نکردم.

راستی مجازی یعنی با اینترنت و بدون کلاس دانشگاه و .... ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

bersisa
سه شنبه 24 فروردین 1389, 03:13 صبح
فکر کنم سنجش جواب اعتراضا رو بعد از اعلام رتبه ها می خواد بده

sahar
سه شنبه 24 فروردین 1389, 08:33 صبح
اگه درصدات واقعا همین میشه من حاضرم باهات شرط ببندم که زیر 10 هستی

bersisa
سه شنبه 24 فروردین 1389, 23:42 عصر
من فکر می کنم رتبم 80 یا 90 بشه. چون سوالا واقعا راحت بود و با کمی اعتماد به نفس می شد خیلی راحت درصدای بالاتر از این رو آورد.
با رتبه 80 یا 90 هم به شبانه شریف راضیم.
اونایی که اختصاصیشون رو 60 به بالا زدن رتبه های اول رو می یارن.
تازه من فکر می کنم بچه های دانشگاه شریف و ... که این سوالای آبکی براشون آب خوردن بود.

bersisa
سه شنبه 24 فروردین 1389, 23:59 عصر
یه سوال:
من کارشناسیم رو در رشته کامپیوتر تمام کردم ولی برای ارشد آی تی شرکت کردم می خواستم بدونم که در صورت قبولی مثل بعضی رشته ها بعدا باید دروسی رو به عنوان پیش نیاز بگذرونم؟

bersisa
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 00:19 صبح
شما ها چرا آی تی رو به کامپیوتر ترجیح دادید؟

bersisa
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 00:25 صبح
یکمی هم در مورد اولویت های دانشگاه ها صحبت کنیم. مثلا در تهران ترتیب اولویت ها به چه ترتیب است

bersisa
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 00:28 صبح
در مورد این که در دانشگاه های مختلف هم بیشتر توی چه زمینه ای فعالیت می کنند هم بگید؟

Mamdos:
نقل قول: رشته کامپیوتر بهتر است یا فناوری اطلاعات
جواب مختصر و مفیدش اینه: بستگی به برداشت دانشگاه مورد نظر از «فناوری اطلاعات» داره.

در دانشگاه ما فناوری اطلاعات در کنار سخت‌افزار و نرم‌افزار یکی از گرایش‌های مهندسی کامپیوتره. به قول یکی از اساتیدمون، گرایش فناوری اطلاعات در دانشکده‌ی ما با هدف تربیت مهندسان «نرم‌افزار+» طراحی شده یعنی یک نسخه‌ی کاربردی‌تر مهندسی نرم‌افزار. چارت دروس فناوری اطلاعات در دانشکده‌ی ما چند درس نظری‌تر یا کمتر کاربردی گرایش نرم‌افزار رو نداره (نظریه‌ی زبان‌ها و ماشین‌ها، کامپایلر، زبان‌های برنامه‌سازی، هوش مصنوعی، بازیابی پیشرفته‌ی اطلاعات، الکترونیک دیجیتال و آز سیستم عامل و آز مهندسی نرم‌افزار) و درس «طراحی شیءگرا» رو هم نداره (هرچند بیشترشون رو می‌شه به عنوان درس اختیاری گرفت) و در عوض چند درس نسبتاً مدیریتی (مهندسی فناوری اطلاعات، مدیریت پروژه‌های فناوری اطلاعات، برنامه‌ریزی و مدیریت استراتژیک فناوری اطلاعات، مهندسی کاربرد، تجارت الکترونیکی) به اضافه‌ی دروس مهندسی اینترنت و سیستم‌های چندرسانه‌ای رو داره.
اما تا اونجا که متوجه شده‌م چارت مهندسی فناوری اطلاعات (فا) در دانشگاه‌های دیگر فرق داره؛ گویا در دانشگاه تهران حالت شبکه‌ای‌تر داره یعنی حتی مخابرات ۱ و ۲ مهندسی برق رو هم می‌خونند (احتمالاً یه دلیلش اینه که در دانشگاه تهران دانشکده‌ی برق و کامپیوتر یکیه). در دانشگاه‌های مختلف بسته به سلیقه‌ها و تخصص‌های موجود در اعضای هیأت علمی تفاوت داره. در چارت پیشنهادی وزارت علوم دروس «مبانی مدیریت» و «هوش مصنوعی» هم هست.

در دانشگاه‌های خارجی اون طوری که من دیده‌م رشته‌ای با نام «مهندسی» فناوری اطلاعات (فا) کم وجود داره، شاید به این دلیل باشه که رشته‌های علوم کامپیوتر (Computer Science) رایج در خارج (که معادل همون مهندسی کامپیوتر در کشور ما هستند) و همچنین رشته‌های مدیریتی‌تر مثل مهندسی صنایع و MIS می‌تونن درس‌های اختیاری بیشتری بگیرن و عملاً نیازی به ایجاد یک رشته‌ی جدید نبوده. ولی در جاهایی هم که رشته‌ای با این نام یا نام مشابه دارند (مثل دانشگاه ملی سنگاپور، یا دکترای فا در دانشگاه نبراسکا-اوماها) فناوری اطلاعات یک «گرایش بین رشته‌ای» و کاربردی از علوم رایانه محسوب می‌شه، یعنی حال و هوای دروس بیشترین اشتراک رو با دروس کامپیوتری داره ولی با دید خیلی کاربردی‌تر و همچنین استفاده‌ی زیاد از رشته‌های دیگر مثل صنایع و سیستم و مدیریت و همچنین گرایش‌های مختلف کامپیوتر از قبیل مهندسی نرم‌افزار (مثل معماری و متدولوژی نرم‌افزار) و سیستم‌های چندرسانه‌ای و هوش مصنوعی و شبکه و حتی سخت‌افزار. در این حالت‌ها هدف از این رشته اینه که کسی تربیت بشه که بتونه به عنوان یک «فاکار» (IT Man) همه‌فن‌حریف در سازمان‌ها کار کنه، و به طیف وسیعی از مسائل مثل مسائل فناورانه، روندهای جدید، مدیریت و ... مسلط باشه و بتونه از برنامه‌نویسی و مهندسی نرم‌افزار گرفته تا مشاوره و مدیریت پروژه و مدیریت فناوری اطلاعات سازمان‌ها رو به عهده بگیره. با این دیدگاه این یک رشته‌ی جدیده ولی دانشکده‌های مدیریت و صنایع از قدیم رشته‌هایی با عنوان Information Systems یا MIS داشته‌اند که هدف‌شان تربیت مدیران فناوری اطلاعات بوده ولی نقطه ضعفشون معمولاً اینه که با مسائل فنی خیلی آشنا نیستند و ذهن مهندسی کافی ندارند بلکه خیلی مدیریتی‌اند و نسبت به مسائل فنی سطحی نگاه می‌کنند، و بنابراین «همه‌فن‌حریف» نیستند. الان در دانشگاه‌های خودمان هم رشته‌ها یا گرایش‌هایی با نام «مدیریت فناوری اطلاعات» مشابه چنین وضعی را دارند. اما «مهندسی فناوری اطلاعات» در دنیا و در ایران یک رشته‌ی جدید است، هنوز جاافتاده و به دقت تعریف شده نیست.
به طور کلی می‌شه گفت که در ایران رشته‌ی مهندسی (دقت کنید «مهندسی») فناوری اطلاعات (فا) همون مهندسی نرم‌افزاره (بدون مباحث نظری‌تر) به اضافه‌ی سه تا موضوع که در حد امکان در دروس گنجانده می‌شه: مدیریت فا، شبکه و چندرسانه‌ای. اما این کاملاً بستگی به برداشت دانشگاه مورد نظر داره و قابل تغییره. اگر قصد انتخاب رشته دارید حتماً به چارت دروس دانشگاه مورد نظر نگاه کنید و غیر از این به هیچ حرفی اعتماد نکنید. در مورد هر دانشگاهی حداکثر به حرف کسانی توجه کنید که خودشان در آن دانشگاه رشته‌ی فا (فناوری اطلاعات) را خوانده‌اند.

اما این بحث‌ها غیر از کمک برای انتخاب رشته‌ی داوطلبان کنکور، به نظرم چندان مهم نیستند و بیشتر بازی با اسم‌اند. همون‌طور که دوستان گفتند مهم مهارت‌های شماست. در سطح کارشناسی شما می‌تونید مهندسی نرم‌افزار بخونید و با خوندن دروس اضافی (حتی به عنوان درس اختیاری) توانایی‌های یک مهندس فا را هم پیدا کنید، و بالعکس. فقط کمی زحمتش بیشتره. در سطوح بالاتر هم که آزادی بیشتری در یادگیری و پژوهش وجود داره، مرزها مبهم هستند: شما ممکنه به عنوان یک دانشجوی کارشناسی ارشد نرم‌افزار یا کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات در حوزه‌ی متدولوژی یا هوش مصنوعی یا شبکه یا چندرسانه‌ای کار کنید؛ بستگی به دانشکده‌ای که درش درس می‌خونید و علایق پژوهشی اساتیدتون داره. این که فا جزو صنایعه یا رایانه یا کتابداری یا ... یا اینا جزو فا هستند بستگی به منظور شما و دانشگاه مورد نظر داره و ارزش بحث کردن نداره. فقط به محتوای دروس نگاه کنید و ببینید دقیقاً چی یاد می‌دهند و به چه درد می‌خورند. اسم رشته به تنهایی چیزی رو معلوم نمی‌کنه. (همه‌ی این‌ها رو به عنوان یک دانشجوی نیم‌سال آخر کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات گفتم!)

