PDA

View Full Version : مشکل با TabIndex

Hossein Bazyan
شنبه 01 اسفند 1388, 20:22 عصر
سلام
دوستان بدجوری مرا درگیر خودش کرده . من فرمی دارم که چندین Groupbox که هر کدام حاوی چندین کنترل دیگر میباشند دارم
در فرمای دیگر مشکل ندارم اما این فرم بدچوری با اعضاب من بازی میکند هر کار میکنم tabindex درست نمیشه. دستی ، با کدنویسی با ویزارد خود وی بی اما باز هم همان آش و همان کاسه است.ایندکس label ها را از 1000 به بعد گذاشتم و بقیه را از صفر شروع کردم ( حدود 300 ابجکت روی فرمم دارم ) اما باز هم درست نمیشه
نمیدانم چکار کنم ایا راهی به نظر شما میرسه که این مشکل رو حل کنم.

Alghoochi
یک شنبه 02 اسفند 1388, 00:15 صبح
Label ها چون Tabstop ندارند نیازی نیست بهشون مقدار بدی. TabIndex گروه ها )GroupBox) ها رو چک کن.

اگه تونستی یه بخشی از کدتو اینجا بذار

Alirezanet
یک شنبه 02 اسفند 1388, 00:28 صبح
خصیصه tabindex هز parent ها ارث بری میکنه و میشه گفت کنترل مادری که بقیه کنترل ها توش هستن میتونه focus رو به ترتیب دریافت کنه ... پیشنهاد Alghoochi رو عمل کنید به نتیجه نرسیدین کد بزارین تا اصلاح شه

Hossein Bazyan
یک شنبه 02 اسفند 1388, 00:28 صبح
Label ها چون Tabstop ندارند نیازی نیست بهشون مقدار بدی. TabIndex گروه ها )GroupBox) ها رو چک کن.

اگه تونستی یه بخشی از کدتو اینجا بذار

سلام
میدونم tabstop ندارند اما برای اطمینان ( گفتم هر راهی رو رفتم ) tabindex آنها رو هم عوض کردم .
در ضمن کد خاصی نداره من در یه سابروتین tabindex همه تکست باکسها و دیگر اشیا رو تعریف کردم ( البته تو قبلا یه بار تو خود فرم هم دستی مقداردهی کردم ) اما باز هم نشد .
مثلا مقدار 0 را به groupbox اولی دادم و اشیا داخل انرا هم به ترتیب تعریف کردم و سپس گروه بعدی.
و الا اخر.
اما باز هم درست کار نمیکنه