PDA

View Full Version : مشکل در راست به چپ کردن برنامه

hamid-nic
شنبه 01 اسفند 1388, 11:31 صبح
سلام دوستان
وقتی در سورس برنامه از کد زیر استفاده می کنم :

Application.BiDiMode:=bdRightToLeft;

پیغام هایی را که ایجاد می کنم ، متن آن بر روی تصویر پیام می رود و درست نمایش داده نمی شود . تصویر این پیغام را ضمیمه کردم .
به نظر شما مشکل کجاست ؟

BORHAN TEC
شنبه 01 اسفند 1388, 13:44 عصر
اگه دوباره برنامه رو Build كني احتمالاً مشكل حل ميشه (با فشردن كليد Shift+F9)

hamid-nic
شنبه 01 اسفند 1388, 16:18 عصر
اگه دوباره برنامه رو Build كني احتمالاً مشكل حل ميشه (با فشردن كليد Shift+F9)

دوست عزیز برنامه را دوباره Build کردم اما نشد و دوباره پیغام ها را به این شکل نشون میده .
(در ضمن من از دلفی 7 استفاده می کنم )

Felony
شنبه 01 اسفند 1388, 16:40 عصر
به دلفی 2010 مهاجرت کنید ، من تو 2010 تست کردم مشکلی نداشت .

hamid-nic
شنبه 01 اسفند 1388, 18:27 عصر
به دلفی 2010 مهاجرت کنید ، من تو 2010 تست کردم مشکلی نداشت .

یعنی نمیشه هیچ کاری کرد ؟

Felony
شنبه 01 اسفند 1388, 19:14 عصر
یعنی نمیشه هیچ کاری کرد ؟
کار که نشد نداره ، حتما راهی داره ولی وقتی راه به این راحتی هست چرا لقمه رو دور سرتون میگردونید ؟

Modernidea
شنبه 01 اسفند 1388, 20:27 عصر
کار که نشد نداره ، حتما راهی داره ولی وقتی راه به این راحتی هست چرا لقمه رو دور سرتون میگردونید ؟

درسته که نمیشه از قابلیت های زیاد دلفی 2010 نسبت به دلفی 7 گذشت اما فکر نمیکنم مهاجرت خیلی آسون باشه چون فکر میکنم زمان زیادی ببره تا بخواد خودمون رو وفق بدیم .

حد کمش اینه که ظاهر تغییر کرده، توابع تغییر کرده و تغییرات دیگه که برخی از افراد زمان لازم برای این کار را ندارن....

حمیدرضاصادقیان
شنبه 01 اسفند 1388, 21:56 عصر
سلام. دوست عزیز شما message box روئ چطوری ایجاد کردی؟ طریقه فارسی سازی اون مشکل داره. کد اونو اینجا بذار تا بهت بگم مشکلش چیه. الان من یک messagebox فارسی دارم که button هاش هم فارسیه و ایکن اون هم درست سمت راست میاد و خیلی هم زیباست. نیازی نیست برای یک مشکل کوچیک یک حرکت خیلی بزرگ انجام بدیم(مهاجرت)
موفق باشید

hamid-nic
شنبه 01 اسفند 1388, 23:19 عصر
سلام. دوست عزیز شما message box روئ چطوری ایجاد کردی؟ طریقه فارسی سازی اون مشکل داره. کد اونو اینجا بذار تا بهت بگم مشکلش چیه. الان من یک messagebox فارسی دارم که button هاش هم فارسیه و ایکن اون هم درست سمت راست میاد و خیلی هم زیباست. نیازی نیست برای یک مشکل کوچیک یک حرکت خیلی بزرگ انجام بدیم(مهاجرت)
موفق باشید
سلام آقای صادقیان گرامی
من فایل Consts.pas را در سورس برنامه استفاده کردم که آن را ضمیمه این مطلب می کنم .
روش شما چیه ؟ لطف راهنمایی کنید .
ممنون

hamid-nic
شنبه 01 اسفند 1388, 23:23 عصر
دوست عزیز ممنون از این پیشنهادتون ولی من الان فرصت چندانی برای این کار ندارم و باید برنامه را تحویل بدم . به خاطر این کار مهاجرت به ورژن های بالاتر را فعلا بی خیال می شم .:متفکر::لبخندساده:

حمیدرضاصادقیان
شنبه 01 اسفند 1388, 23:42 عصر
سلام.این فایل dcu رو در مسیر برنامه کپی کنید و در uses یونیت getdate رو use کنید و از تابع Farsi مانند messagedlg استفاده کنید.
نمونه کد :

Farsi('تست',mtinformation,[mbok],mbok,0);

موفق باشید.
طرز کارشو بعدا براتون توضیح میدم.