sahar
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 11:25 صبح
من که خودم ای تی خوندم و به همین دلیل میدونم خیلی ایتی بهتر از کامپیوتره («وصله تایپ کردن و آوردن دلیل ندارم)اگر کارشناسی ایتی نبودی حتما باید پیش نیازارو بگذرونی که بستگی به گرایشت داره میتونی پیش نیاز هر گرایشو تو سایت دانشگاه امیر کبیر ببینی
در مورد رتبتم معمولا اینجوریه که آدم خودشو دست کم میگیره که اگه نشد ناراحت نشه شما هم همین طوری مطمون باش خیلیها مثل من که خیلی از سوالارو بلد بودیم با اینکه آسون بود جو امتحان و استرس باعث شد بی دقتی کنیم و وقت کم بیاریم اینجوری هم نیست که همه درصداشون از شما بهتر باشه من که خودم حدود 10 سوالو وقت کم آوردم و با اینکه بلد بودم نتونستم حل کنم من مطمئنم شما شریف روزانه قبولی البته امنیت امیرکبیرم خوبه درضمن فقط امیرکبیر دکتری داره و توی ایتی از همه دانشگاه ها قویتر و به قوله یه استادی قطب علمی ایتی هست

bersisa
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 17:06 عصر
به خاطر نکته ای که در مورد دانشگاه امیر کبیر کفتی ممنون.

mehrdad_rabbi
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 19:33 عصر
من که خودم ای تی خوندم و به همین دلیل میدونم خیلی ایتی بهتر از کامپیوتره («وصله تایپ کردن و آوردن دلیل ندارم)اگر کارشناسی ایتی نبودی حتما باید پیش نیازارو بگذرونی که بستگی به گرایشت داره میتونی پیش نیاز هر گرایشو تو سایت دانشگاه امیر کبیر ببینی
در مورد رتبتم معمولا اینجوریه که آدم خودشو دست کم میگیره که اگه نشد ناراحت نشه شما هم همین طوری مطمون باش خیلیها مثل من که خیلی از سوالارو بلد بودیم با اینکه آسون بود جو امتحان و استرس باعث شد بی دقتی کنیم و وقت کم بیاریم اینجوری هم نیست که همه درصداشون از شما بهتر باشه من که خودم حدود 10 سوالو وقت کم آوردم و با اینکه بلد بودم نتونستم حل کنم من مطمئنم شما شریف روزانه قبولی البته امنیت امیرکبیرم خوبه درضمن فقط امیرکبیر دکتری داره و توی ایتی از همه دانشگاه ها قویتر و به قوله یه استادی قطب علمی ایتی هست

با سلام و تشکر , بنظر شما بین گرایش شبکه و امنیت کدام کارآمد تر است در زمینه تحقیق و در ایران اساتید بهتری دارد ؟ در ضمن ممنون می شم یه کتاب شبکه خوب هم که تو ارشد بیشترین نوع سوالات را داره ممنون می شم معرفی کنید ؟ در ضمن کتاب اقای فروزان رو چطور ارزیابی می کنید؟ باتشکر دوباره

bersisa
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 23:54 عصر
اصلا در باره کاربرد گرایشهای مختلف آی تی یه توضیحاتی بدید

bersisa
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 23:57 عصر
با سلام و تشکر , بنظر شما بین گرایش شبکه و امنیت کدام کارآمد تر است در زمینه تحقیق و در ایران اساتید بهتری دارد ؟ در ضمن ممنون می شم یه کتاب شبکه خوب هم که تو ارشد بیشترین نوع سوالات را داره ممنون می شم معرفی کنید ؟ در ضمن کتاب اقای فروزان رو چطور ارزیابی می کنید؟ باتشکر دوباره

تا قبل از امسال تقریبا همه سوالات شبکه از بین مسائل کتاب 3000 مسئله حل شده در شبکه می یومد.
یعنی اگه این کتاب رو با حوصله می خوندی 8 تا سوال شبکه رو درست حل می کردی.

sahar
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 06:58 صبح

من امنیتو انتخاب می کنم چون هم علاقم هست هم هر چی می گذره با رشد و توسعه فناوری اطلاعات اهمیت امنیت اطلاعات هم بیشتر میشه و کسی که تخصصی در این زمینه داشته باشه موفقتر هست درضمن من علاقه ی زیادی به شبکه ندارم و به همین خاطر اطلاعات زیادی در مورد شبکه ندارم و اینکه انتخاب گرایش ارشد باید بیشتر بر اساس علاقه باشه من بعد از امنیت تجارت رو انتخاب میکنم در مورد استادها هم همونطور که گفتم استادای امیر کبیر دید بازتر و دانش بیشتری در زمینه ایتی که یک رشته جدید هست دارند مثلا شنیدم تو شریف استاد های برق مخابرات شبکه تدریس می کنند و این باعث میشه دانشجو ها بیشتر درک سخت افزاری از ایتی پیدا کنند

sahar
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 07:03 صبح
تا قبل از امسال تقریبا همه سوالات شبکه از بین مسائل کتاب 3000 مسئله حل شده در شبکه می یومد.
یعنی اگه این کتاب رو با حوصله می خوندی 8 تا سوال شبکه رو درست حل می کردی.

در مورد امنیت فکنم توضیحم کافی بود در مورد تجارت هم که واقعا درس شیرینی هست و ما در دوره کارشناسی هم داشتیم و بیشتر در زمینه طراحی وب برای کسب وکار های مختلف و فناوری های نو در این زمینه و نگارشbussinessplan هست من که واقعا به تجارت علاقه دارم و در مورد گرایش ایتی هم فکنم بیشتر مدیریتی هست یعنی با توجه به درسهای این گرایش اینو می تونم بگم و کمتر جنبه ی فنی دارد و شبکه هم بر می گرده به علاقه ی خودتون به شبکه فکنم احتیاج به توضیح نداره!

bersisa
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 12:54 عصر
با تشکر از sahar
شما بین شبانه شریف و دانشگاه شاهد و مالک اشتر اولویت رو به کدوم می دید؟

bersisa
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 12:55 عصر
رشته آی تی مجازی مثل شبانه پولیه؟

mehdi_turbo
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 13:36 عصر
رشته آی تی مجازی مثل شبانه پولیه؟

دوست من کافی بود در این تالار کلمه "مجازی" را جستجو میکردی تا با تمام ویژگی های رشته های مجازی اشنا بشی

sahar
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 16:25 عصر
با تشکر از sahar
شما بین شبانه شریف و دانشگاه شاهد و مالک اشتر اولویت رو به کدوم می دید؟

خوب مسلما شریف اما مالک اشتر هم چون امنیت شبکه داره به نظرم خوبه و چون اساتید امیر کبیر بیشتر اونجا هستند و یکی که اونجا الان داره میخونه و من میشناسمش واقعا راضی که داره اونجا امنیت شبکه می خونه و با اینکه قبلش زیاد از گرایشهای ای تی اطلاعی نداشت اما الان واقعا خوشحاله که امنیت می خونه در ضمن مالک اشتر واسه اونایی که کار خوب میخان هم خوبه چون راحت تو ایزایران و شرکتهای وابسته به صنایع دفاع قبول میشن

bersisa
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 17:41 عصر
Sahar جان من به توضیحات پراکنده دوستان در تالارهای دیگه کاری ندارم شما نظر خودت رو بگو
آی تی مجازی که از طریق کنکور دانشجو می گیره چه طوره؟

bersisa
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 17:48 عصر
آی تی دانشگاه شاهد چه طوره؟

bersisa
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 17:52 عصر
اگه بخوایم درباره کیفیت یه رشته توی دانشگاه های مختلف بدونیم چه گزینه هایی داریم؟
مثلا پروژه هایی که توی دانشگاه به دانشجو ها داده می شه واقعا کاربردی باشه؟
یعنی برای تحقیقات دانشجویی بودجه اختصاص داده می شه یا نه؟

bersisa
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 17:55 عصر
دوره های آموزش محور اعتبار داره؟ زمانش از بقیه کوتاهتره؟ برای ادامه تحصیل در دکترا مشکلی پیش نمی یاد؟

sahar
جمعه 27 فروردین 1389, 09:44 صبح
اگه بخوایم درباره کیفیت یه رشته توی دانشگاه های مختلف بدونیم چه گزینه هایی داریم؟
مثلا پروژه هایی که توی دانشگاه به دانشجو ها داده می شه واقعا کاربردی باشه؟
یعنی برای تحقیقات دانشجویی بودجه اختصاص داده می شه یا نه؟

کیفیتو به نظر من استادهای اون دانشگاه تعیین می کنند و اینکه چقدر تو مسائل پژوهشی و علمی قوی هستند چون اگر استادای دانشگاه خوب باشند تمام سعیشونو تو بوجود آوردن امکانات برای دانشجوهاشون می کنند در مورد ارتباط دانشگاه و صنعت که فکنم همه دانشگاه ها ی دولتی در یک سطح اند و به نظرم در سطح افتضاح اما امیر کبیر یک تلاشهایی در این زمینه داره انجام میده و اینکه به تحقیقات چقدر بودجه میدند و ابنکه واقعا اون بودجرو صرف تحقیقات می کنند فکنم از یک دانشجو یا فرغ التحصیل ارش باید بپرسی که تو بطن امور هستند من فقط شنیده هامو گفتم مطمئننا خیلی مسائل هست که نمی دونم

sahar
جمعه 27 فروردین 1389, 09:46 صبح
دوره های آموزش محور اعتبار داره؟ زمانش از بقیه کوتاهتره؟ برای ادامه تحصیل در دکترا مشکلی پیش نمی یاد؟

