PDA

View Full Version : برنامه نویسی تحت شبکه

vhossein
شنبه 01 اسفند 1388, 19:39 عصر
سلام.من می خوام برنامه تحت شبکه بنویسم ولی نمی دونم از کجا شروع کنم.لطفا راهنمایی کنید

ClaimAlireza
شنبه 01 اسفند 1388, 20:24 عصر
لطفا سوالت رو دقیق تر بپرس...
خیلی کلیه ...
با مقالاتی که تو این سایت هست می تونی شروع کنی.

Warrior
شنبه 01 اسفند 1388, 21:38 عصر
سلام دوستان, می خواستم بدانم برای شروع برنامه نویسی تحت شبکه(ترجیحا برای ذخیره و بازیابی اطلاعات از دیتابیس) باید از کجا شروع کنم.
یکی از دوستانم به من گفت فقط باید ConnectionString را IP سرور بزنی و ... ولی من می دانم به این سادگی نیست...
لطفا بفرمایید از کجا شروع کنم.

با تشکر

vhossein
شنبه 01 اسفند 1388, 23:11 عصر
مثلا اگه بخوام داده ها از یک سیستم به سیستم دیگه بفرستم چکار کنم؟اصلا از کحا باید شروع کنم؟

AliRezaPro
یک شنبه 02 اسفند 1388, 10:14 صبح
سلام دوستان, می خواستم بدانم برای شروع برنامه نویسی تحت شبکه(ترجیحا برای ذخیره و بازیابی اطلاعات از دیتابیس) باید از کجا شروع کنم.
یکی از دوستانم به من گفت فقط باید ConnectionString را IP سرور بزنی و ... ولی من می دانم به این سادگی نیست...
لطفا بفرمایید از کجا شروع کنم.

با تشکر شما برای این کار به سروری که اسکیو ال سرور نصب هست وصل میشید و عملیات بالا را انجام میدهید.و همون فقط کانکشن استرینگ نیاز هست

مثلا اگه بخوام داده ها از یک سیستم به سیستم دیگه بفرستم چکار کنم؟اصلا از کحا باید شروع کنم؟
شما باید در زیمنه ی سوکت تحقیق کنی، این کتاب را داتنلود کن و بخون

quote][quote]TCP_IP_Socket_In_CSharp_Practical_Guide_For_Progra mmer

Warrior
یک شنبه 02 اسفند 1388, 13:15 عصر
خب پس مشکل ساده ی من حل شد(ConnectionString).
من یک کتاب دارم که نزدیک 200 صفحه اش فقط در مورد سوکت هاست که تصمیم دارم در آینده بخوانمش
می خواستم بدانم این سوکت ها اصلا به چه درد می خورند(فقط می دانم برای کار با شبکه به آن ها نیاز است) و چه کاربردی(به صورت خلاصه) در برنامه نویسی تحت شبکه دارند؟

ممنونم

Open-Source
یک شنبه 02 اسفند 1388, 18:17 عصر
فرض کن شما در یک خانه زندگی میکنید که برای رفتن به بیرون n تا در داره.
شما برای رفتن به بیرون و ارتباط با دیگران باید یکی از این درها رو انتخاب کنید.

Socket ها در کامپیوتر به منزله همین درها هستند که برای ارتباط با دیگران باید از طریق آنها عمل کرد(بحث کاملا نرم افزاری است).