PDA

View Full Version : برنامه شماره زن فاکتور به صورت اتوماتیک

ARIAIT
شنبه 01 اسفند 1388, 18:40 عصر
سلام
دوستان من می خوام که در نوشتن این نرم افزار مرا یاری کنید البته تا 60 الی 70 درصد کار رو انجام دادم مشکل در یه سری ریزه کاری هستش:
اول توضیح نرم افزار
نرم افزار شماره زن اتوماتيك:
از اين نرم افزار مي توان در چاپ شماره فاكتور ، رسيد و يا هر سندي كه نياز به شماره گذاري داشته باشد استفاده نمود.
در حالت معمول براي شماره گذاري اسناد ، فاكتور و يا هر سند ديگر از شماره زن هاي دستي معمول كه متداول مي باشد استفاده مي شود كه كار خسته كننده و وقت گير مي باشد و داراي معايبي است ، از جمله استفاده از يك فونت و رنگ ثابت ، عدم قرار گرفتن شماره در يك محل ثابت ، امكان اشتباه در شماره زدن و مهمتر از همه وقت گير بودن شماره زدن ...
با استفاده از اين نرم افزار نه تنها كليه اين مشكلات رفع شده بلكه مي توانيد با سرعت بالايي اقدام به شماره زني نماييد و فقط كافي است برگه يا سند را داخل پرينتر قرار داده و اقدام به پرينت نماييد و آن وقت بر روي هر برگ شماره ايي متفاوت چاپ مي گردد ، همچنين امكان چاپ هر برگ به تعداد دلخواه نيز دراين نرم افزار گنجانده شده است.
روش چاپ فاكتور بدين صورت است كه ابتدا توسط دستگاه هايي نظير ريسو ، يا هر پرينتر ديگر اقدام به چاپ انبوه فاكتور درسايز ها ، و تعداد مختلف مي كنند و سپس اقدام به برش و سپس شماره زدن مي كنند حال با استفاده از اين نرم افزار و يك دستگاه پرينتر شما مي توانيد برگ مورد نظر را در پرينتر قرار دهيد و سپس اقدام به چاپ شماره نماييد كه اين كار سرعت و دقت شماره زني را تا حد بسيار زيادي بالا مي برد و هم در هزينه و وقت صرفه جويي مي كند.
با اين نرم افزار سرعت توليد يك فاكتور به مراتب خيلي سريعتر مي گردد.
حالا مشکلاتی که من دارم :
کاربر باید بتونه محل چاپ شماره ها را در حالت اجرا تغییر بده
کاربر باید بتونه بعد از اینکه شماره ها را جابجا کرد بتونه اون فرم یا گزارش رو ذخیره کنه برای استفاده بعدی
من بزودی نرم افزاری رو که نوشتم میزارم تا اساتید یه نگاهی بهش بیندازند
البته من یه سری نرم افزار که بچه ها گذاشتند رو گرفتم که می تونه بهم کمک کنه مثل برنامه چاپ چک که می تونه در تغییر محل چاپ شماره بهم کمک کنه ...