من که هر جا خوندم و شنیدم می گن فرقی نداره و با جفتش میشه ادامه تحصیل داد ولی به نظر من پایاننامه یه چیز خوب برای ارایه ی خود ت میشه چه اینکه تو ایران چه خارج از کشور بخای ادامه تحصیل بدی چون دوره دکتری فقط تحقیقات پس برای پذیرش آدم هم به پروژه های تحقیقاتی انجام شدت بها میدن

sahar
جمعه 27 فروردین 1389, 09:48 صبح
آی تی دانشگاه شاهد چه طوره؟

نمی دونم من کلا از گرایش ایتی ایتی خوشم نمیاد در مورد دانشگاهشم اصلا اطلاعات ندارم

sahar
جمعه 27 فروردین 1389, 09:54 صبح
Sahar جان من به توضیحات پراکنده دوستان در تالارهای دیگه کاری ندارم شما نظر خودت رو بگو
آی تی مجازی که از طریق کنکور دانشجو می گیره چه طوره؟
من فکر نکنم چیز جالبی از توش دراد چون تو ارشد ارتباط استادا با دانشجو اونم بیشتر برای تهیه مقاله خیلی زیاده و حتی خیلی از دانشگاهها دانشجوهاشونو اون روز هایی که کلاس ندارن برای تحقیق و مسائل دیگه مجبور می کنند که بیان دانشگاه حالا فکر کن از طریق اینترنت یا شاید ماهی 2 یا 3 بار دانشگاه رفتن بخواد تمام این مسائل انجام بشه چی از توش در میاد خدا می دونه. درضمن حتی بهترین دانشگاههای دولتی هم تو کلاسهای غیر مجازیشون کلی ضعف دارند دیگه چه برسه که بخوای غیر مجازی درس بخونی

kiani_behzad
جمعه 27 فروردین 1389, 22:24 عصر
سلام این مهستان به من میگه حساب کاربری شما غیر فعال هست! چی کارش کنم؟ میخوام بدونم رتبمو چند میده!

kiani_behzad
جمعه 27 فروردین 1389, 22:31 عصر
الآن دوباره عضو شدم با این یکی میره تو سایت.

elenora_hs
شنبه 28 فروردین 1389, 00:31 صبح
با سلام و تقدیم احترام،
منظور شما اینه که تخمین رتبه مهستان خوشبینه یا بدبین؟
به نظر من بسیار خوشبین تخمین زده.
ممنون می شم که اگر نظر کلی افراد رو درباره سیستم تخمین رتبه مهستان بیان کنید.

bersisa
شنبه 28 فروردین 1389, 13:06 عصر
با سلام و تقدیم احترام،
منظور شما اینه که تخمین رتبه مهستان خوشبینه یا بدبین؟
به نظر من بسیار خوشبین تخمین زده.
ممنون می شم که اگر نظر کلی افراد رو درباره سیستم تخمین رتبه مهستان بیان کنید.

به نظر من خیلیییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییی خوش بینانه است

bersisa
شنبه 28 فروردین 1389, 13:07 عصر
الآن دوباره عضو شدم با این یکی میره تو سایت.

در صدا و رتبه تخمینی شما چه طوره؟

kiani_behzad
یک شنبه 29 فروردین 1389, 20:14 عصر
درصدای من جالب نیست.
زبان و مدیریت و معماری صفر
مشترک 30
پایگاه داده ها 80
هوش مصنوعی 50
سیستم عامل 50 رتبه تجارت زده 519 و امنیت 695.
انشاالله سال بعد درسایی که امسال سفید گذاشتم رو هم میزنم.
به امید قبولی همه اونایی که زحمت کشیدن.

bersisa
یک شنبه 29 فروردین 1389, 20:26 عصر
امیدوارم موفق باشی. ولی به قول خودتون تجربه توی کنکور ارشد خیلی نقش داره. دفعه اول که توی آزمون شرکت کنی متوجه می شی که چه طور باید به سوالا جواب داد که نتیجه بهتری بگیری.

sahar
یک شنبه 29 فروردین 1389, 20:54 عصر
درصدای من جالب نیست.
زبان و مدیریت و معماری صفر
مشترک 30
پایگاه داده ها 80
هوش مصنوعی 50
سیستم عامل 50 رتبه تجارت زده 519 و امنیت 695.
انشاالله سال بعد درسایی که امسال سفید گذاشتم رو هم میزنم.
به امید قبولی همه اونایی که زحمت کشیدن.
مطمئنی این شد رتبت من همین درصدارو تو سایت زدم رتبه شد127تجارت و207 امنیت

kiani_behzad
سه شنبه 31 فروردین 1389, 15:24 عصر
مطمئنی این شد رتبت من همین درصدارو تو سایت زدم رتبه شد127تجارت و207 امنیت
آره از من که همین رتبه رو داده!
شما معدلت رو چند وارد کردی؟

sahar
سه شنبه 31 فروردین 1389, 16:03 عصر
آره از من که همین رتبه رو داده!
شما معدلت رو چند وارد کردی؟

نه من درصدام مثل شما نبود فقط چون به نظرم رتبت زیاد بود درصدای شما رو تو سایت زدم حتی با معدل 12 هم رتبه صدوخورده ای میشد عجیبه ها سایتشون درست کار نمی کنه حالا بازم امتحان کن

kiani_behzad
سه شنبه 31 فروردین 1389, 16:26 عصر
نه من درصدام مثل شما نبود فقط چون به نظرم رتبت زیاد بود درصدای شما رو تو سایت زدم حتی با معدل 12 هم رتبه صدوخورده ای میشد عجیبه ها سایتشون درست کار نمی کنه حالا بازم امتحان کن
آره سایت خرابه چون من الآن درصدای فوق العاده خوب رو وارد کردم که باید با اونا رتبه یک میداد اما خیلی بد میده!!!!!!
به نظر من زیاد به این سایتا نمیشه اعتماد کرد باید صبر کنیم سازمان سنجش خودش نتایجو بده.
من یکی از دوستام که پارسال رتبش 24 شد زبان و معماری صفر زده بود.
یکی دیگه از دوستامم 134 شد اونم سه تا صفر داشت.
چند تای دیگه هم بودن مثلا یکیشون 200 شد که قبول نشد جایی.
به هر حال صبر کنید تا نتایج بیاد.

bersisa
سه شنبه 31 فروردین 1389, 23:41 عصر
آره سایت خرابه چون من الآن درصدای فوق العاده خوب رو وارد کردم که باید با اونا رتبه یک میداد اما خیلی بد میده!!!!!!
به نظر من زیاد به این سایتا نمیشه اعتماد کرد باید صبر کنیم سازمان سنجش خودش نتایجو بده.
من یکی از دوستام که پارسال رتبش 24 شد زبان و معماری صفر زده بود.
یکی دیگه از دوستامم 134 شد اونم سه تا صفر داشت.
چند تای دیگه هم بودن مثلا یکیشون 200 شد که قبول نشد جایی.
به هر حال صبر کنید تا نتایج بیاد.

شاید شما درست وارد نمی کنی. من که امتحان کردم دقیقا ربر اساس رتبه های پارسال رتبه رو می ده

bersisa
سه شنبه 31 فروردین 1389, 23:43 عصر
در ضمن حتی ممکنه با درصد منفی رتبه خوبی آورد مثلا پارسال یه نفر زبان منفی 6 زده بود ولی دتبش حدود 30 شده بود

bersisa
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 00:01 صبح
راستی بچه ها چند نفر رو می شناسید که مهستان بهشون رتبه زیر 20 گفته باشه؟

shafagh_82
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 12:45 عصر
کسی نمیدونه جوابا کی می آد؟

bersisa
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 19:35 عصر
راستی دانشکاه صنعتی اصفهان هم ارشد آی تی داره؟

elenora_hs
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 21:46 عصر
من از جمله کسانی هستم که عقیده دارم کنکور IT امسال خیلی از پارسال ساده تر بوده و سیستم تخمین رتبه مهستان بسیار بسیار خوش بین و غیر قابل اعتماده. ولی وقتی سوالات رو مقایسه می کنم به این نتیجه می رسم که:
زبان کنکور امسال از کنکور پارسال سخت تر بوده ( زبان انگیسی ام بد نیست و با اطمینان دارم اینو می گم. Vocab امسال سخت تر و اغلب سوالات متن ها از نوع Restatement بودند و این تیپ سوالات معمولاً درصد خطا رو بالا می برند).
دروس مشترک کنکور IT امسال در مجموع از پارسال ساده تر نبود. (گسسته و شبکه رو در نظر بگیرید)
بعلاوه اینکه سیستم عامل هم به هیچ وجه از پارسال ساده تر نبود.
مدیریت هم در حد پارسال بود و ساده تر نبود.
فقط دو درس هوش مصنوعی و پایگاه داده ها هستند که از پارسال ساده تر بودند و جالب اینجاست که میانگین هوش مصنوعی کشور ( بر اساس آزمون های پارسه ) حدوداً 15 % و پایگاه داده ها هم حدود 25% ممکنه باشه . خیلی ها گفتند که این دو درس ساده بودند ولی تا حالاهیچ کس نگفته که این دو درس رو 100% یا بالای 80% زده. پس خیلی هم ساده نبوده و نهایتاً نسبت به پارسال میانگین کشور ممکنه 10% بالاتر بیاد. ضمن اینکه سوالات ظاهراً آسون، فریبنده هستند و احتمال خطا و نمره منفی در یک کنکور ظاهراً آسون خیلی بیشتر از یک کنکور سخته چون معمولاً در کنکور سخت سوال رو سفید رها می کنیم.
در کل وقت کنکور هم با سوالات هماهنگ نبود.
در نهایت اینکه کنکور آسون به ضرر اونهاییه که خیلی درس خوندند. چون یه عده با آمادگی کم آرامش و بی خیالی تمام و خوش شانسی میان و جای رتبه های متوسط رو می گیرند. در حالی که شاید اونی که خیلی خونده صرفاً به خاطر استرس و جو کنکور به یه رتبه متوسط برسه.
پس، درسته که این همه تخمین رتبه زیر 20 از طرف سیستم مهستان غیر واقعی به نظر میاد ولی فکر نمی کنم، تراز کنکور امسال و پارسال زیاد متفاوت باشه. با توجه به اینکه سیستم مهستان، طبق گفته مسئولین موسسه فاضل در شیراز، از اطلاعات افراد عضو شده هم داره استفاده می کنه و شاید به خاطر همینه که رتبه ها با گذشت زمان دارن تغییر می کنند.
به هر حال تا زمان اعلام نتایج زمان زیادی باقی نمونده به زودی ادعاهای این سیستم تخمین رتبه هم تایید یا تکذیب می شه.
خوبه اگر دوستان درباره ی نظرات من، عقیدشون رو بیان کنند.
با آرزوی موفقیت برای همه اعضای محترم جامعه برنامه نویس.

