PDA

View Full Version : Error نا شناخته

jas1387
جمعه 30 بهمن 1388, 23:27 عصر
سلام

http://www.freeupload.com.au//uploads/2/Error.JPG

این دیگه چه Error ی هست ؟

cimiarnm
شنبه 01 اسفند 1388, 00:26 صبح
انچه مسلم این است این خطا ناشی از دسترسی به اندیس غیر مجاز رخ داده است مثلا شما میگویید مقدار اندیس 20 دیتا گرید رو بده در حالی که دیتا گرید فقط 19 تا سطر داشته باشه این خطا رخ میده ولی برای پاسخ صریح و قطعی لازم است کدتان رو اینجا بگذارید تا اساتید محترم با بررسی کد ایراد آنرا را بازگو کنند

jas1387
شنبه 01 اسفند 1388, 09:51 صبح
سلام

این خطا وقتی رخ می دهد که من دو تا فرم فرزند را باز می کرده ام و حالا می خواهم یکی از اونها را ببنندم ( فرقی نمی کند که کدام را ببندم برای هر دو خطا می ده) ، ولی اگر تک تک فرم های فرزندم را باز کنم و ببندنم مشکلی ندارم لازم بذکر است که در تمام فرم های فرزندم دیتاگرید دارم

jas1387
یک شنبه 02 اسفند 1388, 14:35 عصر
سلام

از دوستان کسی نمی تونه کمک کنه ؟

SMRAH1
یک شنبه 02 اسفند 1388, 14:46 عصر
سلام
هر چی فکر کردم نتونستم یک دلیل (با توضیحات شما) پیدا کنم.به نظرم فقط باید کد رو دید تا بشه نظر دقیق داد.
در هر حال طبق نظر دوستمون،شما قطعا جایی دارید درخواست رو انجام میدید که غیر مجاز است یا ....
درضمن همین که Excexption تولیدی به روش معمولی خروجی خطا در دات نت هم نیست(عکس بالا خیلی نا متعارف است)،خودش باز باعث تعجب بیشتر است.
موفق باشید

jas1387
دوشنبه 03 اسفند 1388, 23:30 عصر
سلام

تقریبا فهمیدم مشکل از چیه !

من برای زیبا شدن فرم های پروژه ام از DevComponents.DotNetBar که یه dll بود استفاده کردم و یک کلاس نوشتم و فرم های پروژه ام از این کلاس ارث می برند و این کلاس هم از DevComponents.DotNetBar.Office2007Form ارث می برد (کد زیر ) .
مشکل دقیقا DevComponents.DotNetBar.Office2007Form چون وقتی توی کلاس آمدم و Form جایگزین DevComponents.DotNetBar.Office2007Form کردم مشکل حل شد .

حالا چکار کنم که مشکل DevComponents.DotNetBar.Office2007Form حل بشه ؟ چون زیبای فرم ها خیلی برام مهم هست ؟

public class newForm :DevComponents.DotNetBar.Office2007Form
{
public newForm()
{
this.RightToLeft = RightToLeft.Yes;
this.StartPosition = FormStartPosition.CenterScreen;
this.FormBorderStyle = FormBorderStyle.FixedSingle;
this.KeyPreview = true;
this.MaximizeBox = false;
this.Font = new System.Drawing.Font("Tahoma", 9F, System.Drawing.FontStyle.Regular, System.Drawing.GraphicsUnit.Point, ((byte)(0)));
this.KeyDown += new KeyEventHandler(newForm_KeyDown);
}
}

FastCode
سه شنبه 04 اسفند 1388, 00:23 صبح
معمولا" علتش اینه که یه IBindingList رویداد ListChanged رو درست support نمیکنه.

jas1387
سه شنبه 04 اسفند 1388, 00:40 صبح
اگر میشه یخورده واضح تر بگید ؟

و راه کار چیه ؟

FastCode
سه شنبه 04 اسفند 1388, 01:01 صبح
datasource جدول ها تون مشکل داره.
احتمال میدم که از یه datasource مشترکا" استفاده میکنن.(در زمان ایجاد هر فرم recreate میشه و در خروج هر فرم Dispose میشه ولی جدول دوم توی فرم دوم هیچ اطلاعی از تغیییرات نداره.)
یه جایی خوندم:

Every time you use a singleton slap yourself.

jas1387
سه شنبه 04 اسفند 1388, 09:05 صبح
سلام

با سپاس از توجه شما دوستان

من یک DataSet دارم که بین تمام فرم هام مشترکه .

datasource جدول ها تون مشکل داره

منظور شما از datasource را متوجه نمی شوم

بازهم تشکر

حامد مصافی
سه شنبه 04 اسفند 1388, 09:55 صبح
اين خطا علت هاي زيادي مي تواند داشته باشد كه علت عمده آن نا تواني DataGrid در درك DataSource است، اگر خطا به نظر شما غير منطقي بوده و همه چيز به جز اين خطا درست كار مي كند در رويداد DataError كنترل DataGridView كد زير را درج كنيد:

e.ThrowException = false;

jas1387
سه شنبه 04 اسفند 1388, 10:13 صبح
دوست عزیز با تشکر از شما

میشه یه توضیح کوچکی درباره کدتون بدید.

حامد مصافی
سه شنبه 04 اسفند 1388, 10:59 صبح
DataGridView به صورت پيش فرض يك كادر پيغام خطا را در مواجعه با استثناها نمايش مي دهد، كد فوق اين نمايش را منتفي مي كند.