Modernidea
یک شنبه 02 اسفند 1388, 00:04 صبح
سلام.این فایل dcu رو در مسیر برنامه کپی کنید و در uses یونیت getdate رو use کنید و از تابع Farsi مانند messagedlg استفاده کنید.
نمونه کد :

موفق باشید.

فایل رو ضمیمه نمیکنید؟:متفکر:

hamid-nic
چهارشنبه 05 اسفند 1388, 00:12 صبح
نمونه کد :

موفق باشید.
سلام
ممنون از فایل تون . اما چند تا سوال ؟
1- طرز کارش چطوریه ؟
2- آیا قابلیت تغییر عنوان دکمه ها به عبارت های دیگه را داره ؟
3- توی یک پروژه اضافه کردم اما هنگام اجرا از پیغام هایی که از تابع messagedlgاستفاده شده بود خطا می گرفت . عبارت messagedlg پیغام ها را به Farsi تغییر دادم اما باز هم نشد . به نظر شما عیب کجاست ؟

hamid-nic
پنج شنبه 06 اسفند 1388, 18:22 عصر
آقای صادقیان لطفا در مورد این فایل یه مقداری توضیح بدید .
در ضمن اون مشکلی هم که موقع اضافه کردن دستور جدید بوجود اومده بود مربوط به ساختار خود دستور جمله بود که قابل حل است .

حمیدرضاصادقیان
شنبه 08 اسفند 1388, 08:18 صبح
سلام.ببینید من با استفاده از کلاس Tmessageform یک پیغام شخصی ایجاد کردم. و خواص اونو تغییر دادم.
این لینک (http://www.howtodothings.com/computers/a990-send-a-custom-message-to-all-forms-in-application.html)رو ببین نمونه خوبی است.
اینم یک نمونه کامل (http://www.koders.com/delphi/fid2C67C376BD9E9CC8661F8C6BB67CD24F374BF44C.aspx?s =pos) است.
موفق باشید

hamid-nic
شنبه 08 اسفند 1388, 12:10 عصر
سلام.ببینید من با استفاده از کلاس Tmessageform یک پیغام شخصی ایجاد کردم. و خواص اونو تغییر دادم.
این لینک (http://www.howtodothings.com/computers/a990-send-a-custom-message-to-all-forms-in-application.html)رو ببین نمونه خوبی است.
اینم یک نمونه کامل (http://www.koders.com/delphi/fid2C67C376BD9E9CC8661F8C6BB67CD24F374BF44C.aspx?s =pos) است.
موفق باشید
سلام آقای صادقیان
فایل قابل تغییر این یونیت getdate را میشه ارسال کنید . تابتونم نام فارسی اون ها را بر اساس کارم تغییر بدم .
خیلی ممنون .

MOJTABAATEFEH
دوشنبه 04 مرداد 1389, 19:36 عصر
فایل getdate موجود نیست

hamid-nic
سه شنبه 05 مرداد 1389, 00:26 صبح
فایل getdate موجود نیست
منظورتون چیه ؟
فایل که قابل دانلود شدن هست !

SAASTN
سه شنبه 05 مرداد 1389, 03:07 صبح
MessageDlg رو راست چین کردم، اگه ایرادی دیدید لطفا بهم بگین. ممنون.

SAASTN
سه شنبه 05 مرداد 1389, 19:07 عصر
یه مشکلی توی استفاده از کلیدای جهت نما بود که چون برای سیستم چپ به راست طراحی شده بود توی این سیستم برعکس عمل می کرد. یعنی وقتی مثلا کلید چپ رو میزدید دکمه سمت راستی فوکوس می شد؛ که اصلاحش کردم.
یه موردی هم چند وقت پیش توی یه تاپیک دیگه مطرح شده بود که محتویات Message فقط با Ctrl+C به کلیپبورد منقل می شه که Ctrl+Ins رو هم بهش اضافه کردم. منتها وقتی متن فارسی رو کپی می کنیم بعدا چرند درج میشه. چطور میشه اصلاحش کرد؟