meryjooni
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 23:20 عصر
بجه ها من دانشجو ترم 4 IT هستم . خیلی نگران ارشد هستم . معدلم تا اینجا 16 بوده . ولی مطئنم با معدل بالای 17 کارشناسیو تموم میکنم ! اینو مطمونم !
نگرانم در مورد کنکور ارشد. شماها همه درصداتون بالاست. یعنی امیدی هست من از دانشگاه غیر انتفاعی بتونم ارشد قبول شم ؟
من دانشگاه علوم و فنون مازندران بابل میخونم. با رتبه 4000 منطقه 3 اینجا قبول شدم.
کمک میخوام :( چه جوری شدوع کنم ؟ از کجا شروع کنم ؟ :(

imantexas
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 00:14 صبح
آوره. منم مشکلم دقیقا همینه! نمی دونم از کجا باید شروع کنم.
اگه میشه یه دید کلی از اینکه به طور متوسط چه قدر زمان نیاز هست تا از 0 شروع کرد و با حد اقل چه درصدهایی میشه کجاها قبول شد بذارین.

sahar
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 12:20 عصر
من از جمله کسانی هستم که عقیده دارم کنکور IT امسال خیلی از پارسال ساده تر بوده و سیستم تخمین رتبه مهستان بسیار بسیار خوش بین و غیر قابل اعتماده. ولی وقتی سوالات رو مقایسه می کنم به این نتیجه می رسم که:
زبان کنکور امسال از کنکور پارسال سخت تر بوده ( زبان انگیسی ام بد نیست و با اطمینان دارم اینو می گم. Vocab امسال سخت تر و اغلب سوالات متن ها از نوع Restatement بودند و این تیپ سوالات معمولاً درصد خطا رو بالا می برند).
دروس مشترک کنکور IT امسال در مجموع از پارسال ساده تر نبود. (گسسته و شبکه رو در نظر بگیرید)
بعلاوه اینکه سیستم عامل هم به هیچ وجه از پارسال ساده تر نبود.
مدیریت هم در حد پارسال بود و ساده تر نبود.
فقط دو درس هوش مصنوعی و پایگاه داده ها هستند که از پارسال ساده تر بودند و جالب اینجاست که میانگین هوش مصنوعی کشور ( بر اساس آزمون های پارسه ) حدوداً 15 % و پایگاه داده ها هم حدود 25% ممکنه باشه . خیلی ها گفتند که این دو درس ساده بودند ولی تا حالاهیچ کس نگفته که این دو درس رو 100% یا بالای 80% زده. پس خیلی هم ساده نبوده و نهایتاً نسبت به پارسال میانگین کشور ممکنه 10% بالاتر بیاد. ضمن اینکه سوالات ظاهراً آسون، فریبنده هستند و احتمال خطا و نمره منفی در یک کنکور ظاهراً آسون خیلی بیشتر از یک کنکور سخته چون معمولاً در کنکور سخت سوال رو سفید رها می کنیم.
در کل وقت کنکور هم با سوالات هماهنگ نبود.
در نهایت اینکه کنکور آسون به ضرر اونهاییه که خیلی درس خوندند. چون یه عده با آمادگی کم آرامش و بی خیالی تمام و خوش شانسی میان و جای رتبه های متوسط رو می گیرند. در حالی که شاید اونی که خیلی خونده صرفاً به خاطر استرس و جو کنکور به یه رتبه متوسط برسه.
پس، درسته که این همه تخمین رتبه زیر 20 از طرف سیستم مهستان غیر واقعی به نظر میاد ولی فکر نمی کنم، تراز کنکور امسال و پارسال زیاد متفاوت باشه. با توجه به اینکه سیستم مهستان، طبق گفته مسئولین موسسه فاضل در شیراز، از اطلاعات افراد عضو شده هم داره استفاده می کنه و شاید به خاطر همینه که رتبه ها با گذشت زمان دارن تغییر می کنند.
به هر حال تا زمان اعلام نتایج زمان زیادی باقی نمونده به زودی ادعاهای این سیستم تخمین رتبه هم تایید یا تکذیب می شه.
خوبه اگر دوستان درباره ی نظرات من، عقیدشون رو بیان کنند.
با آرزوی موفقیت برای همه اعضای محترم جامعه برنامه نویس.

دقیقا با حرفات موافقم درضمن به نظرم هوش از پارسال آسونتر نبود و با اینکه ساده به نظر می رسید ولی واقعا نکته ای بود اما چون حل کردنی نداشت این به ذهن می رسید که آسونه و خیلی ها می گفتند همرو زدند در صورتی که وقتی جوابا اومد هنوزم من ندیدم کسی بالای 66 زده باشه بهر حال آسون نبود بغیر از پایگاه داده البته معماری هم از پارسال سخت تر بود

meryjooni
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 09:59 صبح
اگه میشه یه دید کلی از اینکه به طور متوسط چه قدر زمان نیاز هست تا از 0 شروع کرد و با حد اقل چه درصدهایی میشه کجاها قبول شد بذارین.

:تشویق:
چرا تقلید میکنی ؟! هم آواتار ت هم پستت >:P

دوستان حرفی ندارین ؟:(

kiani_behzad
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 18:04 عصر
ظاهرا مهستان با من رفیق شد!
رتبمو زده 110.
در ضمن با اون دوستمون که میگن کنکور IT امسال آسون نبود موافقم در مجموع زیاد با پارسال فرق نمیکنه وقتی خوب دقت میکنی.
به هر حال امیدوارم همه موفق باشن.
به امید قبولیه همه که اینجا تو همین تایپیک بگن کجاها قبول شدن و شیرینی بدن.

kiani_behzad
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 18:09 عصر
دوست عزیر در مورد اینکه چه جوری بخونی و چه جوری شروع کنی تایپیک مربوطه قبلا ایجاد شده. بهتره جست و جو کنی.
اما اگه بخوام کلی بهت بگم اگه بخوایی از صفر شروع کنی و یه جای خوب یعنی تهران قبول بشی باید از اول تابستون شروع کنی. اما اگه کمی پیش زمینه داری و درسا رو تا حدودی میفهمی از اول مهر هم شروع کنی کافیه.
البته اگه دانشجو هستی و باید دانشگاه هم بری از تابستون شروع کنی بهتره چون کلاسای دانشگاه وقتتو میگیره.
به هر حال نمیشه یه چیز کلی رو برای همه گفت چون هر کسی ویژگی های مختلفی داره.

meryjooni
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 22:01 عصر
شما خودت با این درصداا چه جوری بودی ؟ طول ترم چه قدر میخوندی؟ چه قدر خارج از کلاس میخوندی ؟
دانشگاه و استادا هم تاثیر دارن دیگه ؟ من که غیر انتفاعی دارم میخونم ... :( امیدی هست ؟

bersisa
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 03:11 صبح
بابا يكي بيدا نمي شه جواب من رو بده! اصفهان ارشد آي تي داره يا نه؟
بعدشم در جو اب اونايي كه مي كن كنكور امسال از ساك قبل آسونتر نبود با كمال احترام عرض مي كنم من سال قبل هم شركت كرده بودم ولي شوكي كه سال قبل با ديدن سوالا بهم وارد شد با امسال قابل مقايسه نبود. به طور كلي سوالاي درس ساختمان داده ها و طراحي با سالهاي قبل فرق داشت و متفاوت بود. اما امسال نه. امسال سيستم عامل هم بيشترش بين سوالاي سالهاي قبل مشابه داشت. (مجموعه سوالات آي تي و مجموعه سوالات نرم افزار) هوش هم همين طور.
فقط زبان و شبكه سخت تر بود. در كل خيلي راحت تر از سال قبل بود. فكر ميكنم جواب ها كه بياد 40 يا 30 نفر اول خيلي درضداشي بالا باشه.

saeed1727
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 14:58 عصر
سلام! میشه از دوستان خواهش کنم درصداشونو با توجه به کلید فعلی سازمان سنجش قرار بدن تا هر کس بدونه نسبت به بقیه در چه سطحیه! تاکید می کنم با توجه به کلید فعلی سازمان سنجش چون من هم اگر کلیدا عوض بشه ممکنه که درصدام خیلی بالا یا پایین بشه! اول خودم شروع می کنم: مشترک: 42, پایگاه 100, هوش 53, سیستم عامل 37.5 و بقیه سفید
در پاسخ اون دوستمون که راجع به سوالای شبکه پرسیده بود باید بگم به نظر من سطح سوالات شبکه متوسط بود. هم سوالات آسون داشت و هم سوال نسبتا سخت. البته سوال اولش هم که دیگه لازم به گفتن نیست که خیلی مسخره بود چون کپی دو سال پیش بود. کلا میشه گفت متوسط رو به آسون بود!

