PDA

View Full Version : چاپ به روی چک

khoshblagh
شنبه 01 اسفند 1388, 08:08 صبح
با سلام خدمت دوستان
میخواهم به روی چک با برنامه فست ریپورت چاپ نمایم . ممنون میشوم اطلاعات مورد نیاز برای این کار را تشریح نمائید؟ متشکرم

nice boy
یک شنبه 02 اسفند 1388, 22:00 عصر
سلام
دو روش وجود داره
روش اول : چند نوع چک مشخص رو انتخاب کنید و برای هر کدوم یک گزارش تعریف کنید مثلا چک بانک ملی و ملت و ..
بعد از کاربر بخواهید نوع چک رو مشخص کنه و با توجه به انتخاب کاربر پارامترها رو به گزارش پاس بدید
روش دوم: در این روش می تونید قابلیت تعریف چک رو به کاربر بدید. در این حالت کاربر می تونه
مختصات رو وارد کنه مثلا جای مبلغ یا محل تاریخ.
به هر حال در هر دو روش شما دو کار باید انجام بدید
یکی اینکه چند آبجکت روی گزارش قرار بدید و مقادیر اونها رو از برنامه به گزارش پاس بدید
و دوم اینکه در صورت نیاز محل آبجکتها رو از درون برنامه جابجا کنید

khoshblagh
دوشنبه 03 اسفند 1388, 07:51 صبح
مشکل من در حقیقت مربوط به بخش ساخت گزارش میباشد. یعنی نحوه قراردادن و تنظیم تصویر چک در گزارش میباشد.

nice boy
سه شنبه 04 اسفند 1388, 10:51 صبح
نیازی به قراردادن تصویر چک در گزارش نیست شما یک برگه آماده چک رو در چاپگر بذارید. بعضی از قسمتها که نیاز به پر شدن نداره مثل کلمه "مبلغ چک" . حالا جلوی این کلمه که خالیه باید یک edit قرار بدید و مقدار وارد شده توسط کاربر رو توی اون بریزید.
در مورد تنظیم محل هم در پست قبلی گفتم که می تونید مختصات آبجکتهای روی گزارش رو در حالت run time تغییر بدید.
اگر مشکلتون رو دقیق تر مطرح کنید بیشتر می تونم کمکتون کنم

hossein_h62
سه شنبه 04 اسفند 1388, 12:26 عصر
با سلام
من با سیستم های دریافت و پرداختی که چاپ روی چک می زنند کار کردم.معمولا" از روش اولی که جناب NiceBoy فرمودند، استفاده کردند.

khoshblagh
سه شنبه 04 اسفند 1388, 15:34 عصر
نیازی به قراردادن تصویر چک در گزارش نیست شما یک برگه آماده چک رو در چاپگر بذارید.در مورد تنظیم محل هم در پست قبلی گفتم که می تونید مختصات آبجکتهای روی گزارش رو در حالت run time تغییر بدید.

منظور از قرار دادن تصویر چک در حقیقت تنظیم مختصات جاهای خالی است که باید با اطلاعات پر شود که به عنوان پس زمینه گزارش و به صورت visibl=false میباشد.
ممنون میشوم اگر نمونه ای از بخش گزارش با فست ریپورت قرار دهید. متشکرم

nice boy
پنج شنبه 06 اسفند 1388, 16:08 عصر
من یک نمونه اینجا قرار میدم
البته چون فرصت نداشتم فقط یک نمونه جهت ارسال پارامتر روی گزارش درست کردم. اگه مشکل شما در قسمت دیگه ای هست لطفا نمونه گزارشی رو که دارید بذارید تا بررسیش کنم.:متفکر:
به هر حال فکر نمی کنم انتظار داشته باشید کسی کل پروژه رو درست کنه و بعد اینجا قرار بده.
در صورتیکه این پروژه تجاری هست من توانایی انجامش رو دارم یا می تونم بهتون در انجامش کمک کنم.:لبخندساده:

MOJTABAATEFEH
یک شنبه 20 تیر 1389, 17:46 عصر
من یک نمونه اینجا قرار میدم
البته چون فرصت نداشتم فقط یک نمونه جهت ارسال پارامتر روی گزارش درست کردم. اگه مشکل شما در قسمت دیگه ای هست لطفا نمونه گزارشی رو که دارید بذارید تا بررسیش کنم.:متفکر:
به هر حال فکر نمی کنم انتظار داشته باشید کسی کل پروژه رو درست کنه و بعد اینجا قرار بده.
در صورتیکه این پروژه تجاری هست من توانایی انجامش رو دارم یا می تونم بهتون در انجامش کمک کنم.:لبخندساده:

لطفا طریقه نصب فست رو در دلفی 2009 بفرمایید

با تشکر