PDA

View Full Version : DateTime.Now.ToLongDateString() Problem

majid_darab
شنبه 01 اسفند 1388, 20:29 عصر
با سلام و عرض خسته نباشید :
من وقتی مقدار سه لیبل زیرو در کد بیهایند به صورت زیر ست می کنم :

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Web;
using System.Web.UI;
using System.Web.UI.WebControls;

namespace RadComboBoxFocusProblem
{
public partial class WebForm1 : System.Web.UI.Page
{
protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
{
Label1.Text = DateTime.Now.ToString();
Label2.Text = DateTime.Now.ToLongDateString();
Label3.Text = DateTime.Now.ToShortDateString();
}
}
}با تعجب می بینم که
Label2.Text = DateTime.Now.ToLongDateString(); عین Short عمل می کند با این تفاوت که انگار قبل اون یک اسپیس گذاشته باشید.
یعنی خروجی به صورت زیر می باشد :

2010/02/20 08:53:53 ب.ظ
2010/02/20
2010/02/20

مشکل از کجاست؟

Himalaya
شنبه 01 اسفند 1388, 21:18 عصر
اگه رو سیستم خودت تست میکنی به تنظیمات توی region and language مربوط میشه...short date
و long date رو ببین با چه فرمتی هستن... برنامه اي که نوشتی همون فرمتو بهت برميگردونه... البته ویندوز من 7 هستش... تو xp یادم نیست... یه نگاهی بنداز به region and language

majid_darab
یک شنبه 02 اسفند 1388, 01:01 صبح
دست شما درد نکنه...
فکر نمی کردم از اونجا باشه...
اما یه سوال دیگه که نمی دونم اینجا جاش درسته یا نه...
من کلاسی دارم که تقویم میلادی رو شمسی می کنه و خوب در این باره مشکلی وجود نداره...
اما نکته ای که توجه منو جلب کرده اینه که تاریخ حالو ، زمانی که در یک لیبل نشان می دهم ، اعداد مربوطه با فونت انگلیسی در فایر فاکس و فونت فارسی در ie نشان داده می شوند و این در حالی است که من پس از نصب ویندوز تغییری در Digit substitution واقع در Regional And Language Options اعمال نکردم.
خوب ظاهراً تو ie این موضوع ok است ، اما چرا تو فایر فاکس با فونت انگلیسی است؟
ذکر این نکته رو ضروری می دانم که من تا اونجا که ممکنه نمی خوام کاربرای وب سایتمو مجبور به اعمال تغییراتی در ویندوزشون بکنم و همین طور در مورد browser هاشون...
برای همین هم تو سیستم خودم Digit substitution رو تغییر نمی دهم تا حالت default رو داشته باشدوبا کاربرانم همدرد باشم.
این سوالو برا این پرسیدم چون در برخی از وب سایت ها با تعجب می بینم که اعداد مربوط به تاریخ در بالای آنها در فایرفاکس هم با فونت فارسی است (بدون تغییر در سیستمم یا فایرفاکس)
نحوه ی عملکرد این وب سایت ها در مورد تاریخ چگونه است؟
با تشکر