مال من:

زبان: 15
مشترک 40
پایگاه 100
هوش 70
مدیریت 25
سیستم عامل 0
معماری 0
-----------------------
مال دوستم:

زبان 0
مشترک 25
مدیریت 25
پایکاه 100
هوش 67
سیستم عامل 0
معماری 0
-----------------

لطفا تغریبا بگید رتبه ها چند میشه و آیا احتمال قبولی هست؟

ممنون

el.karimi.se
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389, 18:37 عصر
سلام دوستان
می خواستم بپرسم کسی میدونه کی نتایج میاد آخه گفته بودن نتایج تو اردیبهشت اعلام میشه ولی هنوز تو سایت سنجش خبری از اعلام نتایج نیست.من که خیلی اضطراب دارم :افسرده:شما چی؟

kiani_behzad
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389, 18:39 عصر
نتایج نیمه دوم اردیبهشت میاد.

leilast
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 15:26 عصر
دوستان لطف کنید بعد از اعلام نتیجه هم رتبه هاتونو بزنید تا امثال من که سال دیگه می خوان کنکور بدن استفاده کنن
مرسی

el.karimi.se
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 18:04 عصر
سلام دوستان
اطلاعیه جدید سازمان سنجش: نتایج 31 اردیبهشت اعلام می شود.

kiani_behzad
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 11:59 صبح
بابا يكي بيدا نمي شه جواب من رو بده! اصفهان ارشد آي تي داره يا نه؟
.
نه نداره امسال هم بعید میدونم بیاره.

parsa_programmer
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 21:36 عصر
گسسته گريمالدي آيا حل المسائل داره؟

MoAm36866513
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 00:58 صبح
دوستان سخت بود یا آسون دیگه تموم شده اونهایی که قبول میشن که مبارکه اونهایی هم که نه ان شاءالله سال بعدی

parsa_programmer
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 09:17 صبح
آقا كسي ميدونه گسسته گريمالدي حل المسائل داره يا نه؟

kiani_behzad
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 16:08 عصر
آقا كسي ميدونه گسسته گريمالدي حل المسائل داره يا نه؟
این پست شما هیچ ربطی به این تایپیک نداره. لطفا جای مناسب سوالتون رو مطرح کنید.
اما بد نیست بگم که در همین تالار اگه سرچ کنید پاسخ سوالتون رو خواهید دید.

bersisa
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 17:17 عصر
نه نداره امسال هم بعید میدونم بیاره.

خیلی ممنون

peroool
شنبه 01 خرداد 1389, 07:27 صبح
درصدای من
زبان 20
مشترک 27
پایگاه 100
سیستم عامل 33
مدیریت 25
هوش 57
رتبه 196 و 345 احتمالا مجازی دربیام

saeed1727
شنبه 01 خرداد 1389, 09:07 صبح
بچه ها من واقعا موندم!!! با این درصدا شدم 818!!!!

زبان 0

تخصصی 25

مدیریت 25

پایگاه 78

هوش 68

سیستم عامل -19

معدل 16

رتبه 818

بچه ها خواهشا جواب بدید به نظر شما این -19 باعث شده رتبم خراب بشه؟ خواهشا جواب بدید. و از همه میخوام رتبه هاشون رو اینجا درج کنید

kiani_behzad
شنبه 01 خرداد 1389, 09:13 صبح
من با این درصدا شدم 314 تجارت 363 شبکه!
مشترک 26
پایگاه داده 100
هوش 50
سیستم عامل 52
زبان و معماری و مدیریت سفید
معدل موثر:46/15

kiani_behzad
شنبه 01 خرداد 1389, 09:15 صبح
به نظر شما با این رتبه ها امیدی به قبولی هست؟؟

leilast
شنبه 01 خرداد 1389, 09:21 صبح
دلیل اینکه امسال افراد مجاز نسبت به پارسال دوبرابر شدن چیه؟یعنی واقعا ظرفیتا دو برابر شده؟!!

el.karimi.se
شنبه 01 خرداد 1389, 09:41 صبح
سلام دوستان
درصدای من :
زبان تخصصی 4.44
مشترک 34.23
مدیریت سفید
پایگاه 61.11
هوش 58.33
سیستم 57.14
معماری 37.50
رتبه:گرایش 1و4 = 240 گرایش 2و3=159

farnoosh_r
شنبه 01 خرداد 1389, 10:22 صبح
درصداي دوست من :
زبان 9
مشترك 48
مديريت 16
سيستم عامل 14
هوش 34
پايگاه 77
معماري 18
تجارت 178
شبكه 250

مگه مي شه؟؟؟؟
من پارسال با همين درصدا شدم 40!!!

درصداي پارسال من:(88)
زبان 16
مشترك 44
مديريت 16
سيستم عامل 33
هوش 54
پايگاه 26
معماري 33
تجارت 40
شبكه 40

kiani_behzad
شنبه 01 خرداد 1389, 14:21 عصر
خوب پارسال 40 آوردی باید میرفتی!!
امسال ظاهرا آسون بوده همه ترکوندن.

faranak777
شنبه 01 خرداد 1389, 14:26 عصر
فرنوش جان بله که می شه
وقتی کنکور انقدر آسون باشه یک تست می تونه 100 تا آدمو عقب بندازه
در صدای امسال من همش به جز سیستم عامل که 10% زدم و معماری سفید اما مدیریت 40 بقیش همش از درصدای پارسال شما بالاتر بوده و رتبم ده برابر شما شده مسخرس نه؟؟؟
خدایا شانس هم بد چیزی نیست چرا همین امسال کنکور باید انقدر آسون می شد
:((((

faranak777
شنبه 01 خرداد 1389, 14:28 عصر
بچه ها خواهشن اگر کسی هست رتبه 2 رقمی یا 1 رقمی آورده درصداش رو اینجا بزنه اطفاً

shafagh_82
شنبه 01 خرداد 1389, 14:54 عصر
درصدای من: مشترک 38.84 پایگاه 100, هوش 37.5و سیستم عامل 43 و بقیه سفید
در 1و4 شدم 214 و 2و3 258 شدم. بچه ها من درصد هوشم خیلی کمتر از چیزیه که فکر می کردم کسی به درصداش معترض نیست؟
نمیدونید امسال ظرفیتها رو بالا می برن یا نه؟
ممنون

farnoosh_r
شنبه 01 خرداد 1389, 18:04 عصر
آخه کنکور آسون نبوده! کنکور it هیچوقت آسون نیست. مشکل اینه که سازمان سنجش غلط غلوط واسه خودش کلید داده و با همونا صحیح کرده. تازه تعداد شرکت کننده ها اینقدر زیاده مثل کنکور سراسری شده.حدود 15000 تا داوطلب بوده! همش 200 نفر می خواد(البته به دفتر چه پارسال)
با این تعداد کنکور میشه مثل کنکور سراسری با 11 درصد رتبه عوض می شه. رتبه دوستم شده 178 درصداش 15 درصد مشترک فرق داره با رتبه 2، 50 درصد تو درصدای دیگه.همین یه کم تفاوت 170 نفر آورده وسط. یعنی تقریبا به خاطر 9 تا تست فرق شده 170. اینم درصدای رتبه 2:

زبان 0
مشترک 65
مدیریت 0
پایگاه داده 55
هوش 66
سیستم عامل 80
معماری 54
---------------------
رتبه 1و4 -> 2

توروخدا ببینین چقدر تفاوت کمه!!!
رتبه 2و3 -> 2

farnoosh_r
شنبه 01 خرداد 1389, 18:05 عصر
آخه این چه وضعیه!! با یه تست سرنوشت آدم اینقدر تغییر می کنه! اینم انصافه!!

farnoosh_r
شنبه 01 خرداد 1389, 18:07 عصر
حالا سال دیگه آقایون می بینن درخواست این رشته زیاده ظرفیتارو می کنن 10 برابر. فقط کسایی که امسال کنکور دادن بدبخت شدن.به نظرتون 180 شبانه مالک اشتر رو میاره؟

bersisa
شنبه 01 خرداد 1389, 18:22 عصر
در 1و4 شدم 214 و 2و3 258 شدم. بچه ها من درصد هوشم خیلی کمتر از چیزیه که فکر می کردم کسی به درصداش معترض نیست؟
ممنون

من هم همین مشکل رو دارم درصدای من اصلا اونی که با کلید قبلی اومده بود نیست. با اینکه من مطمئنم ولی بعضی بالاتر رفته و متاسفانه تخصصیم نصف شده. برای اعتراض چه کار باید کرد؟

el.karimi.se
شنبه 01 خرداد 1389, 19:51 عصر
ممنون
آره منم فکر میکردم در صد هوشم بیشتر میشه.

farnoosh_r
شنبه 01 خرداد 1389, 23:40 عصر
برید تو سایت سنجش سیستم پاسخگویی به سوالات ثبت نام کنید اعتراض کنید.خودش جای اعتراض داره.ولی کیه که دوباره صحیح کنه؟؟؟؟

shafagh_82
یک شنبه 02 خرداد 1389, 11:32 صبح
سلام! من دو سال پیش هم که شرکت کرده بودم درصد هوشم رو زده بود5.55 در حالی که 8 تا سوال رو هر جوری که حساب کنید نمیشه این درصد اعتراض هم زدم فایده نداشت. جالبه که چند تا از دوستام یکی با رتبه 200 و اون یکی با رتبه 50 هر دو درصد هوششون مثل من 5.55 بود! معلوم نیست این درصدا رو از کجا در می آرن! کسی رو می شناسید که به درصداش تو سالهای گذشته اعتراض زده باشه و جواب هم گرفته باشه؟ اگر به خود سازمان مراجعه کنیم فایده ای داره یا نه؟
ممنون

faranak777
یک شنبه 02 خرداد 1389, 21:20 عصر
سلام! من دو سال پیش هم که شرکت کرده بودم درصد هوشم رو زده بود5.55 در حالی که 8 تا سوال رو هر جوری که حساب کنید نمیشه این درصد اعتراض هم زدم فایده نداشت. جالبه که چند تا از دوستام یکی با رتبه 200 و اون یکی با رتبه 50 هر دو درصد هوششون مثل من 5.55 بود! معلوم نیست این درصدا رو از کجا در می آرن! کسی رو می شناسید که به درصداش تو سالهای گذشته اعتراض زده باشه و جواب هم گرفته باشه؟ اگر به خود سازمان مراجعه کنیم فایده ای داره یا نه؟
ممنون

استادم می گفت که یه بنده خودایی پارسال با زوره پارتی توی سازمان سنجش برگش رو هم کشید بیرون اما نتیجه نگرفت در کل گفت که فایده نداره و خودتون رو خسته نکنید حالا دیگه نمی دونم
به شخصه معتقدم اعتراض به جایی نمی رسه تو این مملکت مافیا بی داد می کنه! چیمون درسته که شازمان سنجشمون باشه؟بالاخره همه چیمون باید به هم بیاد دیگه

shafagh_82
یک شنبه 02 خرداد 1389, 21:53 عصر
شما کدوم دانشگاه درس می خونید؟ استادتون چقدر معروفه حرفش خیلی سنده یا نه؟ آخه یکی از دوستام میگه یکی رو می شناخت که یه درسی رو نزده بود براش منفی وارد کرده بودن بعد اعتراض زد براش درست کردن رتبش بهتر شد. قضیه برای چند سال پیشه اونم در رشته علوم کامپیوتر!

saeed1727
دوشنبه 03 خرداد 1389, 11:12 صبح
من با این درصدا شدم 314 تجارت 363 شبکه!
مشترک 26
پایگاه داده 100
هوش 50
سیستم عامل 52
زبان و معماری و مدیریت سفید
معدل موثر:46/15

متاسفانه شما به خواطر اینکه مدیریت نزدی بین دو گرایش معلق شدی

saeed1727
دوشنبه 03 خرداد 1389, 11:16 صبح
شا بشینید نگاه کنید خدایی این درصدا میشه 818؟؟؟؟؟؟؟؟

تخصصی 25
مدیریت 25
پایگاه 78
هوش 68
سیستم عامل -18
معدل موثر 16
باقیش هم سفید

خداوکیلی تو 1 و 4 میشه 818؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ وای خدا به کی بگم!!!!!!

el.karimi.se
دوشنبه 03 خرداد 1389, 11:47 صبح
سلام دوستان
میخواستم بدونم رتبه اول کارشناسی چه قدر تو قبولی تاثیر داره؟شرط معدل هم داره؟

shafagh_82
دوشنبه 03 خرداد 1389, 14:01 عصر
سلام! خیلی تاثیر داره یکی رو می شناسم رتبه دویست آی تی بود با سهمیه شاگرد اولی امنیت شریف قبول شد!:کف:
بچه ها شما رفتید به درصداتون مخصوصا هوش مصنوعی (که چند نفر گفتند معترضند) اعتراض کنید؟ اگه یه جوری بشه به دکتر قدسی یا استادای صاحب نام تو رشتمون اعتراضمون رو برسونیم می تونند کاری کنند؟ انگار اینا با یه کلیدی بدتر از کلید قبلی رتبه ها رو دادن بیرون! من با اون کلیدا درصدم میشد 53 و اگر اشتباه سوال دوم هوش تصحیح میشد 70! الان شده 37.5!:عصبانی:

bersisa
دوشنبه 03 خرداد 1389, 18:01 عصر
سلام! خیلی تاثیر داره یکی رو می شناسم رتبه دویست آی تی بود با سهمیه شاگرد اولی امنیت شریف قبول شد!:کف:
بچه ها شما رفتید به درصداتون مخصوصا هوش مصنوعی (که چند نفر گفتند معترضند) اعتراض کنید؟ اگه یه جوری بشه به دکتر قدسی یا استادای صاحب نام تو رشتمون اعتراضمون رو برسونیم می تونند کاری کنند؟ انگار اینا با یه کلیدی بدتر از کلید قبلی رتبه ها رو دادن بیرون! من با اون کلیدا درصدم میشد 53 و اگر اشتباه سوال دوم هوش تصحیح میشد 70! الان شده 37.5!:عصبانی:

من هم دقیقا مثل شما با کلید قبلی در صد هوش شد 54 ولی حالا 37 شده تازه مشترکهام هم هرجوری حساب میکنم در بترین حالت بالاتر میشه
وای آخه این چه وضعیه!!!!!

بعدشم میگن سال دیگه سهمیه متاهل ها میاد. درسته یا نه؟
ظرفیت این رشته رو هم میگن می خوان زیاد کنن. درسته یا نه؟

el.karimi.se
دوشنبه 03 خرداد 1389, 18:27 عصر
واقعا!!!!!!!!!! آخه تو دفترچه کنکورکه نوشته فقط یه ظرفیت علاوه بر ظرفیت مازاد به فارغ التحصیلان رتبه اول تخصیص داده می شود.
راستی kiani_behzad شما به درصد هوشتون اعتراض ندارین آخه تو تاپیک اول دیدم نوشته بودین به همه سوالات هوش جواب دادین ولی درصد هوشتون شده 50 :متفکر:

kiani_behzad
دوشنبه 03 خرداد 1389, 20:54 عصر
واقعا!!!!!!!!!! آخه تو دفترچه کنکورکه نوشته فقط یه ظرفیت علاوه بر ظرفیت مازاد به فارغ التحصیلان رتبه اول تخصیص داده می شود.
راستی kiani_behzad شما به درصد هوشتون اعتراض ندارین آخه تو تاپیک اول دیدم نوشته بودین به همه سوالات هوش جواب دادین ولی درصد هوشتون شده 50 :متفکر:
من 5 تا درست زدم سه تا غلط که دقیقا میشه 50 درصد پس ظاهرا درسته.
فقط مشترکام خیلی پایینه که اونم به خاطر کلید اشتباه بعضی از سوالات هست.
به هر حال دیگه کنکور تموم شد بهش فکر نکنین چون اعتراض تو این مرحله فایده نداره.
من که میخوام واسه سال بعد آماده بشم. و اگه خدا بخواد تک رقمی میارم چون الآن میدونم تازه چجوری باید خوند و با تست های اشتباه چه کار کرد!!!

kiani_behzad
دوشنبه 03 خرداد 1389, 20:59 عصر
سلام دوستان
میخواستم بدونم رتبه اول کارشناسی چه قدر تو قبولی تاثیر داره؟شرط معدل هم داره؟
خیلی تاثیر داره. حتی با رتبه 300 یا 400 هم میتونی بهترین دانشگاههای تهران قبول بشی اگه این سهمیه رو داشته باشی.
من دوستم پارسال سیصد و خورده ای آورد.تجارت روزانه امیرکبیر قبول شد چون شاگرد اول بود!

shafagh_82
سه شنبه 04 خرداد 1389, 07:23 صبح
کسی به دفترجه دسترسی پیدا کرده؟ اوضاع ظرفیت آی تی چطوره؟ قرار بوده امروز رو سایت بیاد من که هنوز چیزی ندیدم! خواهشا زودتر یکی جواب بده مارو از نگرانی دربیاره!:افسرده:
ممنون

farzad1389
سه شنبه 04 خرداد 1389, 09:32 صبح
دوست عزیز ظرفیت ارشد امسال(89) نسبت به پارسال(88) تغییری نکرده عجیبه میگن 20 درصد اضافه شده؟؟؟؟؟؟:متفکر:

farzad1389
سه شنبه 04 خرداد 1389, 09:44 صبح
دوستان عزیز نحوه محاسبه رتبه ها در هر درس بوده و با استفاده از میزان سطح پاسخگویی کل داوطلبین می باشد یعنی مثلا اگر متوسط تعداد پاسخ به سوالات درس ریاضی 1 عدد باشد و فردی به 3 سوال پاسخ دهد میزان انحنای منحنی تراز 50درصد بیشتر از سطح متوسط می شود که این باعث بالا رفتن درصد پاسخ به سوال درس ریاضی می شود در نتیجه در مجموع ضرایب دارای تاثیر در کل می گردد
برعکس اگر درسی مثل مثلا الگوریتم دارای ضریب 4 باشد و سطح متوسط 3 باشد و کسی به 4 عدد پاسخ دهد ضریب انحنا نسبت به حالت اول دارای شیب کمتری است لذا در مجموع نمره تاثیر کمتری دارد
نتجه اینکه تعداد پاسخ درست و غلط ربطی به درصد تستهای زده شده و زده نشده ندارد بلکه سطح تراز عمومی معیار است
اینارو گفتم دوستان با نحوه محاسبه سازمان سنجش اشنا بشن بی خودی خودشون رو ضایع نکن پاشن برن سازمان چون من یکبار تو کنکور سراسری چوبش رو خوردم و ضایع شدم :بامزه:

shafagh_82
سه شنبه 04 خرداد 1389, 10:42 صبح
دوست عزیز ظرفیت ارشد امسال(89) نسبت به پارسال(88) تغییری نکرده عجیبه میگن 20 درصد اضافه شده؟؟؟؟؟؟:متفکر:

مطمینید؟ از روی دفترچه دیدید؟ پس برای چی ظرفیت مجازها سه برابر شده؟ از 1000 به 3000!:متفکر:

دوستان عزیز نحوه محاسبه رتبه ها در هر درس بوده و با استفاده از میزان سطح پاسخگویی کل داوطلبین می باشد یعنی مثلا اگر متوسط تعداد پاسخ به سوالات درس ریاضی 1 عدد باشد و فردی به 3 سوال پاسخ دهد میزان انحنای منحنی تراز 50درصد بیشتر از سطح متوسط می شود که این باعث بالا رفتن درصد پاسخ به سوال درس ریاضی می شود در نتیجه در مجموع ضرایب دارای تاثیر در کل می گردد
برعکس اگر درسی مثل مثلا الگوریتم دارای ضریب 4 باشد و سطح متوسط 3 باشد و کسی به 4 عدد پاسخ دهد ضریب انحنا نسبت به حالت اول دارای شیب کمتری است لذا در مجموع نمره تاثیر کمتری دارد
نتجه اینکه تعداد پاسخ درست و غلط ربطی به درصد تستهای زده شده و زده نشده ندارد بلکه سطح تراز عمومی معیار است
اینارو گفتم دوستان با نحوه محاسبه سازمان سنجش اشنا بشن بی خودی خودشون رو ضایع نکن پاشن برن سازمان چون من یکبار تو کنکور سراسری چوبش رو خوردم و ضایع شدم :بامزه:

میشه یه کم واضح تر توضیح بدید؟ من یه کم متوجه نشدم!:گیج: یعنی اگه ما از سطح متوسط بالاتر زده باشیم درصدمون بالاتر از چیزی می آد که زدیم و اگر از سطح متوسط کمتر زده باشیم درصدمون کمتر می آد؟ پس چرا من بعضی درصدام حتی تا صدم درصدش هم مثل همون چیزیه که خودم حساب کردم ولی یهو هوش اینطوری میشه؟ گفتم که من دو سال پیش هم شرکت کرده بودم سر درصد هوشم همین بلا اومده بود و یکی از بچه ها که رتبش 50 بود درصد هوشش مثل من اومده بود! توضیح کامل رو در چند پست قبل نوشتم!

farzad1389
سه شنبه 04 خرداد 1389, 11:39 صبح
خب در خصوص مهندسی کامپیوتر و علوم من یک یادداشتی رو تو تاپیک زیر گذاشتم که می تونی بخونی http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=222895 (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=222895)
در خصوص آی تی راستش چون من خودم شرکت نکردم حوصله نکردم در بیارم
بعدا بهت می گم آی تی چه بلایی سرش اومده

در مورد نحوه پذیرش من کلی گویی کردم چون توضیحش خیلی زمان می بره ولی خب یه توضیح دیگه هم می دم امیدوارم بدردت بخوره
ببین من منظورم سطح دشواری سوالات بود هر درسی با توجه به پاسخنامه ها یک سطح دشواری داره و نسبت به سطح دشواری سوالات ترازها رو نمودار می ره از رو شیب نمودار هستش که مشخص می شه رتبه داوطلب چنده!!
این یک مطلب کاملا تخصصیه که کمتر داوطلبان می دونن ، مثلا اگر شما درس ریاضی رو حذف کنید (که اغلب هم همه نمی زنن) سطح دشواری درس می ره بالا لذا درصدهای میزان داوطلبینی که به تستهای ریاضی پاسخ می دن از حد نرمال میاد پایین تر و درس جزو دروس سخت محسوب میشه لذا هر تست اون امتیاز بیشتری نسبت به دروس دریگه می گیره واسه همینه که اونایی که جواب تستهای دروس سخت رو بیشتر می دن رتبه هاشون بهتره!!!
در هوش که شما گفتین احتمالا سوالاتش آسون بوده واسه همین نرمال استانداردش بالا بوده البته این موردی که گفتی باید به حالت کلی سنجیده بشه تا بهت بگم

واسم دعا کن امسال قبول شم واقعا حوصله درس خوندن واسه ارشد سال دیگه رو ندارم:افسرده:

shafagh_82
سه شنبه 04 خرداد 1389, 12:46 عصر
ممنون! تقریبا یه چیزایی متوجه شدم! فکر کنم اینجوری میشه که چون بچه ها معمولا کمتر هوش میزنن به خاطر همین درصد ما اومده پایین! اما در واقع تاثیرش توی رتبمون بیشتره! (خودم هم نفهمیدم چی گفتم!:گیج:)
باشه حتما واست دعا میکنم!
شما این اطلاعات ظرفیتها رو از کجا آورید؟ من که هنوز به دفترجه دسترسی پیدا نکردم! خب بگید از کجا آوردید خودمون در می آریم!

farzad1389
سه شنبه 04 خرداد 1389, 12:48 عصر
ممنون! تقریبا یه چیزایی متوجه شدم! باشه حتما واست دعا میکنم!
شما این اطلاعات ظرفیتها رو از کجا آورید؟ من که هنوز به دفترجه دسترسی پیدا نکردم! خب بگید از کجا آوردید خودمون در می آریم!

من از پست دفترچه 89 رو گرفتم همین امروز صبح ساعت 8 صبح رفتم و گرفتم
دفترچه سال 88 تو آدرس زیره
http://www2.sanjesh.org/Daftarche/arshad_2/daf2arshad88/jadval2.pdf

shafagh_82
سه شنبه 04 خرداد 1389, 12:57 عصر
مرسی 89 رو میخواستم! ظرفیت امسال برام مهمه!

faranak777
سه شنبه 04 خرداد 1389, 15:51 عصر
دوست عزیز ایشون استاد به نامی در رشته صنایع هستند و علم و صنعت درس میدن

دوستان کسی هست اینجا رتبه زیر 50 داشته باشه؟؟؟؟؟ یا کسی رو بشناسه که رتبش زیر 50 هست؟ اگر هست لطفاً ایمیل ایشون رو به من بدید من یک سوال خیلی مهم دارم خواهشاً اگر کسی هست بگه!
plzzzzzzzzzz

peroool
سه شنبه 04 خرداد 1389, 16:38 عصر
ظرفیت امسال IT اینجوریه :
(روزانه و شبانه )
1: 43
1: 12
2 :20
3: 24
4: 63
مجموع : 162
مجموع سال گذشته : 151
کی می دونه سال گذشته توی 1و4 تا رتبه چند قبولی داشته ؟؟؟؟؟؟؟

shafagh_82
سه شنبه 04 خرداد 1389, 17:02 عصر
سلام دوستان! یه سری به وبلاگ konkorearshad.blogfa.com بزنید اونجا در بخش نظرات هم آدرس یه فایل Pdf رو گذاشتن که لیستی از قبولیهای سالهای قبل با رتبه هاشون هست و هم فکر میکنم ایمیل یه نفر با نام مستعار ss که رتبش زیر 20 هست رو میتونی اونجا پیدا کنی!خواهشا دعا کنید ما هم قبول شیم

farnoosh_r
سه شنبه 04 خرداد 1389, 22:13 عصر
ظرفیت ها رو دیدین؟؟؟؟؟
جای اینکه زیاد کنن کم هم کردن! شبکه فقط 10 نفر تهران می گیره!! شریف کلا حذف کرده شبکه اش رو! تجارتم همش مجازیه.100 نفر مجازی!!!!!! آخه مجازی ارزش داره که آدم بره فوق بخونه!! نه کار بهت می دن! نه می تونی بری خارج باهاش.به چه درد می خوره؟؟

با رتبه 170 هیچ جا قبول نمی شم!! باید بمونم سال دیگه

shafagh_82
سه شنبه 04 خرداد 1389, 22:16 عصر
سلام! به نظر شما اولویت دانشگاههای مالک اشتر و شاهد و قم به ترتیب چطور هست؟ همچنین بین دانشگاههای ارومیه و تبریز و کرمان؟ راجع به دانشگاه مالک اشتر چی می دونید؟ مدرکش چقدر معتبره؟ اگه کسی بخواد بعدا تدریس کنه مدرک مالک اشتر فرقی با بقیه دانشگاهها نداره؟ راستی شبانه رو میشه زد ولی بعد نرفت دیگه! درسته؟ ممنون

shafagh_82
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 12:25 عصر
سلام دوستان! خواهش می کنم این چند روز باقیمانده تا زمان انتخاب رشته رو با همدیگه همکاری کنیم که بتونیم انتخاب رشته خوبی داشته باشیم! تو همین تاپیک هم بحث رو ادامه بدید فکر کنم مرتبط هم هست! خواهشا همکاری کنید ممنون

emylia
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 13:00 عصر
سلام.
من امسال با وجود اینکه فارغ التحصیل نشده بودم ، خوندم و کنکور دادم.اما انتظار بهتر از این از خودم داشتم.شدم 926.
حالا هم نمی دونم اگه ریسک کنم و 1 سال دیگه بشینم و بخونم ، می تونم اونقدر بهتر از این رتبه بشم ،که روزانه یا شبانه قبول شم یا نه؟!
پارسال با 800 مجازی نور طوبی آوردن ، احتمالن امسال هم من بتونم بیارم اما اعتبار مجازی چطوره؟اگه مجازی شیراز قبول شم چطور؟!
لطفا اگه کسی می تونه منو کمک کنه...

shafagh_82
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 13:58 عصر
به نظر من شما که سال اولی رتبت خوب بوده و میتونی به سال بعد فکر کنی! یکی از استادهای ما میگفت اگر پولش براتون مهم نیست مجازی خوبه و ارزش رفتن رو تقریبا داره! ولی به نظر من سال بعد رو خوب بخون و دوباره شرکت کن!

emylia
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 17:00 عصر
یکی همین جا گفته بود که 170 شده و نمی توانه دولتی بزنه.احتمالش هست که من هم یه سال دیگه بخونم ،اما رتبم دو رقمی نشه ،نه؟!
نمی دونین که با یه سال خوندن چقدر رتبه عوض می شه؟

shafagh_82
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 19:13 عصر
خب این دیگه بستگی به تلاش و برنامه ریزی خودت داره! به نظر من اگر شرایط خاصی نداری و میتونی بخونی یه بار دیگه با برنامه ریزی تلاش کن سعی کن منابع خوب رو پیدا کنی و بخونی انشالله موفق میشی! توی وبلاگ konkorearshad.blogfa.con و در بخشی که بچه ها کارنامشون رو گذاشتن در بخش نظرات وبلاگ یه نفر با نام مستعار ss که رتبشم خوب شده منابعی که خونده رو اعلام کرده که به نظرم منابع خوبی بود میتونی از اونها استفاده کنی! انشاالله موفق باشی! برای ما هم دعا کن!

farnoosh_r
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 10:55 صبح
دوستان عزیز من یکبار در مورد مالک اشتر نوشته بودم بازهم می نویسم. یکی از دوستان من تو مالک اشتر درس می خونه.میگه دانشگاش خیلی خوبه و خیلی بهش می رسن. امکانات فوق العاده خوبی داره. در ضمن استاداش هم اصلا اون طور که می گن نیستند بلکه خیلی روشن فکر و باحالن.
یک استادم هم تو وزارت علوم هست که می گه مالک اشتریا کار دولتی شون تو ایران جوره و حقوق خیلی بالا هم بهشون می دن.البته کار دولتی فکر نکنین مثلا تو سژاه و اینا. کار دولتی در زمینه امنیت بیشتر تو بانک های دولتی و وزارت علوم هست.
در ضمن کسایی رو هم می شناسم که از مالک اشتر بورس گرفتن و رفتن.
بنابراین کسایی که تو گرایش شبکه شرکت کردن به نظر من جای براشون خوبه که برن مالک اشتر.یعنی اینقدر تصور بد از مالک اشتر نداشته باشین.
ولی خوب این مسئله باز هم سر جاش هست که پارسال با رتبه 100 می رفت مالک اشتر و امسال با رتبه زیر 40.

farnoosh_r
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 11:03 صبح
به نظر من سال بعد کنکور بهتر می شه.امسال اوضاع خیلی خراب بوده. پارسال شرکت کننده ها یک چهارم امسال بودن و با درصدای خیلی پایین قبول شدند. امسال همه اومدن it دادن و شرکت کننده ها زیاد شدند اینه که با 5 درصد تفاوت 60 تا رتبه تغییر کرده. عوضش نرم افزار و سخت افزار شرکت کننده اش کم شده و خوش به حالشون شده.
به نظر من سال دیگه هر کس که سال اولشه می خواد کنکور بده با احتساب اینکه امسال که این همه آدم درس خوندن و نتیجه خوب نگرفتن به جای it می ره کامپیوتر شرکت می کنه.چون امسال من که 170 شدم، تمام آزمون های پارسه تک رقمی بودم و جز 10 نفری بودم که پولم را پس گرفتم یعنی امتیاز 120 را از 200 آوردم. اما کنکور... الان یه چیزی حدود 12 نفر رو می شناسم از 85 های دانشگاهم که گفتن کامپیوتر شرکت می کنیم. یعنی با دیدن این نتیجه ها دیگه کسی نماد it امتحان بده.
اینه که به نظر من سال بعد وضع کنکور it بهتر می شه و راحت تر می شه قبول شد.

در ضمن دانشگاه های مختلف هم دارن سعی می کنن ارشد it بگیرن مثلا من خودم مستقیم از دانشگاه شیراز شنیدم که سال بعد ارشد می گیره. پس به نظرم چون داوطلب ها زیاد شده سال بعد سازمان سنجش می فهمه و ظرفیت هام بیشتر می شه. من رنبه ام 200 شده تو تجارت.می تونم مجازی بخونم ولی انتخاب نمی کنم و می مونم واسه سال بعد. به نظرم سال بعد بهتر می شه.
به نظرم اگر پسرها هم مشکل سربازی ندارن این بهترین کاره

farnoosh_r
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 11:09 صبح
اینم بگم من با مدیرگروه It علم و صنعت در ارتباطم. یه سری مواردی رو گفته که اینجا می نویسم
اگر کسی در جریان نیست بدونه که آموزش محور دکترا نداره یعنی اگر بخونین دکترا نمی تونین بخونین. علتش هم دکتر فتحیان گفته که اینا مال کساییه که می خوان فوق بگیرن و وارد صنعت بشن.بنابراین اگر کسی قصد خارج رفتن یا دکترا خوندن داره نره آموزش محور.

بعد اینکه من با ایشون صحبت کردم گفتن اگر که می تونی سال بعد بخونی بمون سال بعد بخون و مجازی نرو. چون که مجازی هنوز تو ایران جا نیفتاده و حسابش نمی کنن و چند سال طول می کشه که جا بیفته.

سوم اینکه گفتن سال بعد وضعیت بهتر می شه. یکسری دانشگاه امسال درخواست دادن که ارشد بگیرن منتها دیر اعلام شد و سازمان سنجش نتونسته بررسی کنه مونده برای سال بعد. یعنی سال بعد ظرفیت زیاد می شه
خلاصه این که امیدوار باشد.کسایی که امسال قبول نمی شن ایشالا سال بعد بهتر می شه.

el.karimi.se
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 11:58 صبح
در ضمن دانشگاه های مختلف هم دارن سعی می کنن ارشد it بگیرن مثلا من خودم مستقیم از دانشگاه شیراز شنیدم که سال بعد ارشد می گیره. پس به نظرم چون داوطلب ها زیاد شده سال بعد سازمان سنجش می فهمه و ظرفیت هام بیشتر می شه. من رنبه ام 200 شده تو تجارت.می تونم مجازی بخونم ولی انتخاب نمی کنم و می مونم واسه سال بعد. به نظرم سال بعد بهتر می شه.
به نظرم اگر پسرها هم مشکل سربازی ندارن این بهترین کاره

farnoosh جان یعنی با رتبه شما احتمال قبولی شبانه هم نیست؟؟؟؟!!!!!!!!!

shafagh_82
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 12:57 عصر
سلام! رشته مدیریت سیستمهای اطلاعاتی چطور هست و به نظرتون چقدر ارزش رفتن داره؟ از نظر آینده کاری؟ و همجنین برای تدریس در دانشگاههای غیرانتفاعی و آزاد و .... که گیری به گرایش رشته ای که رفتیم نمیدن که درسته؟

farnoosh_r
جمعه 07 خرداد 1389, 00:01 صبح
من خودم خیلی در مورد mis اطلاعات ندارم ولی این نظر رو توی http://konkorearshad.blogfa.com/ خوندم:

به کامران من یکی از دوستام خواجه نصیر می خونه mis. می گه به لعنت خدام نمی ارزه.استاداس داغونن. در ضمن چون تو ایران اولین سالی که mis گرفته پارسال بوده هیچ معاوم نیست که آینده اش چیه. نه کارش مشخصه نه معلومه می شه بورس گرفت یا نه! خود تجارت خواجه نصیر هم مالی نیست و کسی حسابش نمی کنه چه برسه به mis اون.

bijibuji
شنبه 08 خرداد 1389, 01:56 صبح
ظرفیت پذیرش دانشگاه های مختلف - ارشد 1389 - مهندسی فناوری اطلاعات (1276)

http://up.iranblog.com/Files/c53ecfd4515f4be99c06.gif

bijibuji
شنبه 08 خرداد 1389, 02:04 صبح
درصدهای من:

http://up.iranblog.com/Files/08089284e773413c83de.gif

من هم شدیدا به درصد اعلام شده دروس مشترک و زبان ام اعتراض دارم.
اعتراض هم زدم اما مطمئن ام که بررسی نمی شه...
متاسفانه اینجا ایرانه و من همیشه حسی که داشتم وقتی به چیزی معترض بودم این بوده امکان نداره کسی حتی به حرفم گوش بده.

من جواب هایی رو که زدم با کلید خود سازمان مقایسه کردم و درصد درس زبان ام 70 و درصد دروس مشترک ام 50 شد.

واقعا این رتبه مال این درصد ها نیست

daisy_redrose
یک شنبه 27 تیر 1389, 15:41 عصر
ظرفیت ها رو دیدین؟؟؟؟؟
جای اینکه زیاد کنن کم هم کردن! شبکه فقط 10 نفر تهران می گیره!! شریف کلا حذف کرده شبکه اش رو! تجارتم همش مجازیه.100 نفر مجازی!!!!!! آخه مجازی ارزش داره که آدم بره فوق بخونه!! نه کار بهت می دن! نه می تونی بری خارج باهاش.به چه درد می خوره؟؟

با رتبه 170 هیچ جا قبول نمی شم!! باید بمونم سال دیگه

دوست عزیز مجازی هم مثل همون دولتی و هیچ فرقی نداره من که خودم مجازی خوندم نه مشکل کار دارم و خیلی از دوستام هم خارج از ایران دارن ادامه تحصیل می دن...

saeed1727
جمعه 05 شهریور 1389, 14:05 عصر
نتایج اومد.............. امسال مردود شدم..........رتبم 800 بود. انشالله سال دیگه......

shafagh_82
شنبه 06 شهریور 1389, 11:20 صبح
چه ها من با رتبه 214 آی تی نباید حتی شبانه mis خواجه نصیر رو بیارم؟
به نظر شما این بی انصافی نیست؟ تورو خدا بگید شبانه یا روزانه قم رو با چه رتبه ای قبول شدید؟ هر کی با هر رتبه ای تو آی تی قبول شده توروخدا بگه اوضاع دستمون بیاد؟

saeed1727
جمعه 19 شهریور 1389, 17:56 عصر
سلام . من دنبال کلید سوالات ارشد آی تی 89 هستم. میتونید برام بزارید؟

amirr66amirr66
دوشنبه 31 مرداد 1390, 21:05 عصر
سلام
رتبه 600 تو گرایش 1-4 آوردم
اگه سهمیه شاگرد اولی لحاظ شه امید قبولی هست؟ کسی اطلاعات داره؟